• Vastliggende pagina
  • Info
  • Bijlages

20:00:06

Thomas_de_Graaff

;startmeeting Vergadering gemeenschapsraad

20:00:07

MwanzoBot

Vergadering gestart. De voorzitter is Thomas_de_Graaff. Het kengetal is 5308441318436

20:00:07

MwanzoBot

Vergadering gemeenschapsraad

20:00:20

Thomas_de_Graaff

Kunnen alle aanwezige raadsleden even een hand opsteken?

20:00:25

Thomas_de_Graaff

o/

20:00:35

gijsbert

o/

20:00:53

Thomas_de_Graaff

ping johanvd

20:00:56

Thomas_de_Graaff

ping sense

20:01:02

Thomas_de_Graaff

ping leoquant

20:01:05

sense

goedenavond

20:01:09

Thomas_de_Graaff

avond :)

20:01:11

sense

0/

20:01:16

Thomas_de_Graaff

Ik zal Ronnie even bellen.

20:01:50

leoquant

o/

20:02:04

leoquant

goedeavond

20:03:06

leoquant

hoi Ronnie1

20:03:12

Ronnie1

Daar ben ik dan ;)

20:03:20

Ronnie1

Hallo allen

20:03:24

leoquant

20:03:25

Thomas_de_Graaff

das snel :)

20:03:56

Thomas_de_Graaff

Johan neemt de foon niet op.

20:04:09

Ronnie1

Tja, zat wel achter de laptop, maar was de tijd vergeten

20:04:14

Thomas_de_Graaff

Ok, dan kunnen we aan de slag, iemand vooraf nog iets te melden?

20:04:25

Ronnie1

Nope\

20:04:25

sense

nee

20:04:35

Thomas_de_Graaff

;topic 1a: Mededelingen van de voorzitter.

20:04:43

Thomas_de_Graaff

De voorzitter heeft ook niks te melden. :)

20:04:58

Thomas_de_Graaff

;topic 1b: Actiepunten afvinken.

20:05:03

Thomas_de_Graaff

Actiepunten: http://wiki.ubuntu-nl.org/community/Gemeenschapsraad/Vergadering20120910/Actielijst

20:05:31

Thomas_de_Graaff

Iedereen graag even aangeven of een actiepunt is afgehandeld, en eventuele resultaten, en indien niet afgehandeld, waarom, en wat verder.

20:05:40

Thomas_de_Graaff

Allen: Team rapportage september bijwerken

20:05:40

Thomas_de_Graaff

Zie: http://wiki.ubuntu-nl.org/community/Meetings/Meeting20120910/VoortgangTeams

20:06:17

johanvd

avond :)

20:06:22

johanvd

sorry dat ik wat later ben

20:06:26

leoquant

hallo johanvd

20:06:30

Thomas_de_Graaff

Ik zie dat het Mwanzoteam nog niet is ingevuld, leoquant doe jij dat nog?

20:06:33

Thomas_de_Graaff

avond johanvd

20:06:37

leoquant

ja Thomas_de_Graaff

20:06:44

Thomas_de_Graaff

We zijn bij de actiepunten.

20:06:58

Thomas_de_Graaff

Is er iemand van het vertaalteam aanwezig?

20:07:10

leoquant

trijntje, idd

20:07:29

Ronnie1

hmm, ik dacht dat ik het Artwork team al had bijgevuld. Waarschijnlijk bij de verkeerde maand

20:07:47

Thomas_de_Graaff

Ronnie1, die van september was nog een oude, die moest nog, achterstallig onderhoud.

20:08:04

Thomas_de_Graaff

Ok, verder met de overige actiepunten.

20:08:13

Thomas_de_Graaff

Thomas: Agendapunten screenen of ze zijn voorbesproken op de mailinglijst.

20:08:13

Thomas_de_Graaff

gedaan: Alle punten zijn op de mailinglijst geweest.

20:08:19

Thomas_de_Graaff

Thomas: Voortgangsrapportage maken gemeenschapsraad

20:08:19

Thomas_de_Graaff

gedaan: Geen bijzonderheden

20:08:26

Thomas_de_Graaff

Thomas: Nakijken cronjobs automatisch meldingen

20:08:26

Thomas_de_Graaff

gedaan: Het lijkt erop dat deze maand de automatische meldingen correct zijn verzonden.

20:08:33

Thomas_de_Graaff

Thomas: Agendapunt Stefan doorschuiveen

20:08:33

Thomas_de_Graaff

gedaan: Zie punt 1d voor behandeling.

20:08:41

Thomas_de_Graaff

Iemand nog iets over een van mijn actiepunten?

20:08:55

Thomas_de_Graaff

Ok, gaan we verder met Sense.

20:08:56

Thomas_de_Graaff

Sense: De belangrijkste punten van de voortgangsrapportages maandelijks op de internationale rapportage te plaatsen.

