• Vastliggende pagina
  • Info
  • Bijlages

<< Terug naar meeting

#title #Ubuntu-nl-mwanzo Meeting

Meeting started by johanvd at 18:30:31 UTC. The full logs are available at http://mootbot.libertus.co.uk/ubuntu-nl-mwanzo/2011/ubuntu-nl-mwanzo.2011-01-09-18.30.log.html .

Meeting summary

  • "Twee leden uit de Nederlandse LoCo gingen voor Ubuntu membership"

LINK: http://prikbord.ubuntu-nl.org/blog/2010/12/12/als-je-ubuntu-member-wilt-worden/ (Ronnie, 18:38:23)

  • Bevorderen aanwezigheid op IRC van leden van het team.
  • Definitief invullen workshop data wanneer mogelijk, en degenen die de leiding hebben per sessie.

LINK: http://wiki.ubuntu-nl.org/community/mwanzo/Workshop (johanvd, 18:58:01)

  • Internationale orientatie/deelname/samenwerking bevorderen. Ideeen?.Brainstormen, niet uitwerken!

LINK: http://wiki.ubuntu-nl.org/community/InternationaleGemeenschap/Home (RawChid, 19:08:15) LINK: https://launchpad.net/~speechcontrolteam (hajour, 19:09:19)

Meeting ended at 19:45:35 UTC.

Votes

  • r0n in het team?

    • For: 5 Against: 0 Abstained: 0

Action items

  • (none)

People present (lines said)

  • johanvd (70)
  • laacque (57)
  • hajour (46)
  • exalt (27)
  • UndiFineD (24)
  • Gotiniens (23)
  • Ronnie (21)
  • meetingology (18)
  • sense (15)
  • DooitzedeJong (13)

  • RawChid (12)

  • r0n (12)

  • StefandeVries (10)

  • asfyxia (4)
  • Cugel (4)
  • JanC (4)
  • sultan (3)
  • Oer (2)
  • VvdBergh86 (1)

  • uat (1)
  • VincentLaborant (1)

  • niekie (1)
  • Terminator (1)

Full Log

  • 18:30:31 <johanvd> #startmeeting

    18:30:31 <meetingology> Meeting started Sun Jan 9 18:30:31 2011 UTC. The chair is johanvd. Information about MeetBot at http://wiki.ubuntu.com/AlanBell.

    18:30:31 <meetingology> Useful Commands: #topic #action #link #idea #voters #vote #chair #action #agreed #help #info #endmeeting.

    18:30:46 <johanvd> Bij deze zijn we begonnen Smile :)

    18:30:51 <Terminator> wat is dit? XD

    18:30:59 <johanvd> Agenda: http://wiki.ubuntu-nl.org/community/mwanzo/Agenda/2011-01-09

    18:31:21 <johanvd> is deze agenda compleet?

    18:31:44 <r0n> Goedenavond, ik heb net een punt toegevoegd Smile :-)

    18:32:05 <johanvd> dank je r0n

    18:32:05 <laacque> heeft sense nog iets?

    18:32:08 <Gotiniens> welk pun r0n ?

    18:32:25 <r0n> Het laatste, WVTTK

    18:32:36 <sense> laacque: Ik heb er niks aan toe te voegen. Smile :)

    18:32:49 <sense> Het ziet er goed gevuld uit.

    18:32:57 <r0n> Akke, nog van harte.......

    18:32:58 <sense> één ding:

    18:32:58 <johanvd> #topic "Twee leden uit de Nederlandse LoCo gingen voor Ubuntu membership"

    18:32:58 <meetingology> TOPIC: "Twee leden uit de Nederlandse LoCo gingen voor Ubuntu membership"

    18:33:12 <sense> Launchpad Answers gaat waarschijnlijk eruit, of wordt verweesd

    18:33:35 <johanvd> sense, zullen we dat bij de WVTTK bespreken?

    18:33:41 <sense> is goed

    18:33:47 <sense> maar meer hoefde ik niet te zeggen

    18:33:51 <r0n> Ubuntu.com wijst daarnaartoe, mensen die niet met ubuntu-nl bekend zijn, krijgen nu geen antwoord (vaak)

    18:33:53 <sense> had

    18:34:19 <johanvd> dan is het nu tijd om de leden die Ubuntu member geworden zijn te feliciteren Smile :)

    18:34:30 <exalt> gefeli

    18:34:32 <johanvd> en te bespreken hoe die meeting verlopen is

    18:35:06 <johanvd> ik was er zelf ook bij, en vond het mooi om te zien dat er zoveel support was Smile :)

    18:35:27 <hajour> weet niet wie dat waren

    18:35:31 <laacque> ja, ik vond het een verademing vergeleken bij vroeger

    18:35:32 <Ronnie> bezoek is er al, maar zie mijn ervaring op prikbord

    18:35:37 <UndiFineD> ik was erbij, maar het is alweer zo lang geleden ...

