• Vastliggende pagina
  • Info
  • Bijlages

Log voor vergadering op 01/10/12 om 21:00:37 in #ubuntu-nl-meeting. Kengetal: 632327635085

Vergadering gestart. De voorzitter is Thomas_de_Graaff.

Ronnie

o/

Thomas_de_Graaff

o/

gijsbert

o/

Wanda-

o/

Thomas_de_Graaff

sense, johanvd, leoquant ping

sense

o/

leoquant

ol

Thomas_de_Graaff

ik bel johanvd even

Thomas_de_Graaff

voicemail. We starten zonder johan.

Thomas_de_Graaff

Welkom allemaal weer.

Thomas_de_Graaff

:)

Onderwerp: 1a Mededelingen voorzitter

Thomas_de_Graaff

We hebben vandaag een heel volle agenda, dus probeer zo zakelijk mogelijk te vergaderen. Nieuwe onderwerpen komen alleen ter sprake bij wvttk, let daar op, blijf bij de agenda.

Thomas_de_Graaff

Is er iemand die nog iets kwijt wil voor we met de verdere agendapunten beginnen>?

Onderwerp: 1b Actiepunten afvinken

Thomas_de_Graaff

Raadsleden, graag na ieder punt waar jouw naam voor staat even aangeven of het is gedaan of niet.

Thomas_de_Graaff

Thomas: Agendapunten screenen of ze zijn voorbesproken op de mailinglijst.

Thomas_de_Graaff

gedaan

Thomas_de_Graaff

Thomas: Vragen aan het nieuwe Nieuws team om de volgende vergadering wat links te laten zien van geplaatste nieuwtjes.

Thomas_de_Graaff

gedaan

Thomas_de_Graaff

Thomas: Opstarten poll om te kijken of er behoefte is aan een aparte maandelijkse bijeenkomst van de gemeenschap los van de gemeenschapsraad: onderwerp op agenda gemeenschapsraad zetten.

Thomas_de_Graaff

gedaan

Thomas_de_Graaff

Thomas: Sense vragen of hij (met hulp van anderen) een workflow/draaiboek wil maken voor de verkiezingen.

Thomas_de_Graaff

gedaan, twee keer een mail verzonden, geen antwoord ontvangen. Ik stel voor dat we de volgende verkiezingen aangrijpen om dan meteen een draaiboek te maken?

Thomas_de_Graaff

Iemand iets over het draaiboek te zeggen?

sense

Mijn Ubuntu-mail is een beetje een rotzooi met al die bugmail. Maak er maar een actiepunt van voor mij.

sense

Zoiets moet toch wel te doen zijn in een maand.

sense

Dan is het ook maar af.

Thomas_de_Graaff

Prima, wanneer wil je dat het weer besproken wordt?

Thomas_de_Graaff

Ok, voor volgende maand. :)

Thomas_de_Graaff

Thomas: De agenda van de meeting vooraf naar de mailinglijst sturen.

Thomas_de_Graaff

Cronjob voor aangemaakt, maar deze is volgens mij niet uitgevoerd(?) om onbekende reden.

Thomas_de_Graaff

Of heeft iemand een mail met verwijzing naar de agenda gehad?

Ronnie

alleen vandaag

Thomas_de_Graaff

Ok, dan ga ik daar achter aan kijken waar het aan ligt.

Thomas_de_Graaff

Thomas: Verantwoordelijken voor bijhouden voortgangsrapportages teams attenderen.

Thomas_de_Graaff

Automatisch verzonden als het goed is.

Ronnie

ja, automatisch

Thomas_de_Graaff

Thomas: Wensen gemeenschap inventariseren project opstarten: Eerste opzet maken.

Thomas_de_Graaff

Niet gedaan, 3 maanden vooruitschuiven. Geen prioriteit.

Thomas_de_Graaff

Of wil iemand dat het snel gebeurd?

Thomas_de_Graaff

Thomas: Vragen aan het nieuwsteam of er een bericht naar alle teamleden kan met het verzoek nieuwsberichten door te geven aan het nieuwsteam.

Thomas_de_Graaff

Ga ik straks doen bij agendapunt d. als er iemand van het team aanwezig is.