20:09:17

sense

Vandaag alles bijgewerkt tot en met oktober.

20:09:23

Thomas_de_Graaff

Netjes. :)

20:09:31

Thomas_de_Graaff

Sense: Draaiboek maken voor de verkiezingen, toevoegen checklist.

20:10:16

sense

Ik dacht dat we hadden afgesproken dat pas dichter voor de verkiezingen te doen, heb het nog niet afgemaakt.

20:10:33

sense

Maar kan het ook wel doen voor volgende maand.

20:10:51

Thomas_de_Graaff

Ok, dat is prima, dan laat ik het actiepunt vervallen. Kan best zijn dat ik dat per ongeluk gemist heb.

20:11:05

Thomas_de_Graaff

Prima om dat bij de volgende verkiezingen te doen lijkt me.

20:11:16

sense

Oké, bedankt!

20:11:25

Thomas_de_Graaff

;action Laten vervallen actiepunt Sense ivm. draaiboek verkiezingen.

20:11:25

MwanzoBot

Actiepunt: Laten vervallen actiepunt Sense ivm. draaiboek verkiezingen.

20:11:31

Thomas_de_Graaff

(voor Thomas.)

20:11:40

Thomas_de_Graaff

Sense: Opruimen https://launchpad.net/ubuntu-nl

20:12:00

sense

Ik begreep niet goed wat het probleem was daar: ik dacht dat we dat project juist willen houden!

20:12:23

Thomas_de_Graaff

Wie had dat ook al weer ingebracht? Ik meen Gijsbert?

20:12:31

gijsbert

idd

20:12:46

gijsbert

Het ruimen van oude gegevens

20:12:50

sense

Dat is toch gewoon het parapluproject van Ubuntu Nederland?

20:13:19

gijsbert

?

20:13:32

Thomas_de_Graaff

Wat was precies het probleem gijsbert ?

20:14:04

Thomas_de_Graaff

Dat die pagina niet gebruikt werd, of dat er oude info op staat?

20:14:22

Ronnie1

Gaat het over: https://launchpad.net/ubuntu-nl/+milestone/opschonen

20:14:24

gijsbert

Ik was aan het rond kijken op de site en kwam daar nog gegevens tegen over oude uitgaven.

20:14:40

gijsbert

idd Ronnie 1

20:14:52

gijsbert

En misschien nog meer?

20:14:55

leoquant

zelfde url? : https://launchpad.net/~ubuntu-nl

20:15:21

sense

leoquant: Nee, het gaat om https://launchpad.net/ubuntu-nl

20:15:24

leoquant

paraplu team/bugs

20:15:36

leoquant

ok

20:15:43

Thomas_de_Graaff

Het onderscheid tussen project en team is dat volgens mij?

20:15:55

leoquant

ja

20:15:55

sense

Oké, dan begreep ik dat niet helemaal goed. Alleen heeft enkel de gemeenschapsleiding volgens mij de bevoegdheden om dingen aan te passen aan het project.

20:16:16

gijsbert

Ik begreep juist van niet.

20:16:17

sense

Ik wil er best even naar kijken, maar kan dan niks veranderen. Misschien is het beter als iemand van de gemeenschapsleiding dat doet.

20:16:42

sense

De Maintainer is ubuntu-nl-gemeenschapsleiding, er is geen driver.

20:16:51

Thomas_de_Graaff

Ok, ik wil dat wel doen, maar ik zou niet weten wat ik moet doen?

20:17:15

gijsbert

Verouderde info ruimen

20:17:23

Thomas_de_Graaff

Kan ik gewoon de milestone deleten?

20:17:46

sense

gijsbert: Jij zit ook in de gemeenschapsleiing, moet het ook kunnen doen.

20:18:13

gijsbert

Als dat mogelijk is wil ik het ook doen.

20:18:18

Thomas_de_Graaff

Weet je wat, ik delete gewoon die milestone, opgeruimd staat netjes, als iemand bezwaar heeft nu melden! :D

20:18:27

sense

prima!

20:18:32

leoquant

+1

20:18:33

Ronnie1

opgelost ;)

20:18:46

Thomas_de_Graaff

En weg is ie. :)

20:18:58

Thomas_de_Graaff

Sense: Internationale rapportage juli bijwerken

20:19:00

Thomas_de_Graaff

gedaan

20:19:02

gijsbert

Ik ben een blij mens

20:19:12

Thomas_de_Graaff

Gijsbert: Discussie opstarten over meer uniformiteit in externe communicatielijnen teams zodat het eenvoudiger is om teams te benaderen.

20:19:12

Thomas_de_Graaff

gedaan: Zie agendapunt 1d voor behandeling

20:19:22

gijsbert

ok

20:19:23

Thomas_de_Graaff

Gijsbert: Roadmap controle, bijhouden.

20:19:40

gijsbert

Weinig te melden

20:19:54

Thomas_de_Graaff

Ok, over twee maanden weer eens daar naar kijken?