    18:36:05 <laacque> maar hoe vonden de slachtoffers het zelf, is de grote vraag

    18:36:14 <johanvd> testcees en Ronnie ?

    18:36:43 <laacque> Ronnie heeft nu bezoek

    18:36:45 <Ronnie> heb er een zeer positiever ervaring mee, vond het ook totaal niet eng ofzo

    18:37:31 <laacque> Ze hebben ook nog iets op het forum geschreven

    18:37:41 <Ronnie> kan het iedereen die genoeg heeft bijgedragen aanraden om te doen

    18:37:43 <laacque> volgens mij was het wel positief

    18:38:22 <johanvd> dit is dus wel voor herhaling vatbaar, alleen moeten er dan nog dingen veranderd of verbeterd worden?

    18:38:23 <Ronnie> http://prikbord.ubuntu-nl.org/blog/2010/12/12/als-je-ubuntu-member-wilt-worden/

    18:39:14 <Gotiniens> volgens mij is de procedure die nu gevolgd is gewoon goed

    18:39:19 <Gotiniens> heb weinig opmerkingen erop

    18:39:36 <Gotiniens> het stelt eigenlijk ook niet zo veel voor, als je maar kan laten zien wat je gedaan hebt

    18:39:46 <hajour> ik ben al padawan zoals ze dat daar noemen UndiFineD ook

    18:40:10 <laacque> padawan?

    18:40:20 <hajour> mentee /leerling

    18:40:29 <Gotiniens> komt van de indianen af

    18:40:29 <UndiFineD> hajour haalt UBT en Ubuntu member doorelkaar

    18:40:50 <RawChid> Goede avond

    18:41:04 <asfyxia> Hey Rawchid Wink ;-)

    18:41:13 <johanvd> tijd voor puntje 2?

    18:41:14 <laacque> UndiFineD, wat bedoel je

    18:41:25 <Gotiniens> johanvd, +1

    18:41:38 <UndiFineD> laacque: Ubuntu Beginners Team en Ubuntu Membership

    18:41:58 <laacque> ok, punt 2?

    18:42:01 <johanvd> #topic Bevorderen aanwezigheid op IRC van leden van het team.

    18:42:01 <meetingology> TOPIC: Bevorderen aanwezigheid op IRC van leden van het team.

    18:42:08 <asfyxia> Mooie retrotaal, en punt 2 is prima Wink ;-)

    18:42:43 <laacque> hoeveel mensen zitten er meestal?

    18:42:48 <Ronnie> 6-7

    18:42:54 <Ronnie> lijkt mij wel genoeg

    18:43:00 <laacque> is dat niet genoeg?

    18:43:01 <Gotiniens> maar hoeveel zijn er echt aanwezig?

    18:43:07 <johanvd> heeft iemand een idee waarom de aanwezigheid niet optimaal is? is dat een tekort aan kennis, mankracht? of vergeet men dat irc ook bestaat?

    18:43:15 <Gotiniens> dus als je ze een vraag stelt kunnen ze antwoorden binnen een kwartier?

    18:43:38 <UndiFineD> roep me en ik reageer meestal meteen

    18:43:41 <Ronnie> maar ik denk 2-3 aanspreekbaar

    18:43:44 <Gotiniens> johanvd, leoquant bedoelt echt aanwezigheid als in er zijn

    18:44:00 <asfyxia> Als ik een idee mag opperen: als ik m'n pc opstart, start ik doorgaans ook IRC op. Alleen kijk ik daar niet de hele tijd Wink ;-)

    18:44:01 <StefandeVries> ik ben van plan wat meer te gaan buurten hier.

    18:44:15 <Ronnie> ik heb nog niet gezien dan er ooit helemaal niet op een vrag gereageerd word

    18:44:32 <Gotiniens> asfyxia, stel dan igg een highlite in op je naam, dan krijg je een visuele waarschuwing als je naam wordt genoemd

    18:44:34 <hajour> ik ben vrij vaak hier.ik weet alleen niet altijd het antwoord ben zelf ook nog dingen aan het leren

    18:44:55 <johanvd> is het een idee om in het topic te zetten dat nieuwe gebruikers anderen kunnen highlighten?

    18:45:17 <Gotiniens> in het topic lijkt het me niet handig

    18:45:22 <asfyxia> Gotiniens, dat zie ik als m'n naam wordt genoemd Wink ;-)

    18:45:32 <Gotiniens> maar het is wel een onderwerp in de aankomende IRC workshop

    18:45:32 <Cugel> Vroeger waren teamleden er permanent.