Thomas_de_Graaff

Gijsbert: Agenda meeting vooraf langslopen, topics waarbij samenwerking van belang is op het publieke deel zetten, en teams uitnodigen voor de meeting als de onderwerpen daar om vragen.

Thomas_de_Graaff

gijsbert, ^

gijsbert

Alleen het nieuwsteam, echter jij had al een e-mail gestuurd

Thomas_de_Graaff

Ja, had ik gedaan. Er staat ook een topic op de agenda van belang voor het forumteam toch?

Thomas_de_Graaff

Publiek deel, punt a

Thomas_de_Graaff

?

gijsbert

Idd, foutje van mij

Thomas_de_Graaff

Gijsbert: maakt een overzicht van de ideeën uit het innovatietopic op de wiki, en gaat deze bespreken met de betreffende teams die over de onderwerpen gaan.

Thomas_de_Graaff

No problem ;)

gijsbert

Gedaan

Thomas_de_Graaff

En, wat is het resultaat?

Thomas_de_Graaff

Hoe reageren de teams?

gijsbert

Commentaar bij de wiki gezet. http://wiki.ubuntu-nl.org/community/ForumInnovatieveIdee%C3%ABn

gijsbert

! idee afgehandeld, 1 idee wordt nader bekeken

Thomas_de_Graaff

Mooi. Ik stel voor dat we het op de mailing lijst bespreken.

gijsbert

Is goed

Actiepunt: mailinglijst bespreken resultaten, voor gijsbert

Thomas_de_Graaff

ok?

gijsbert

Ok

Actiepunt: Sense maakt plan verkiezingen

Thomas_de_Graaff

(stond nog)

sense

ok

Thomas_de_Graaff

Leoquant neemt contact op met de stichting voor een overleg over de voorgestelde opdracht van de raad aan de stichting.

Thomas_de_Graaff

gedaan

Thomas_de_Graaff

Leoquant: Iemand die het Engels goed beheerst vragen om de belangrijkste punten van de voortgangsrapportages maandelijks op de internationale rapportage te plaatsen.

leoquant

not done, not ready

leoquant

komt goed

Thomas_de_Graaff

Doorschuiven naar volgende maand? of over twee maanden?

leoquant

1 maand

Actiepunt: doorschuiven actiepunt leoquant voortgangsrapportages naar volgende maand

leoquant

StefandeVries, is bezig geweest imo

leoquant

ok

Thomas_de_Graaff

Wanda: Roadmap, leoquant en Mwanzo gaan Wanda ondersteunen hierbij. In de toekomst houdt Wanda iedere drie maanden deze roadmap bij.

leoquant

ik ben veel afwezig geweest

Wanda-

Oké

Thomas_de_Graaff

leoquant, was het eerste punt nog niet klaar

Thomas_de_Graaff

?

leoquant

dus ik wou vragen of iemand dat kan overnemen van me

leoquant

dus ik heb het nu over de roadmap

Thomas_de_Graaff

Ok.

Thomas_de_Graaff

Is er iemand die dat wil oppakken? Misschien gijsbert ? Jij had toch ideeën over een roadmap al?

gijsbert

OP welk gebied?

leoquant

Wanda-, moet even ingwerkt worden

gijsbert

Is er al een opzet?

Thomas_de_Graaff

Er is een roadmap ergens op een wiki volgens mij?

Thomas_de_Graaff

(zou niet weten waar)

leoquant

ja, niet paraat hier

gijsbert

Maar er is wel iets?

leoquant

ja

gijsbert

Oke, ik neem het wel over

Thomas_de_Graaff

Mooi. :)

gijsbert

Leoquant

leoquant

dank

Actiepunt: gijsbert gaat met Wanda- werken aan roadmap, volgende maand weer actiepunt.

gijsbert

Ik neem contact op met Wanda

Thomas_de_Graaff

Johan: Aanpassen launchpad teamstructuur zodat bugs van het www gedeelte bij het webteam terecht komen.

Thomas_de_Graaff

;gijsbert neemt contact op met wanda

Wanda-

Goed.

Thomas_de_Graaff

Johan is er niet, die schuiven we door.

Thomas_de_Graaff

Ronnie: Rapportage pagina van december voor de internionale wiki.