20:20:04

gijsbert

Ik vraag mij af of er wel gelezen wordt

20:20:22

gijsbert

Laat elke maand maar terug komen

20:20:23

Thomas_de_Graaff

Als het goed is doen wij dat hier zodra er iets te melden is in ieder geval.

20:20:40

Thomas_de_Graaff

En als het dan nodig is, kunnen we teams op de hoogte brengen.

20:20:49

Thomas_de_Graaff

Akkoord?

20:20:55

gijsbert

Ok

20:21:00

Thomas_de_Graaff

;topic 1c: Voortgangsrapportages langslopen

20:21:08

Thomas_de_Graaff

Zie lokaal: http://wiki.ubuntu-nl.org/community/Meetings/Meeting20121010/VoortgangTeams

20:21:08

Thomas_de_Graaff

Zie internationaal: https://wiki.ubuntu.com/DutchTeam/TeamReports

20:21:23

Thomas_de_Graaff

Graag iedereen even de rapportages langslopen, en het melden als er iets ontbreekt.

20:22:27

gijsbert

Moeten wij niet rapporteren? Internationaal

20:22:47

Thomas_de_Graaff

Ja, zie de tweede link voor de internationale rapportages (hierboven).

20:23:27

Thomas_de_Graaff

Ok, klaar met de bureaucratie, nu naar de echte punten. :)

20:23:30

Thomas_de_Graaff

;topic 1d: Bespreken voorstel meer uniformiteit externe communicatielijnen teams

20:23:32

sense

gijsbert: De teams rapporteren lokaal, ik vertaal.

20:23:33

gijsbert

Ik bedoel als gemeenschapsraad

20:23:52

gijsbert

Of zijn wij geen team?

20:24:21

sense

Het zou wel mooi zijn als van elke vergadering de bespuiting op de lijst komen.

20:24:32

sense

Maar daarover hebben we geen afspraken gemaakt.

20:24:48

Thomas_de_Graaff

Dat is een aardig punt. Ik heb als actiepunt na de vergadering het bijwerken van de voortgangsrapportage. Maar het bijwerken van de internationale rapportage komt voor de vergadering.

20:25:10

Thomas_de_Graaff

(Voor wat betreft de gemeenschapsraad)

20:25:12

sense

Ik kan wel na afloop steeds even kijken of er iets veranderd is.

20:25:34

Thomas_de_Graaff

Ok, prima.

20:25:54

Thomas_de_Graaff

We kunnen als laatste vergaderpunt in het vervolg wel even bespreken wat er op de rapportage moet komen.

20:26:14

Thomas_de_Graaff

Is dat een idee?

20:26:22

Thomas_de_Graaff

(Alles lijkt me overbodig

20:26:26

gijsbert

+1 Thomas

20:26:34

Ronnie1

+1

20:26:44

leoquant

+1

20:26:46

Thomas_de_Graaff

Ok, doen we dat vanaf nu.

20:26:48

sense

oké

20:27:15

Thomas_de_Graaff

;action Thomas zorgt dat als laatste punt van de vergadering besproken wordt wat er op de rapportages moet komen voor wat betreft de gemeenschapsraad.

20:27:16

MwanzoBot

Actiepunt: Thomas zorgt dat als laatste punt van de vergadering besproken wordt wat er op de rapportages moet komen voor wat betreft de gemeenschapsraad.

20:27:29

Thomas_de_Graaff

Ok, dan nu verder met punt 1d

20:27:33

Thomas_de_Graaff

Gijsbert het woord:

20:27:44

gijsbert

Ok

20:27:48

Thomas_de_Graaff

(Bespreken voorstel meer uniformiteit externe communicatielijnen teams)

20:28:48

gijsbert

Ik had de vraa/discussie opgestart om te kijken of de communicatie lijnen beperkt kunnen worden.

20:29:07

gijsbert

Mijn voorstel een soort van servicepunt

20:30:08

Thomas_de_Graaff

Je dacht aan een team die de vragen doorstuurt naar de betreffende teams volgens mij?

20:30:44

gijsbert

Zo iets dergelijks, maar nog verder alle communicatie.

20:30:54

sense

Is er ook werkelijk een probleem met communicatie die zoek raakt en mensen die niet weten waar ze moeten zijn?

20:32:09

gijsbert

Daar heb ik geen cijfers van, maar een eenduidig punt oorkomt dit zowiezo

20:32:20

gijsbert

voorkomt.

20:32:41

leoquant

een pro actieve actie van gijsbert

20:33:16

Thomas_de_Graaff

Misschien moeten we de discussie even in twee stukken hakken, en eerst bespreken of we een centraal contactpunt willen, en zo ja vervolgens hoe dat te regelen.