    18:45:49 <UndiFineD> het lijkt me handiger dat men zelf highlight op bepaalde sleutel onderwerpen

    18:46:00 <johanvd> ik reageer een stuk sneller als iemand mijn naam noemt... ik kan niet continu het kanaal in de gaten houden

    18:46:22 <exalt> kan er geen irc bot komen waar je je als teamlid kan aanmelden als aanwezig, wanneer je hulp zoek raadpleeg je eerst de bot

    18:46:24 <StefandeVries> Misschien een speciale woordcombinatie als er iemand in 'nood' verkeert, die bij helpers gehighlight wordt

    18:46:29 <hajour> heb 24 uur normaal gesproken chat aanstaan van ubuntu

    18:46:33 <Cugel> Vroeger was er een bot, toch?

    18:47:06 <johanvd> er wordt nu weer aan een bot gewerkt die antwoord kan geven op vaste topics

    18:47:23 <johanvd> zelfde idee als ubottu in de andere ubuntu-kanalen

    18:47:26 <UndiFineD> nou kan iedereen wel vinden dat zijn/haar ding een noodgeval is

    18:47:47 <johanvd> misschien dat die aangepast kan worden naar het idee van StefandeVries ?

    18:47:55 <johanvd> dat lijkt mij namelijk wel handig

    18:48:06 <hajour> mee eens

    18:48:18 <StefandeVries> #hulpvraag oid

    18:48:18 <UndiFineD> +0

    18:48:19 <Gotiniens> in IRC is er al een mogelijkheid om je op afwezig te zetten

    18:48:29 <johanvd> of het idee van exalt, dat teamleden zich "aanmelden" bij de bot als ze aanwezig zijn

    18:48:29 <exalt> #helpikkomernietmeeruit

    18:48:32 <laacque> wie kan/moet zoiets doen?

    18:49:02 <RawChid> Wat is het probleem eigenlijk nu?

    18:49:18 <johanvd> RawChid, dat er vaak maar weinig mensen actief zijn in het kanaal

    18:49:29 <johanvd> en dan vooral weinig teamleden

    18:49:40 <RawChid> Oke, en met een bot komen er meer? :P

    18:50:02 <exalt> laacque, johanvd ik kan het zelf niet maar met zo'n bot is een soort van voicemail idee zelfs mogenlijk

    18:50:11 <exalt> ben je er niet laat dan een bericht achter

    18:50:12 <johanvd> een bot kan helpen om de aandacht van de teamleden op het kanaal te vestigen als hun aandacht gewenst is?

    18:50:30 <StefandeVries> niet alleen van teamleden, vind ik

    18:50:38 <Cugel> Een bot lijkt me een ander onderwerp dan de aanwezigheid van het team.

    18:50:43 <hajour> zodra ik het zie reageer ik altijd wel.en als ik geen antwoord weet roep ik iemand die het mogelijk wel weet

    18:50:45 <exalt> klopt

    18:51:11 <RawChid> Wat Cugel zegt

    18:51:12 <Cugel> Nieuwkomers zien nu niet wie de mods/ops/teamleden zijn. Wellicht kan een bot daarvoor zorgen?

    18:51:19 <laacque> maar eigenlijk zou het team dus iets groter moeten worden?

    18:51:28 <RawChid> De vaste gasten hier hebben +v

    18:51:35 <UndiFineD> beide lijkt me waar

    18:51:48 <exalt> welkom niekie

    18:51:53 <niekie> Hallo exalt Smile :)

    18:51:56 <johanvd> laacque, dat lijkt me punt 1, het tweede is dat die mensen gewoon vaker in het kanaal moeten zijn Smile :)

    18:52:02 <hajour> alleen ben ik meestal s avonds en snachts aanwezig vanwege mijn werk in mijn speechcontrol team

    18:52:05 <RawChid> Dus daar kunnen ze het aan zien. Misschien kunnen we nog ergens duidelijker maken dat +v mensen gepingd (hilight) mogen worden.

    18:52:49 <RawChid> Iedereen standaard IRC opstarten en af en toe een kijkje nemen. Verder vind ik het prima gaan zo.

    18:52:56 <hajour> mogen mij altijd pingen.maak er tijd voor

    18:53:05 <StefandeVries> +1 hajour

    18:53:58 <UndiFineD> +1

    18:54:06 <johanvd> dit punt afsluiten met de oproep aan iedereen om eens wat vaker hier te kijken? dan kunnen we bij de volgende vergadering kijken hoe het dan loopt en evt. nadenken over hulpmiddelen als een bot

    18:54:30 <RawChid> Eens

    18:54:38 <laacque> Maar wie doet wat concreet?