Ronnie

gedaan, ik heb er ook meteen de vertaling van de belangrijkste punten op gezet

Thomas_de_Graaff

Heb je een linkje? (nieuwsgierig)

Ronnie

https://wiki.ubuntu.com/DutchTeam/TeamReports

Thomas_de_Graaff

(komen we zo trouwens ook nog op)

Ronnie

de maand dezember is er niet zo veel gebeurt

Thomas_de_Graaff

vreemde volgorde die lijst..

gijsbert

Idd

Ronnie

ja, dat komt door de maandnamen, maar dat is bij elke loco zo

Thomas_de_Graaff

ziet er verder erg netjes uit. To the point.

Thomas_de_Graaff

Volgende agendapunt

Onderwerp: 1c Langslopen voortgang verschillende teams

Thomas_de_Graaff

Nederlandse voortgangsrapportages:

Thomas_de_Graaff

http://wiki.ubuntu-nl.org/community/Meetings//ListMaandelijkseVoortgang

Thomas_de_Graaff

(Iedereen even kijken, en opmerkingen hier plaatsen)

Thomas_de_Graaff

Ik mis het documentatieteam, en het vertaalteam nog. leoquant kan jij contact met ze opnemen?

gijsbert

Is er al iets bekend vanuit het forum?

gijsbert

Over de RP

Thomas_de_Graaff

Verder is het erg netjes vind ik. :)

Thomas_de_Graaff

TonH neemt weer contact op met de HCC om de organisatie op poten te zetten.

sense

Duidelijk

sense

:"Ex-Chat"

leoquant

is goed

gijsbert

Oke

exalt

moet deze vergadering niet in het engels ?

Thomas_de_Graaff

Internationaal hebben we net bekeken, doen we niet nog een keer.

exalt

oke.

Thomas_de_Graaff

exalt, deze vergadering is voor raadsleden, andere leden kunnen in het openbare deel hierna spreken. Of het moet erg belangrijk zijn, dan kan je het woord vragen.

Onderwerp: 1d Nieuwsteam bespreken

Thomas_de_Graaff

Is er iemand van het nieuwsteam aanwezig?

leoquant

helaas..

Thomas_de_Graaff

Volgens mij zijn ze inmiddels wel actief. Ik zag op het forum een bericht met twitter berichten langskomen?

Thomas_de_Graaff

Heeft iemand een idee hiervan?

gijsbert

Had ik ook gezien, maar iets anders?

sense

Hebben ze het Twitter-account zelf al in handen?

Thomas_de_Graaff

sense, volgens mij wel

Thomas_de_Graaff

Ok, ik ga nogmaals contact met het team opnemen om duidelijk te krijgen hoe het er mee staat.

Actiepunt: thomas neemt contact op met het nieuwsteam

Onderwerp: 1e Wie gaat er over de vormgeving van de Ubuntu-NL website?

Thomas_de_Graaff

voorstel: Eindverantwoordelijkheid vormgeving is voor het artworkteam, en eindverantwoordelijkheid voor (tekstuele) inhoud is voor het webteam.

Thomas_de_Graaff

Zullen we meteen stemmen hierover?

Ronnie

lijkt me prima

gijsbert

oke

leoquant

ok

exalt

oke

Wanda-

Oké

Thomas_de_Graaff

exalt, niet stemmen aub.

Thomas_de_Graaff

sense, ben je op de hoogte van het voorstel?

FOAD

Ik ben ook voor.

Ronnie

FOAD: alleen raadsleden kunnen stemmen

ChanServ: +o MwanzoBot

FOAD

Wat jammer.

Thomas_de_Graaff

+1

Ronnie

+1

leoquant

+1

gijsbert

+1

Wanda-

+1

Resultaten voor stemming aangaande: Eindverantwoordelijkheid vormgeving is voor het artworkteam, en eindverantwoordelijkheid voor (tekstuele) inhoud is voor het webteam.

Voor: 5. Tegen: 0. Onthouding: 0.

Thomas_de_Graaff

;endvote

Onderwerp: 1f Lidmaatschap gemeenschapsleiding

gijsbert

Mooi Sefan

gijsbert

Stefan

Thomas_de_Graaff

Gijsbert was gekozen als lid van de gemeenschapsleiding tot de nieuwe raadsleden zouden zijn gekozen, daarna zou er opnieuw naar worden gekeken met de nieuwe raadsleden. Hierbij dus.