20:33:16

leoquant

lovenswaardig

20:33:17

gijsbert

Even een voorbeeld, stuur een mail naar het irc team

20:33:40

Thomas_de_Graaff

(nu het eerste punt, willen we een centraal contactpunt)

20:33:49

gijsbert

Ja

20:33:54

leoquant

nee ik niet

20:34:00

Ronnie1

Doet me denken aan deze: http://xkcd.com/927/

20:34:04

Thomas_de_Graaff

leoquant, kan je dat motiveren?

20:34:05

leoquant

dat loopt het over meerdere schijven

20:34:12

leoquant

omslachtig lijkt me?

20:34:31

Thomas_de_Graaff

lol Ronnie1

20:34:34

leoquant

men kan direct teams contacteren toch?

20:34:59

gijsbert

Zie mijn eerder genoemde voorbeeld

20:35:11

leoquant

moeten die contact mogelijkheden ergens centraal komen te staan?

20:35:32

leoquant

anders: welkom bij ubuntu-nl

20:35:36

sense

1) Zijn er genoeg mensen die secretaresse van de gemeenschap willen spelen? 2) Is het mogelijk en haalbaar om één ingang te maken voor al die verschillende manieren waarop de teams communiceren?

20:35:40

leoquant

toets 1 voor irc team

20:35:50

leoquant

2 voor forumteam

20:35:50

leoquant

etc

20:35:58

sense

3) Is het niet al makkelijk genoeg om de juiste plek te vinden?

20:36:23

asfyxia

forumteam heeft een centraal mailadres, het komt dan automatisch in de mailboxen van de teamleden. Idee?

20:36:47

leoquant

asfyxia, meerdere team hebben dat toch?

20:36:47

leoquant

s

20:36:49

sense

Bij wie moet de mail dan terechtkomen en hoe weet je dan wie de verantwoordelijkheid ervoor moet nemen?

20:36:58

commandoline

3: niet iedereen kan én met een forum én met irc én met een mailing list omgaan. Die heb je alledrie nodig momenteel als je de teams goed wilt bereiken.

20:36:59

leoquant

sense, geen idee

20:37:07

commandoline

(en sorry voor het inbreken ;))

20:37:16

asfyxia

me too ;-)

20:37:18

leoquant

commandoline, geen probleem

20:37:58

leoquant

dan stel ik een contactpage voor

20:38:01

sense

commandoline: Maar om een team te bereiken is volgens mij één manier wel voldoende.

20:38:03

leoquant

op de website

20:38:16

leoquant

met alle contactinfo

20:38:24

leoquant

intern/extern

20:38:26

Thomas_de_Graaff

Misschien is het grappige voorbeeld van Ronnie1 toch nuttig. Namelijk, op de website bij contact één algemeen contactadres. Wie de weg al kent kan op de launchpadpagina's van de teams de directe contact mogelijkheden vinden?

20:38:27

sense

Misschien is het inderdaad wel behulpzaam om een overzicht te hebben van de verschillende manieren waarop teams te brei eken zijn.

20:38:27

Luckiboy

leoquant, die is er al, volgens mij (en srry voor het inbreken :P)

20:38:56

johanvd

http://www.ubuntu-nl.org/contact hebben we nog meer nodig?

20:39:05

gijsbert

Maar klopt niet.

20:39:06

leoquant

johanvd, nee lijkt me

20:39:26

leoquant

de page moet wel correct/actueel zijn

20:39:41

Thomas_de_Graaff

Documentatieteam staat er bijvoorbeeld niet bij.

20:39:46

Luckiboy

Het lijkt mij handig om er ook een uitgebreide beschrijving bij te zetten "waarom" je ze kan/moet contacteren

20:40:18

leoquant

Thomas_de_Graaff, dat is te regelen toch?

20:40:19

Ronnie1

die pagina lijkt mij voldoende

20:40:19

Thomas_de_Graaff

Promotieteam staat er ook niet bij, die is bereikbaar op het forum, niet via de mail.

20:40:39

sense

Hoe meer beschrijvingen, hoe meer tekst die mensen over gaan slaan en hoe meer inhoud die achterhaald kan raken.

20:40:54

leoquant

korte beschrijvingen graag

20:41:01

commandoline

en het irc-mailadres klopt blijkbaar ook niet momenteel, dus daar heb je irc voor nodig. Dat bedoelde ik zonet...

20:41:16

johanvd

ik wil die pagina wel updaten, stuur maar een berichtje van de teams die missen of verouderde info hebben

20:41:20

leoquant

ik heb de luxe om met mwanzo lekker centraal te staan

20:41:31

leoquant

kopje: meedoen op de webstek

20:41:35

commandoline

korte beschrijvingen prima, maar het moet voor een buitenstaander wel duidelijk zijn wat het verschil is tussen zeg het beheerteam en het webteam.

20:42:12

Thomas_de_Graaff

Ok, het voorstel van johanvd lijkt me goed. Hij gaat de bestaande contactpagina bijwerken. Volgende beoordelen we dan de situatie opnieuw, en kijken we of dat voldoet, of dat er toch een tussenlaag nodig is?