    18:54:55 <hajour> UndiFineD, is bezig met de vertalingen voor een bot maar zou hulp wel waarderen

    18:55:07 <exalt> ik ken het nu pas voor het eerst. weet niet wat dit allemaal precies is maar ik heb dit kanaal in favorieten. eens kijken of ik wat bij kan dragen

    18:55:17 <laacque> je kunt ook mensen die bv vaak op ubuntu-nl zitten vragen om hier ook te gaan zitten

    18:55:26 <johanvd> goed idee

    18:55:53 <laacque> ik weet alleen niet zo goed wie daar altijd zitten

    18:56:05 <laacque> iemand moet dat dus ff doen

    18:56:05 <exalt> veel mensen die nu hier ook zitten

    18:56:38 <johanvd> misschien dat exalt of een van de anderen die taak dan op zich wil nemen?

    18:56:52 <UndiFineD> $bottime nl

    18:56:52 <uat> 2011-01-09 18:56:52 UTC

    18:56:53 <johanvd> even de mensen in ubuntu-nl lastigvallen met de vraag of ze ook hier willen kijken

    18:57:07 <laacque> 9is dat goed exalt?

    18:57:07 <hajour> dat is de bot

    18:57:20 <exalt> johanvd, dat ik mensen uit ubuntu-nl-offtopic trommel ?

    18:57:26 <exalt> is goed

    18:57:31 <laacque> gooi je charmes in de strijd

    18:57:35 <johanvd> exalt, prima Smile :)

    18:57:38 <johanvd> volgende:

    18:57:42 <johanvd> #topic Definitief invullen workshop data wanneer mogelijk, en degenen die de leiding hebben per sessie.

    18:57:42 <meetingology> TOPIC: Definitief invullen workshop data wanneer mogelijk, en degenen die de leiding hebben per sessie.

    18:58:01 <johanvd> http://wiki.ubuntu-nl.org/community/mwanzo/Workshop

    18:58:46 <RawChid> Misschien kan Ronnie of Cees hieriets over zeggen? (ik zie bij hun namen nog geen datum)

    18:58:57 <Gotiniens> ik ben gevraagd om te helpen met de IRC workshop, en ik wil best de inhoud helpen, maar de workshop zelf is in de week van mijn afstuderen, ik weet niet of ik dan wel tijd heb of er met mijn gedachten bij kan zijn :P

    18:58:58 <johanvd> de eerste 2 workshops lijken al een datum te hebben, en iemand die de workshop gaat geven

    18:59:05 <UndiFineD> aanstaande zaterdag python

    18:59:22 <Ronnie> nog geen datum hier

    18:59:43 <UndiFineD> 15-01-11: 19.30

    18:59:52 <Ronnie> zal er binnenkort eebs naar kijken

    19:00:30 <johanvd> heb je hulp nodig daarbij?

    19:00:31 <hajour> zijn er ook mensen die eventueel les kunnen geven in c++ programeren ?

    19:00:45 <StefandeVries> hajour: SeySayux wellicht?

    19:01:03 <hajour> word ook veel gevraagd namelijk

    19:01:22 <VvdBergh86> ik ben totaal ongeschikt als docent

    19:01:52 <Oer> Smile :-)

    19:02:15 <sultan> hoi

    19:02:23 <DooitzedeJong> hoi

    19:02:26 <hajour> hai sultan Smile :)

    19:02:30 <VincentLaborant> hoi

    19:02:40 <UndiFineD> ik haal sultan en sultan2 altijd doorelkaar

    19:02:45 <sultan> exalt, vroeg of ik even langs kwan, vandaar

    19:02:59 <DooitzedeJong> Is commandoline er ook?

    19:03:20 <johanvd> omdat een aantal workshop-"docenten" er niet zijn, zullen we dan dit onderwerp doorschuiven naar de volgende vergadering? De exacte data bespreken moeten we dan een keer los daarvan doen denk ik

    19:03:21 <DooitzedeJong> sry dat ik stoor

    19:03:23 <sultan> ik ben weer pleitos, heb nu bezoek

    19:03:25 <Ronnie> ik heb commanline vanmiddag nog feedaback gegeven

    19:03:31 <DooitzedeJong> oke

    19:03:32 <Ronnie> wordt een geode workshiop

    19:03:46 <laacque> ok, de workshops dus

    19:04:10 <DooitzedeJong> Waneer zijn jullie begonnen met de meeting?