Thomas_de_Graaff

Is er nog iemand die zich kandidaat wil stellen voor de gemeenschapsleiding?

Ronnie

ik niet

Wanda-

gijsbert doet dat uitstekend

sense

+1

Thomas_de_Graaff

Ok, dan is gijsbert nu officieel tot einde termijn raad lid van de leiding. :)

gijsbert

Mijn dank aan allen.

sense

Gefeliciteerd en succes! :)

Thomas_de_Graaff

Je bent lekker op gang nu he. ;)

Onderwerp: 1g Aanspreekpunt stichting

Thomas_de_Graaff

Tijdens het overleg tussen gemeenschapsraad en stichting van 23 november kwam de behoefte aan een aanspreekpunt voor de stichting naar voren. Wie van de raadsleden wil zo'n aanspreekpunt zijn?

sense

Wat zou dat precies inhouden?

leoquant

gijsbert, kan dat uitleggen

gijsbert

Overleg over de aanvragen voor steun

gijsbert

Anders krijg je een onoverzichtelijk geheel

Wanda-

Dacht <Thomas_de_Graaff deed dat.

Thomas_de_Graaff

Steunaanvragen vanuit de gemeenschap worden gedaan bij de raad, die vervolgens daarover overlegt met de stichting.

sense

Op zich kan ik dat wel op me nemen.

Thomas_de_Graaff

Graag sense :)

gijsbert

Daarvoor juist 1 aanspreekpunt

leoquant

"spil" raad-stichting

gijsbert

idd

sense

Goed idee, maakt communicatie makkelijker.

gijsbert

lijkt mij ook

Thomas_de_Graaff

Iedereen het ermee eens dat sense dit oppakt, of moeten we stemmen?

Thomas_de_Graaff

+1 sense

Ronnie

sense lijkt me prma

gijsbert

+1

Wanda-

Is goed voor mij.

leoquant

+1 sense

Thomas_de_Graaff

Dank sense.

sense

Bedankt!

sense

Ik zal mijn best doen.

Thomas_de_Graaff

Sense, ik zal binnen de stichting kijken wie daar contactpersoon wordt, en dan geef ik dat aan je door ok?

sense

Oké, mooi. Dankjewel

sense

Is er geen maillijst voor de stichting?

Actiepunt: Thomas gaat binnen stichting kijken wie contactpersoon is, en geeft dat aan Sense door.

Thomas_de_Graaff

Ja, er is een mailinglijst, maar soms is telefoon e.d. handig.

sense

Waar.

Thomas_de_Graaff

Maar zolang er niemand contactpersoon is, kan je gewoon de mailinglijst gebruiken.

Onderwerp: 1h Notulen overleg stichting en raad?

Thomas_de_Graaff

Besluitpunt: voorstel overnemen notulen van stichting.

gijsbert

+1

leoquant

kan overgenomen

Thomas_de_Graaff

+1

Wanda-

+1

leoquant

+1

Ronnie

+1

gijsbert

+1

sense

+1

Resultaten voor stemming aangaande: Overnemen notulen overleg stichting en raad van 4-1-2012.

Voor: 6. Tegen: 0. Onthouding: 0.

Thomas_de_Graaff

;endvote

sense

Onthouding is 1

gijsbert

Idd Johan is er niet

Thomas_de_Graaff

Idd. Wie geeft dat aan StefandeVries door?

StefandeVries

Ik ;)

leoquant

lol

Wanda-

:-)

Thomas_de_Graaff

Mooi. :D

Onderwerp: 2a Moet het opzeggen van een forumaccount mogelijk gemaakt worden?

Thomas_de_Graaff

Volgens mij gaat het hier om het kunnen opzeggen van het forumaccount zonder tussenkomst van mense, met een knop oid?

sense

Dat is niet iets voor ons.

sense

Dat is iets voor de forumgroep.

Thomas_de_Graaff

We zijn bij het openbare deel beland inmiddels.

leoquant

iets voor hen

leoquant

ik mis vistaus

sense

Ik heb hier geen mening over.

asfyxia

Zal ik er iets van zeggen?

leoquant

ja asfyxia

Thomas_de_Graaff

ga je gang asfyxia

asfyxia

Als een forumlid niet meer ophet forum wil, is het leven simpel: gewoon niet meer inloggenThomas_de_Graaff: (wvttk doen we na het openbare deel)

Wanda-

Ben er op tegen met een knop

gijsbert

Tegen een knop.