20:42:21

Thomas_de_Graaff

Akkoord?

20:42:27

leoquant

+1!

20:42:36

Thomas_de_Graaff

Ondertussen kunnen via de mailinglijst het e.e.a. blijven bespreken.

20:42:37

johanvd

+1 :)

20:42:44

gijsbert

+1

20:42:45

Ronnie1

+1

20:42:57

sense

+1

20:43:10

Thomas_de_Graaff

;action johanvd werkt de contact pagina bij

20:43:11

MwanzoBot

Actiepunt: johanvd werkt de contact pagina bij

20:43:32

Thomas_de_Graaff

;action Thomas_de_Graaff zet punt contact opnieuw oop de agenda voor de volgende vergadering.

20:43:33

MwanzoBot

Actiepunt: Thomas_de_Graaff zet punt contact opnieuw oop de agenda voor de volgende vergadering.

20:43:50

Thomas_de_Graaff

gijsbert, bedankt voor de actie, het gaat er zowieso beter van worden. :)

20:44:05

Thomas_de_Graaff

;topic 1e: Bespreken opfrisbeurt irc met Stefan de Vries

20:44:06

gijsbert

geen dank

20:44:13

leoquant

gijsbert \o/

20:44:14

Thomas_de_Graaff

Stefan heeft tijdens de vergadering van juli een voorstel gepresenteerd om irc te verbeteren. Hij gaat met betrokken irc leden aan de slag om verbeteringen te bespreken en door te voeren. Stefan zal ons op de hoogte stellen van de vorderingen. Zie ook: http://dl.dropbox.com/u/8261338/ircvoorstel.pdf

20:44:30

Thomas_de_Graaff

Volgens mij is Stefan niet aanwezig?

20:44:46

gijsbert

Ik heb het IRC team uitgenodigd.

20:44:51

Thomas_de_Graaff

Dan schuif ik het punt door naar de volgende vergadering.

20:45:06

Thomas_de_Graaff

;action Stefan mailen ivm. voorstel

20:45:07

MwanzoBot

Actiepunt: Stefan mailen ivm. voorstel

20:45:10

Thomas_de_Graaff

(Thomas)

20:45:20

Thomas_de_Graaff

;topic 1f: Inbreng gemeenschap promotieactiviteiten

20:45:26

Thomas_de_Graaff

Er is inmiddels een stichting opgericht om activiteiten vanuit de gemeenschap te ondersteunen. Daarbij ging het vooral om promotionele activiteiten. Er wordt echter weinig gebruik van deze mogelijkheid gemaakt. Kunnen we als gemeenschapsraad iets doen om meer activiteiten vanuit de gemeenschap te stimuleren?

20:45:29

gijsbert

Niet via het irc team adres

20:45:57

Thomas_de_Graaff

Als iemand een idee heeft hoe we als gemeenschapsraad iets kunnen doen om de gemeenschap te stimuleren hoor ik het graag?

20:46:39

sense

Het is misschien wel een goed idee om via het promotieteam een discussie in de gemeenschap hierover te beginnen.

20:46:43

gijsbert

Wat prominenter op het forum en irc zetten?

20:46:59

Thomas_de_Graaff

sense, dat is een goed punt, zal ik doen!

20:47:17

Thomas_de_Graaff

;action Thomas_de_Graaff starten discussie over gemeenschapsinbreng promotieactiviteiten.

20:47:17

MwanzoBot

Actiepunt: Thomas_de_Graaff starten discussie over gemeenschapsinbreng promotieactiviteiten.

20:47:18

sense

Kijken wat de gemeenschap zelf eigenlijk verwacht/hoopt.

20:47:37

Thomas_de_Graaff

gijsbert, wat moet er prominenter op het forum en irc komen?

20:48:06

gijsbert

Dat er een stichting is

20:48:30

Thomas_de_Graaff

Ok, dus dat mensen ondersteuning kunnen krijgen van die stichting moet beter onder de aandacht gebracht worden.

20:48:39

leoquant

ik start direct een draadje gijsbert

20:48:48

gijsbert

Ok

20:49:24

Thomas_de_Graaff

Prima.

20:49:25

leoquant

hoe op irc?

20:49:39

gijsbert

En proberen de leden te bereiken die niet tot de groep van 50 behoren.

20:50:33

Thomas_de_Graaff

Ok, maar verder voor ons als raad is hiet dus geen taak in weggelegd?

20:50:50

leoquant

niet iedereen wil betrokken worden bij loco activities

20:51:07

leoquant

dus gijsbert ....moeilijk

20:51:32

sense

De raad is vooral voor overzicht en grote lijnen. De invulling is aan teams en individuele gemeenschapsleden.

20:51:46

Thomas_de_Graaff

Ok, dan gooien we de discussie in de gemeenschap, kijken wat daar uitkomt. Goed idee. :)

20:51:46

sense

Maar goed, als je denkt dat we bij moeten sturen, is er wel een rol.