    19:04:17 <StefandeVries> 19:30

    19:04:34 <johanvd> leoquant, cees en commandoline zijn er niet, dus ik denk dat dit beter van de week een keer besproken kan worden buiten de vergadering om

    19:04:56 <johanvd> volgende

    19:05:02 <johanvd> #topic Internationale orientatie/deelname/samenwerking bevorderen. Ideeen?.Brainstormen, niet uitwerken!

    19:05:02 <meetingology> TOPIC: Internationale orientatie/deelname/samenwerking bevorderen. Ideeen?.Brainstormen, niet uitwerken!

    19:05:14 <johanvd> brand maar los Smile :)

    19:05:25 <hajour> ik kan een paar leerlingen in mijn team nemen

    19:05:35 <hajour> al eerder gezegd

    19:06:42 <hajour> ik heb al 2 of 3 leerlingen van verschillende nationaliteiten in het team zitten

    19:06:50 <laacque> Welk team hajour ?

    19:06:56 <UndiFineD> het hangt ook van de leerlingen af, ik bedoel, ik heb voorgeteld om net als bij UBT naast de klassen iedereen een mentor aan te wijzen en die te begeleiden bij hun zoektocht

    19:07:01 <hajour> speechcontrol team

    19:07:15 <johanvd> bestaat er eigenlijk al een Nederlands schema over hoe je bij kan dragen aan Ubuntu? Dus waar de meeste internationale teams op staan en wat ze doen?

    19:07:35 <DooitzedeJong> Wat houdt dat in

    19:07:42 <johanvd> ik denk dat het voor veel mensen al een hoop scheelt als ze weten waar het werk gedaan wordt en hoe. Dan kunnen ze makkelijker bepalen of ze mee willen helpen en waar

    19:07:44 <RawChid> johanvd: ja, ik zoek ff de link

    19:07:50 <hajour> bij motu team willen ze ook wel graag nieuwe leerlingen aannemen

    19:08:15 <RawChid> http://wiki.ubuntu-nl.org/community/InternationaleGemeenschap/Home

    19:08:18 <hajour> en bij wiki

    19:08:33 <Gotiniens> volgens mij zijn er heel wat nederlanders die enkel in de internationale community vertoefen en daar allerlei taken uitvoeren, mischien wat van die mensen opsporen en contact mee opnemen?

    19:09:05 <laacque> Eigenlijk zou je die wiki regelmatig onder de aandacht moeten brengen

    19:09:05 <DooitzedeJong> ik chat nu op mijn pda en kan dus niet erg goed mee praten

    19:09:19 <hajour> https://launchpad.net/~speechcontrolteam

    19:09:50 <laacque> of bv iemand die iets internationaals doet voorstellen op de planet

    19:09:53 <DooitzedeJong> Ik denk dat we een standaard vissie moeten hebben

    19:10:21 <hajour> via launchpad komt de mail vanzelf bij mij.en mag in het nederlands geen probleem

    19:10:31 <johanvd> het idee van Gotiniens spreekt mij wel aan. misschien dat die mensen eens in het Nederlands willen uitleggen wat ze doen en hoe de Nederlandstalige community mee kan helpen

    19:10:57 <laacque> yep, laten ze zich voortsellen

    19:11:11 <laacque> een stukje op de planet misschien?

    19:11:18 <hajour> is goed als het exstra word nagekeken op taal fouten wil ik er best over schrijven daar

    19:11:21 <Gotiniens> een soort ubuntero van de maand

    19:11:36 <Ronnie> gotiniens+1

    19:11:47 <RawChid> Of maak zo'n persoon gewoon een keer Ubuntero van de maand Wink ;)

    19:12:00 <laacque> ik zou het systematisch doen

    19:12:24 <johanvd> een stukje op de planet zou kunnen, maar een workshop op IRC lijkt me ook wel wat

    19:12:28 <laacque> bv 1 x per maand en dan onderaan iets van: wil je ook meedoen? kijk dan...

    19:12:35 <Gotiniens> RawChid, het probleem is dat de Ubuntero van de maand zelf de volgende kiest, daardoor blijft het een beetje in de zelfde kliek "hangen"

    19:12:36 <laacque> en en

    19:12:48 <DooitzedeJong> ik ga, ik lees de log wel

    19:13:05 <hajour> tot later DooitzedeJong

    19:13:11 <DooitzedeJong> Als julie het erg vinden

    19:13:14 <laacque> wie heeft er zicht op welke mensen iets doen?

    19:13:29 <Gotiniens> laacque, ik denk: hajour UndiFineD sense

    19:13:42 <UndiFineD> ojee :P

    19:13:51 <DooitzedeJong> Ronnie doet webdesign

    19:13:54 <johanvd> wat denken de vaste bezoekers van #ubuntu-nl en #ubuntu-nl-offtopic eigenlijk over werken in de internationale community?