Thomas_de_Graaff

Waarom tegen een knop?

Wanda-

Eventueel alleen op aanvraag

asfyxia

Als er een account per se opgeheven moet worden (bv. omdat de halve straat er inmiddels op inlogt of zo), volstaat een verzoek aan de admins, en daar wordt dan gevolg aan gegeven

leoquant

je bijdragen blijven ook op google zichtbaar toch?

leoquant

na deactivatie

asfyxia

We praten over 1-2 keer per jaar

gijsbert

Geeft denk ik problemen met alle topics

sense

Waarom moeten wij dit bespreken? De agenda is vol genoeg en de raad gaat hier helemaal niet over.

Thomas_de_Graaff

Bijdragen kunnen niet verwijderd worden, dan zouden discussies onnavolgbaar worden.

leoquant

idd

asfyxia

de posts willen we blijven behouden

Ronnie

de posts kunnen geanonimiseerd worden

leoquant

sense, tuurlijk is dit aan het forumteam

asfyxia

idd

Thomas_de_Graaff

sense, op het openbare deel kan iedereen onderwerpen bijdragen. leoquant heeft dit erop gezet volgens mij op verzoek van forumleden?

leoquant

vistaus idd

Thomas_de_Graaff

Het is niet dat wij hierover een besluit moeten nemen trouwens. Wink ;) Dat is idd. aan het forumteam.

asfyxia

wij zijn nog niet overtuigd dat leden dit allemaal op eien houtje zouden moeten kunnen doen

Wanda-

+1

gijsbert

Dat Vistaus er niet is, is aan mij te wijten. Ons advies kunnen we doorgeven.

gijsbert

Aan het forumteam

Thomas_de_Graaff

Ik zie trouwens geen noodzaak van zo'n knop. Zijn er klachten over hoe het verwijderen door het forumteam wordt opgepakt?

asfyxia

Niet bij mijn weten.

Thomas_de_Graaff

Als er geen klachten zijn, dan is het wat mij betreft een non issue.

leoquant

yep

Ronnie

idd, mocht vistuas het toch willen bespreken, kan hij het op de agenda voor volgende maand weer zetten

Thomas_de_Graaff

Ok, mee eens. Iemand verder nog iets hierover zeggen?

Wanda-

No

gijsbert

Ik neem contact op met Vistaus

leoquant

no

leoquant

gijsbert, waarom?

Actiepunt: gijsbert neemt contact op met Vistaus

leoquant

oki

Onderwerp: 2b Aparte, meer infomele irc bijeenkomst?

Thomas_de_Graaff

Besluitpunt

Thomas_de_Graaff

Er is niet veel behoefte aan een aparte meer informele bijeenkomst naar die van de raad. Zie:

Thomas_de_Graaff

http://forum.ubuntu-nl.org/ubuntu-nl/is-er-behoefte-aan-een-aparte-meer-informele-maandelijkse-irc-meeting/

Thomas_de_Graaff

Dus blijfft over het volgende voorstel: het publieke deel op een vast tijdstip laten beginnen.

Thomas_de_Graaff

Wil iemand hier nog iets over zeggen alvorens te stemmen?

leoquant

geen mening hierover

sense

Ik heb momenteel internetproblemen: flinke vertraging.

leoquant

een 1 dus ツ

StefandeVries

Als je echt een punt besproken wilt zien, maken die 10 minuten niet uit.

leoquant

lag is fors hier vaak

StefandeVries

Plus: er zijn logs.

Thomas_de_Graaff

Het kan dus betekenen dat we af en toe moeten wachten tot 20:00 uur alvorens we beginnen met het openbare deel.

sense

Als je op IRC wil praten en rondhangen is er #ubuntu-nl-raad

Thomas_de_Graaff

Als we het voorstel aannemen.

Thomas_de_Graaff

Het voordeel voor leden is dan dat zij nooit hoeven te wachten.

Thomas_de_Graaff

Ok, dan kunnen we nu wat mij betreft gaan stemmen.