20:51:54

gijsbert

Weet ik maar van de 13000 ofzo leden is er toch wel wat te verwachten?

20:52:26

Thomas_de_Graaff

Ja, er komt vast wel iets uit. :)

20:52:42

gijsbert

Ik hoop van wel.

20:52:42

Thomas_de_Graaff

Ok, dan nu wvttk

20:52:47

Thomas_de_Graaff

;topic 1g: Verkoop Ubuntu-NL shirts via stichting softwareconsulent?

20:53:07

Thomas_de_Graaff

Ow, eerst nog ander punt dus.

20:53:14

Thomas_de_Graaff

Wat is jullie mening hierover?

20:53:51

Thomas_de_Graaff

(We bespraken dit met de stichting, en het leek ons goed de gemeenschapsraad hierover te bevragen)

20:54:28

gijsbert

Waar verkopen zij de shirts?

20:54:32

johanvd

kan je iets meer details geven?

20:54:45

Thomas_de_Graaff

Zie: https://www.softwareconsulent.nl/

20:55:10

sense

Als we op die manier een grotere markt kunnen bereiken, lijkt het mij in principe een goed idee.

20:55:51

Thomas_de_Graaff

Verder nog iemand er iets over te zeggen?

20:56:08

Thomas_de_Graaff

Iedereen het eens meet sense?

20:56:19

johanvd

hoe zit het met de kosten en opbrengsten?

20:56:20

sense

Ik wel!

20:56:22

gijsbert

+1 Sense

20:56:35

leoquant

neemt een stukje organisatie weg Thomas_de_Graaff ?

20:56:40

leoquant

wat is het idee?

20:57:13

johanvd

wie laat de shirts drukken?

20:57:35

Thomas_de_Graaff

De stichting ondersteuning Ubuntu-NL laat de shirts maken, met als doel promotie van Ubuntu, en wat inkomsten werven voor de stichting. Softwareconsulent verkoopt de shirts, en krijgt daarvoor een redelijke vergoeding.

20:57:56

Thomas_de_Graaff

De rest van de opbrengst is voor de stichting.

20:58:12

leoquant

de verdeling van opbrengsten?

20:58:51

leoquant

is dat bekend?

20:58:52

Thomas_de_Graaff

Wij willen als stichting niet zelf een webwinkel gaan runnen, dat valt buiten de doelstelling van de stichting die slechts ter ondersteuning is.

20:59:03

leoquant

idd

20:59:10

Thomas_de_Graaff

leoquant, dat is een volgende stap in overleg met stichting softwareconsulent.

20:59:32

leoquant

50% fifty fifty?

20:59:44

Thomas_de_Graaff

Dat is een optie, lijkt mij persoonlijk prima.

20:59:49

leoquant

prima plan Thomas_de_Graaff

21:00:08

johanvd

het idee klinkt goed

21:00:18

Thomas_de_Graaff

Ok, kan ik dan aan de stichting doorgeven dat de gemeenschapsraad het goed vind?

21:00:27

leoquant

stemmen?

21:00:31

leoquant

+1

21:00:32

Thomas_de_Graaff

;vote

21:00:33

MwanzoBot

Stemt u afstublieft.

21:00:33

MwanzoBot

U kunt stemmen door +1, -1 of 0 naar dit kanaal te sturen.

21:00:35

sense

Stem maar even idd.

21:00:37

leoquant

+1

21:00:37

sense

+1

21:00:37

MwanzoBot

leoquant!~leoquant@ubuntu/member/pdpc.supporter.active.leoquant heeft gestemd.

21:00:37

MwanzoBot

sense!~sense@ubuntu/member/qense heeft gestemd.

21:00:39

johanvd

+1

21:00:39

MwanzoBot

johanvd!~johan@unaffiliated/johanvd heeft gestemd.

21:00:41

Thomas_de_Graaff

+1

21:00:42

MwanzoBot

Thomas_de_Graaff!~Thomas@unaffiliated/thomasdegraaff/x-929829 heeft gestemd.

21:00:43

gijsbert

+1

21:00:43

MwanzoBot

gijsbert!~gijs@f247119.upc-f.chello.nl heeft gestemd.

21:00:54

Ronnie1

+1

21:00:54

MwanzoBot

Ronnie1!~Ronnie@ip172-109-173-82.adsl2.static.versatel.nl heeft gestemd.

21:01:03

Thomas_de_Graaff

;endvote

21:01:04

MwanzoBot

Resultaten voor stemming aangaande: Voorgesteld wordt om het organisatievoorstel te wijzigen waarbij dan de gemeenschapsraad krimpt tot 5 leden, en er geen aparte gemeenschapsleiding meer is. Deze wijziging geld dan voor de volgende gemeenschapsraad..

21:01:04

MwanzoBot

Voor: 6. Tegen: 0. Onthouding: 0.