    19:14:01 <Gotiniens> sorry verder ken ik geen mensen die echt in de internationale community actief zijn

    19:14:01 <hajour> is meer dat ik vrij makkelijk te weten kom als er iets nodig is

    19:14:04 <johanvd> hoe vaak komt dit ter sprake in die kanalen?

    19:14:10 <Gotiniens> ow JanC zou dat ook wel weten

    19:14:19 <UndiFineD> Gotiniens: nou ik ken er wel een paar

    19:14:21 <DooitzedeJong> Ja ik ben redlijk actief

    19:14:29 <Ronnie> Gotiniens: ik af en toe in het loco team

    19:14:34 <Ronnie> steeds meer eigenlijk

    19:14:36 <sense> Het is inderdaad goed om vaak te noemen wat er te doen is. Ik wil best zelf eens wat vaker op mij weblog aandacht besteden aan plekken in de gemeenschap waar iets moet gebeuren. Als er iets is, dan kan men mij daar altijd over mailen/pingen.

    19:15:26 <Oer> de Python-klas word aardig vol Wink ;-)

    19:15:29 <DooitzedeJong> Tot Typens

    19:15:38 <laacque> ik vind de vorm a la ubuntero vd maand wel goed, maar dan moet iemand die redelijk goed op de hoogte is de zaak aansturen

    19:15:55 <hajour> ik denk dat het ook handig is om het in de chat ook ter sprake te brengen ubuntu-nl offtopic bijv. een heel aantal mensen lesen vaak het forum niet heb ik gemerkt

    19:16:23 <hajour> lezen bedoel ik

    19:16:23 <Gotiniens> hajour, klopt het forum en IRC zijn 2 totaal verschillende groepen met weinig overlap

    19:16:37 <Gotiniens> ik zit al een tijd te broeden op een idee om dat verschil kleiner te maken

    19:16:43 <sense> Planet Ubuntu NL mag best wel eens wat meer aandacht krijgen, dat is nu juist een neutrale plek die als een soort waterpomp kan fungeren.

    19:16:47 <Gotiniens> maar echt iets leuks komt er niet uit

    19:16:58 <UndiFineD> Gotiniens: het beste is dat door een bot

    19:17:00 <JanC> er zijn nog mensen die soms in de -nl kanalen zitten (zaten?) en die internationaal actief zijn, zoals vb. Jelmer

    19:17:07 <hajour> maar er is genoeg animo als het meer bekend word om actief mee te doen

    19:18:54 <johanvd> laten we dit afsluiten en verder met de volgende:

    19:19:02 <johanvd> #topic Mogelijk toevoegen leden aan het ubuntu-nl-mwanzo-team, en stemming over de kandidaten.

    19:19:02 <meetingology> TOPIC: Mogelijk toevoegen leden aan het ubuntu-nl-mwanzo-team, en stemming over de kandidaten.

    19:19:38 <laacque> maar wat zijn de concrete beslissingen en wie doet wat?

    19:20:06 <johanvd> laacque, dit was een brainstorm, de komende tijd zullen de ideeën verder uitgewerkt moeten worden

    19:20:13 <laacque> ok

    19:20:42 <johanvd> ik heb dit punt zelf niet zo gevolgd, maar het lijkt me goed als er meer teamleden bij mwanzo komen

    19:20:59 <johanvd> zijn er mensen die mee willen doen in het team?

    19:21:17 <r0n> Ach, nu ik geen moderator meer ben .............

    19:21:30 <hajour> ben al bij het team :P

    19:21:37 <laacque> Cugel ?

    19:22:20 <laacque> en jij dan exalt ? of doe je al iets?

    19:22:37 <exalt> laacque, ik had even een netwerk dip

    19:22:57 <laacque> maar wat denk je ervan?

    19:23:05 <exalt> vanaf <johanvd> heb je hulp nodig daarbij? heb ik alles gemst. kzal even bijlezen

    19:23:45 <exalt> ja ik wil opzich wel mee doen, maar ik wacht nog even a

    19:23:45 <exalt> f

    19:23:53 <exalt> wat is het precies hoe werkt t

    19:24:04 <exalt> volgende vergadering hoor je meer Smile :)

    19:24:09 <johanvd> kom in ieder geval vaker langs in dit kanaal, dan wordt het vanzelf duidelijk Smile :)

    19:24:25 <exalt> t staat bij mijn xchat freenode favs

    19:24:31 <johanvd> en kijk natuurlijk eens hier: http://wiki.ubuntu-nl.org/community/mwanzo