Thomas_de_Graaff

+1

sense

-1

leoquant

1

Ronnie

ik verwacht niet dat door het starten op een vaste tijd, de openbare agenda voller gaat worden

gijsbert

+1

Ronnie

-1

Wanda-

-1

leoquant

0

Resultaten voor stemming aangaande: voorstel: het publieke deel op een vast tijdstip laten beginnen.

Voor: 2. Tegen: 3. Onthouding: 1.

Thomas_de_Graaff

;endvote

gijsbert

Onthouding 2

Thomas_de_Graaff

Niet aangenomen dus.

Thomas_de_Graaff

Ok, dan nu verder met wvttk

Onderwerp: wvttk

leoquant

ik heb niets

Thomas_de_Graaff

Kan iedereen die een punt heeft dit even melden, dan gaan we ze daarna een voor een af.

gijsbert

Alvast een compliment aan Stefan

gijsbert

voor de bot

Thomas_de_Graaff

+1 StefandeVries o/

Wanda-

Ja.

StefandeVries

Ik pruts liever niet handmatig aan de logs, eerlijk gezegd.

leoquant

o/

StefandeVries

Objectiviteitsredenen.

Thomas_de_Graaff

StefandeVries, hoeft ook niet. De notulen worden nog met de hand gemaakt.

StefandeVries

Is het niet voldoende duidelijk zo, of zal ik het toch doen?

StefandeVries

Oké.

StefandeVries

:)

StefandeVries

En bedankt allemaal ;)

sense

Goedwerkende bot.

Thomas_de_Graaff

Ik ben erg blij met de bot ook.

Thomas_de_Graaff

Ok, dan zijn we nu klaar. Smile :) Mooi op tijd.

Thomas_de_Graaff

Iedereen bedankt weer.

sense

Ging goed!

gijsbert

Fijne avond allemaal

Ronnie

Thomas_de_Graaff: ook bedankt voor het voorzitten

Wanda-

Idem hier

Ronnie

fijne avond allen

gijsbert

En Thomas weer bedankt voor het voorzitten

StefandeVries

;endmeeting

Samenvatting

Onderwerp: 1a Mededelingen voorzitter

Onderwerp: 1b Actiepunten afvinken

Actiepunt: mailinglijst bespreken resultaten, voor gijsbert

Actiepunt: Sense maakt plan verkiezingen

Actiepunt: doorschuiven actiepunt leoquant voortgangsrapportages naar volgende maand

Actiepunt: gijsbert gaat met Wanda- werken aan roadmap, volgende maand weer actiepunt.

Onderwerp: 1c Langslopen voortgang verschillende teams

Onderwerp: 1d Nieuwsteam bespreken

Actiepunt: thomas neemt contact op met het nieuwsteam

Onderwerp: 1e Wie gaat er over de vormgeving van de Ubuntu-NL website?

Kanaalstemming over 'Eindverantwoordelijkheid vormgeving is voor het artworkteam, en eindverantwoordelijkheid voor (tekstuele) inhoud is voor het webteam.'.

Resultaten voor de stemming:

Voor: 5. Tegen: 0. Onthouding: 0.

Onderwerp: 1f Lidmaatschap gemeenschapsleiding

Onderwerp: 1g Aanspreekpunt stichting

Actiepunt: Thomas gaat binnen stichting kijken wie contactpersoon is, en geeft dat aan Sense door.

Onderwerp: 1h Notulen overleg stichting en raad?

Kanaalstemming over 'Overnemen notulen overleg stichting en raad van 4-1-2012.'.

Resultaten voor de stemming:

Voor: 6. Tegen: 0. Onthouding: 0.

Onderwerp: 2a Moet het opzeggen van een forumaccount mogelijk gemaakt worden?

Actiepunt: gijsbert neemt contact op met Vistaus

Onderwerp: 2b Aparte, meer infomele irc bijeenkomst?

Kanaalstemming over 'voorstel: het publieke deel op een vast tijdstip laten beginnen.'.

Resultaten voor de stemming:

Voor: 2. Tegen: 3. Onthouding: 1.

Onderwerp: wvttk

community/Gemeenschapsraad/Vergadering20120110/Log (laatst bewerkt op 2012-01-10 23:41:46 door ThomasDeGraaff)