21:01:13

Thomas_de_Graaff

Mooi. Smile :) unaniem

21:01:24

Thomas_de_Graaff

Ok, dan rest nu wvttk

21:01:28

Thomas_de_Graaff

;topic wvttk

21:01:35

Thomas_de_Graaff

Iemand een punt?

21:02:04

leoquant

nee

21:02:10

sense

Niks te zeggen hier!

21:02:16

Thomas_de_Graaff

;topic Wat gaan we rapporteren als gemeenschapsraad voor de rapportages?

21:02:17

gijsbert

Klopt de tekst van de stemming?

21:03:09

Thomas_de_Graaff

gijsbert, dat is een bug denk ik, ik was vergeten om een tekst achter het commando ;topic te zetten, blijkbaar pakt hij dan de tekst van de vorige stemming.

21:03:23

gijsbert

Het gaat over t-shirts en dan bij de uitslag over het inkrimpen van de raad

21:03:35

Thomas_de_Graaff

Ja, ik zorg dat het goed in de notulen komt.

21:03:41

gijsbert

Ok

21:03:53

gijsbert

Ik had nog een punt

21:04:00

Thomas_de_Graaff

Doe maar

21:04:31

gijsbert

Het aanpassen van het voorstel wanneer en wie?

21:04:49

gijsbert

Van de raad naar 5 leden

21:05:02

Thomas_de_Graaff

Goed punt, wanneer: voor de volgende verkiezingen.

21:05:06

Thomas_de_Graaff

Wie, vrijwilliger?

21:05:38

gijsbert

Ik wil dat wel op mij nemen

21:05:41

leoquant

liever een groep/werkgroep

21:06:02

Thomas_de_Graaff

Ok, vrijwilligers?

21:06:03

leoquant

oh dankbaar gijsbert

21:06:03

sense

Voor het aanpassen van één ding?\

21:06:24

Thomas_de_Graaff

De gemeenschapsleiding wordt afgeschaft, en de raad gaat naar 5 personen.

21:06:24

leoquant

ja dat vergt veel overleg sense

21:06:29

gijsbert

Een groep (wij als raad) keuren het goed

21:07:04

Thomas_de_Graaff

gijsbert, +1, in principe kan één iemand de wijzigingen doen, en dan bespreken we die met de raad, waarna aanpassingen tot het goed is?

21:07:04

sense

leoquant: Wat voor meer overleg stel je je voor, buiten de gevoerde discussies buiten de raad om, die we al bewust voor de stemming hebben opgestart?

21:07:05

gijsbert

Bespreken aanpassen keuren, dan is een persoon voldoende

21:07:18

sense

gijsbert: goed idee

21:07:28

leoquant

sense, lang overleg, in doorrookte achterkamers

21:07:41

Thomas_de_Graaff

:D

21:07:45

leoquant

:P

21:07:50

gijsbert

Die doorrook ik ook alleen :-)

21:07:56

leoquant

hahaha

21:07:59

Thomas_de_Graaff

Ok, iedereen akkoor dat gijsbert het oppakt, en de wijzigingen aan de raad voorlegt?

21:08:05

sense

ja

21:08:07

leoquant

+1

21:08:08

johanvd

prima

21:08:32

Thomas_de_Graaff

;action gijsbert aanpassen organisatievoorstel, raad naar 5 personen, afschaffen gemeenschapsleiding.

21:08:33

MwanzoBot

Actiepunt: gijsbert aanpassen organisatievoorstel, raad naar 5 personen, afschaffen gemeenschapsleiding.

21:08:52

Thomas_de_Graaff

Volgens mij staat het voorstel op de wiki nietwaar? Dan zijn wijzigingen makkelijk bij te houden?

21:09:14

sense

ja

21:09:20

Thomas_de_Graaff

http://wiki.ubuntu-nl.org/community/OrganisatieVoorstel/Document

21:09:45

gijsbert

Ik heb het ook mijn PC, na alle wijzigingen en goedkeuring kan het op de wiki.

21:10:21

Thomas_de_Graaff

Ok, zorg ervoor dat je duidelijk kan laten zien aan de raad wat exact de wijzigingen zijn.

21:10:22

sense

mooi

21:10:31

gijsbert

Gaan we het ook voorleggen aan de gemeenschap?

21:10:57

sense

ik zou het wel noemen

21:10:59

gijsbert

Na goedkeuring?

21:11:06

leoquant

ter informatie? +1

21:11:26

gijsbert

kan allebei/maal

21:11:26

Thomas_de_Graaff

Als je het voorlegt zou ik het vooraf doen zodat er eventueel input gegeven kan worden. (voordeel gebruik wiki)

21:12:15

Thomas_de_Graaff

Ok, rest nog wat we op de rapportages gaan zetten.

21:12:18

gijsbert

Ik breng liever eerst de wijzigingen aan, bij de raad.