    19:24:38 <exalt> was dr al

    19:24:43 <exalt> alleen irc was weg

    19:24:48 <exalt> inet was er nog

    19:25:35 <laacque> of moeten we proeflidmaatschap invoeren

    19:26:02 <johanvd> zijn er naast r0n nog meer vrijwilligers voor lidmaatschap? 19:26:15 * UndiFineD is ook al lid

    19:26:24 <hajour> ik heb laatst iemand hierheen gestuurd vanuit ubuntu-beginners die moeite had met engels. dat mogen we ook niet vergeten de taalbarriere niet iedereen kan engels spreken/schrijven

    19:26:48 <hajour> ben al lid hier

    19:27:52 <laacque> ok, voorlopig alleen ron en exalt houdt het in beraad

    19:28:08 <hajour> is er een mogelijkheid voor mensen dus een vrijwilliger die eventueel engelse les zou kunnen geven

    19:28:51 <laacque> tjonge, dat valt niet mee he

    19:28:55 <StefandeVries> m'n Engels is goed, maar ik ben geen ideale docent

    19:29:20 <exalt> Same here

    19:29:23 <johanvd> misschien dat iemand op dat moment zou kunnen helpen met vertalen? als een soort tolk?

    19:29:56 <laacque> dat zou op zich mooi zijn

    19:29:58 <exalt> every one could five a knock on my door for some languistic knowledge , zitten hier nog spelfouten in :P

    19:30:04 <hajour> mijne is redelijk met spellings control maar ook ik heb nog extra les om het te verbeteren

    19:30:07 <JanC> mensen die niet goed engels kennen kunnen ook altijd in #ubuntu-nl terecht natuurlijk

    19:30:09 <exalt> five 0-^

    19:30:39 <StefandeVries> Ik ben tweetalig opgevoed, vertalen zou ik kunnen, maar ik ben te actief bij andere Linuxgroepen hiervoor. Maar als uiterste reserve wellicht

    19:30:43 <exalt> en iedereen is ook welkom in #ubuntu-nl-offtopic een gezellige boel vaak en voor engels kan je dr ook trecht

    19:30:58 <laacque> ja, JanC maar bv voor ubuntu-women moet je echt wel engels kunnen

    19:31:13 <hajour> mmm tja maar het doel was toch integreren?

    19:31:19 <laacque> maar ja, daar zit jij ook al

    19:31:22 <johanvd> ik weet verder niet wat de procedure is om nieuwe leden aan te nemen binnen het team. zullen we nu stemmen over r0n of moet dit door naar een andere keer?

    19:31:24 <JanC> laacque: klopt, dan kunnen we natuurlijk helpen vertalen als het nodig is

    19:31:47 <laacque> maar ze moeten wel weten dat jij dat eventueel daar kunt doen

    19:32:10 <JanC> voor vertalingen daar (en in andere kanalen waar ik zit) mogen mensen mij altijd pingen

    19:32:16 <hajour> wie engels leert kan uiteindelijk zelf comuniceren zonder tolk

    19:32:28 <StefandeVries> JanC +1

    19:33:11 <laacque> Volgens mij kunnen we nu rustig ron erin stemmen, of niet natuurlijk

    19:33:16 <UndiFineD> r0n: waarom doe je geen moderator meer ?

    19:33:19 <hajour> stemmen voor r0n in het team te nemen toch?

    19:33:29 <exalt> kan je nu ook vragen stelling die niet in de vergadering paste ?

    19:33:30 <laacque> yep

    19:33:39 <r0n> ls mod moet je dagelijks vaak aanwezig zijn, dat was een te zware last.

    19:33:49 <hajour> +1

    19:33:54 <laacque> eerst ff stemmen?

    19:34:09 <johanvd> zullen we gaan stemmen? alleen de mensen die al lid zijn stemmen aub, dus als je een +v hebt

    19:34:09 <exalt> ok +1 al ben ik geen lid Big Grin :)

    19:34:22 <Ronnie> +11

    19:34:23 <johanvd> #vote r0n in het team?

    19:34:23 <meetingology> Please vote on: r0n in het team?

    19:34:23 <meetingology> Public votes can be registered by saying +1, +0 or -1 in channel, (private votes don't work yet, but when they do it will be by messaging the channel followed by +1/-1/+0 to me)

    19:34:23 <laacque> +1

    19:34:23 <meetingology> +1 received from laacque

    19:34:27 <UndiFineD> r0n: waarom doe je geen moderator meer ?

    19:34:34 <johanvd> +1

    19:34:34 <meetingology> +1 received from johanvd

    19:34:35 <hajour> +1

    19:34:35 <meetingology> +1 received from hajour

    19:35:02 <UndiFineD> +1

    19:35:02 <meetingology> +1 received from UndiFineD

    19:35:13 <Ronnie> +1

    19:35:13 <meetingology> +1 received from Ronnie

    19:35:34 <r0n> Als mod moet je dagelijks vaak aanwezig zijn, dat was een te zware last.