21:12:36

gijsbert

Ik ben niet zo'n Wikiman

21:12:44

Thomas_de_Graaff

prima

21:12:59

asfyxia

Eén vraagje nog: de team-mailadressen in het openbaar, is dat spamproof?

21:13:20

leoquant

johanvd?

21:13:24

asfyxia

Schiet me ineens te binnen...

21:13:40

johanvd

niet echt, maar dat is tegenwoordig bijna onmogelijk

21:14:10

johanvd

ik denk dat het voordeel van makkelijk kunnen mailen groter is dan het nadeel van wat spam

21:14:20

johanvd

bijna alle spam wordt toch wel gefiltert

21:14:24

johanvd

*d

21:14:34

Thomas_de_Graaff

Eventueel kan er een Drupal formulier gemaakt worden met human check.

21:14:45

Thomas_de_Graaff

Maar misschien is dat overkill.

21:14:49

gijsbert

Ik hou van spam, ontvang ik ook eens een e-mail. ;-)

21:14:53

asfyxia

Via launchpad krijgen we zo heel af en toe nog wel eens een toffe aanbieding...

21:15:06

leoquant

hmm, ik nooit he...:/

21:15:24

Thomas_de_Graaff

Ok. Ik sluit nu wvttk af.

21:15:24

asfyxia

Ik zal je mailadres eens op de juiste plek laten vallen, gijsbert, je kan je lol op...

21:15:27

leoquant

straks met die lenses haal ik de schade weer in....:(

21:15:33

Thomas_de_Graaff

Rest nog de rapportages.

21:15:44

gijsbert

Is goed Ax

21:15:45

Thomas_de_Graaff

Welke punten moeten in de rapportage?

21:15:59

Thomas_de_Graaff

T-shirts door softwareconsulent

21:16:53

gijsbert

De punten die zijn afgehandeld, dacht ik zo

21:17:03

Thomas_de_Graaff

aanpassen organisatievoorstel

21:17:07

Thomas_de_Graaff

Verder nog iets?

21:17:34

leoquant

ik

21:17:53

Thomas_de_Graaff

wvttk om een punt voor de rapportage?

21:17:54

sense

Het hoeft niet te uitbreid.

21:18:05

Thomas_de_Graaff

om = of

21:18:13

Thomas_de_Graaff

(@ leoquant )

21:18:37

leoquant

ubuntuforums kent veel opzeggingen nav 12.10 en reclame, hebben we daar op het forum ook last van?

21:18:58

sense

leoquant: Je bedoelt de Shopping Lens?

21:19:01

leoquant

maw zeghgen mensen hun "lidmaatschap"op?

21:19:05

leoquant

ja

21:19:35

Thomas_de_Graaff

leoquant, ik stel voor dat dat op de agenda van de volgende vergadering komt?

21:19:45

Thomas_de_Graaff

Moeilijk namelijk om nu ad hoc te beantwoorden.

21:19:45

leoquant

prima Thomas_de_Graaff

21:19:51

asfyxia

Eéntje heeft het overwogen, hebben we en verzoek van gekregen, bij mijn weten

21:19:59

Thomas_de_Graaff

leoquant, start jij dan een draad in de mailinglijst, en zet je het op de agenda?

21:20:10

leoquant

agenda Thomas_de_Graaff

21:20:33

leoquant

ok?

21:20:42

Thomas_de_Graaff

Ok, en vraag je het beheerteam dan of er iets te zien is in de statistieken?

21:20:53

leoquant

idd

21:21:05

Thomas_de_Graaff

(ok, dit onderwerp niet op de mailinglijst, levert wellicht te veel gerommel op?)

21:21:13

leoquant

ja

21:21:22

Thomas_de_Graaff

Normaliter bespreken we alle onderwerpen vooraf namelijk.

21:21:28

commandoline

uit interesse: maakt het iets uit? Wat willen jullie met de gegevens?

21:21:40

leoquant

tis meer iets feitelijks

21:21:47

leoquant

dan een discussiepunt

21:21:49

gijsbert

Fijne avond allemaal en Thomas weer bedankt voor het voorzitten. .

21:21:58

Thomas_de_Graaff

Ok, idd. einde vergadering. :D

21:22:06

Thomas_de_Graaff

We zijn al ruim over tijd.

21:22:13

Thomas_de_Graaff

tot de volgende keer weer.

21:22:13

leoquant

ok Thomas_de_Graaff bedankt

21:22:15

sense

bedankt!

21:22:18

Thomas_de_Graaff

;endmeeting

21:22:19

MwanzoBot

Vergadering beëindigd. Een volledig logbestand is te vinden op:

21:22:19

MwanzoBot

http://communityserver.ubuntu-nl.org/mwanzobot/log5308441318436.html

community/Gemeenschapsraad/Vergadering20121010/Log (laatst bewerkt op 2012-10-10 19:36:51 door thomasdegraaff)