    19:35:57 <johanvd> iedereen gestemd?

    19:36:05 <laacque> jij nog niet

    19:36:11 <UndiFineD> ok r0n , duidelijk Smile :)

    19:36:11 <johanvd> jawel Smile :)

    19:36:12 <laacque> toch wel

    19:36:18 <johanvd> #endvote

    19:36:18 <meetingology> Voting ended on: r0n in het team?

    19:36:18 <meetingology> Votes for:5 Votes against:0 Abstentions:0

    19:36:18 <meetingology> Motion carried

    19:36:22 <hajour> asfyxia, nog niet dacht ik

    19:36:48 <johanvd> met 5 voor en 0 tegen lijkt het me duidelijk: welkom r0n Smile :)

    19:37:07 <hajour> welkom r0n Smile :)

    19:37:09 <r0n> Dank je Johan, fijn dat ik dan mensen kan helpen.

    19:37:33 <johanvd> #topic WVTTK https://answers.launchpad.net/ubuntu

    19:37:33 <meetingology> TOPIC: WVTTK https://answers.launchpad.net/ubuntu

    19:37:45 <johanvd> iemand nog iets voor de WVTTK?

    19:37:58 <r0n> Mensen die in het Nederlands een vraag stellen, krijgen vaak geen antwoord.

    19:38:12 <Ronnie> sense?

    19:38:25 <r0n> Misschien een goed idee, om deze mensen naar IRC / Forum / Ubuntu-nl te verwijzen ?

    19:38:26 <Ronnie> of was die niet van jou

    19:38:29 <sense> Launchpad Answers wordt volgens mij niet echt meer onderhouden door Canonical.

    19:38:54 <laacque> dan kunnen ze dat maar beter aangeven

    19:38:55 <sense> We hopen dat in dit jaar StackExchange AksUbuntu zal voorzien van lokalisatiemogelijkheden, zodat we gebruik kunnen maken van een soort nl.askubuntu.com

    19:38:55 <Ronnie> sense hoe zit het met Q&A site?

    19:39:10 <sense> Maar ik heb al een tijdje daar niks meer over gehoord.

    19:39:12 <r0n> De website van ubuntu.copm wijst daar (nog) wel heen !

    19:39:33 <Ronnie> sense kun je er nog achteraan gaan?

    19:40:23 <sense> Ronnie: Ik zou eens kunnen vragen of Jorge al weer iets heeft gehoord van hen, maar het zou kunnen dat ze er al mee bezig zijn, maar het nog niet aan hebben gekondigd.

    19:40:47 <johanvd> ik moet over enkele minuten weg om te werken... kan iemand de laatste minuten van de vergadering overnemen als voorzitter?

    19:41:12 <UndiFineD> rond maar af

    19:41:26 <r0n> zijn we niet klaar ?

    19:41:48 <laacque> Spreken we af dat Ssense de zaak nog ff gaat bekijken?

    19:42:06 <hajour> mogelijke bespreekpunten voor volgende meeting misschien handig

    19:42:20 <sense> Ik wil er best wel eens naar vragen, maar als het er komt, dan duurt het nog wel een paar maanden voordat het echt goed werkt, denk ik.

    19:42:23 <laacque> komt wel uit het verslag voort

    19:42:28 <hajour> ok

    19:42:48 <laacque> dan horen we de volgende keer van sense

    19:43:01 <sense> is goed

    19:43:06 <johanvd> zijn er verder nog punten voor de WVTTK?

    19:43:51 <laacque> nope?

    19:44:05 <hajour> lijst van van mensen wie kan wat voor het leerlingen te leren

    19:44:05 <laacque> dan zijn we klaar

    19:44:25 <laacque> handig ja

    19:44:31 <hajour> mag volgende keer ook

    19:44:39 <hajour> dropte het even

    19:44:55 <laacque> goed plan trouwens

    19:45:06 <laacque> doorschuiven maar?

    19:45:19 <hajour> ik vind het prima

    19:45:20 <UndiFineD> en ook dit lijkt me een goed punt voor een mentor om dat te bepalen

    19:45:31 <johanvd> dan wil ik bij deze de vergadering afsluiten. Bedankt iedereen!

    19:45:35 <johanvd> #endmeeting

Generated by MeetBot 0.1.4 (http://wiki.ubuntu.com/AlanBell)

community/mwanzo/Agenda/2011-01-09/Log (laatst bewerkt op 2011-01-10 09:46:59 door rachidbm)