• Vastliggende pagina
  • Info
  • Bijlages

Mwanzobot

Log voor vergadering op 12/10/11 om 21:15:30 in #ubuntu-nl-meeting. Kengetal: 8515248716928

Mwanzobot

Vergadering gestart. De voorzitter is leoquant.

sense:

;startmeeting

leoquant:

http://loco.ubuntu.com/meetings/ubuntu-nl/214/detail/

leoquant:

aanwezigen?

leoquant:

o/

sense:

Kan alleen leoquant opdrachten geven aan de bot?

sense:

Dat is raar.

gijsbert:

0/

leoquant:

nee jij ook

Ronnie:

o/

sense:

Ik probeerde ;startmeeting, maar er gebeurde niks.

johanvd:

leoquant was net iets eerder denk ik :)

leoquant:

;chair sense

Ronnie:

leoquant: ;chair sense

leoquant:

;chair sense

leoquant:

sorry sense

leoquant:

go ahead

sense:

Oké

sense:

;onderwerp Actiepunten afvinken

Ronnie:

sense ;topic

Onderwerp:

sense:

;topic

sense:

;onderwerp

Onderwerp:

Actiepunten afvinken

sense:

;topic Actiepunten afvinken

sense:

De actiepunten van de vorige keer, hoe staat het daar mee?

sense:

Is daar een lijst van?

leoquant:

ik heb nog contact met wanda over zijn opdracht

sense:

http://wiki.ubuntu-nl.org/community/Gemeenschapsraad/Vergadering20111110/Actielijst

leoquant:

dus dat loopt

sense:

johanvd: Hoe staat het met het webteam? Hebben die de rechten deiz e nodig hebbem?

johanvd:

rechten webteam is geregeld, de launchpad groepen is wat ingewikkelder

sense:

Wat is het probleem daar?

johanvd:

1: goede indeling bedenken, 2: toestemming/samenwerking met eigenaren van de huidige LP-teams

johanvd:

3: weinig tijd van mijn kant

sense:

Gaat je dat lukken voor de volgende keer of moet iemand anders het doen?

johanvd:

ik zal mijn best doen :)

johanvd:

ik verwacht dat het wel gaat lukken

sense:

Oké, dan blijft dit een actiepunt. Hoe werkt dat met de meetingbot?

leoquant:

;actiepunt?

Ronnie:

http://bazaar.launchpad.net/~stefandevries/+junk/MwanzoBot/view/head:/README

Ronnie:

sense: ;action

sense:

Hoe zeg je de datum en de persoon?

Ronnie:

sense, volgens mij is die functinaliteit niet in mwanzobot

Actiepunt:

Aanpassen launchpad teamstructuur zodat bugs van het website gedeelte bij het webteam terecht komen.

sense:

;action Aanpassen launchpad teamstructuur zodat bugs van het website gedeelte bij het webteam terecht komen.

sense:

Oké

leoquant:

prima

Ronnie:

StefandeVries: idee: bij een actiepunt een datum en persoon kunnen zetten

sense:

leoquant: Hoe gaat het met jouw actiepunten?

leoquant:

Roadmap bijhouden, leoquant en Mwanzo gaan Wanda ondersteunen hierbij. In de toekomst houdt Wanda iedere drie maanden deze roadmap bij.

leoquant:

ik begin nog met dit punt

sense:

Weer op de lijst?

leoquant:

wanda is pas met irc begonnen

leoquant:

ja graag

sense:

oké

Actiepunt:

Roadmap bijhouden, leoquant en Mwanzo gaan Wanda ondersteunen hierbij. In de toekomst houdt Wanda iedere drie maanden deze roadmap bij.

sense:

;action Roadmap bijhouden, leoquant en Mwanzo gaan Wanda ondersteunen hierbij. In de toekomst houdt Wanda iedere drie maanden deze roadmap bij.

StefandeVries:

Ronnie, ;action StefandeVries bouwt voor 01-01-2012 een extra functie in. Kan ook toch? ;)

sense:

Dat hoeft niet bij de raad op de lijst.

sense:

Gijsbert's punt hoeft pas volgende maand klaar te zijn, dus dan kunnen we naar het volgende onderwerp.

Onderwerp:

Langslopen voortgang

sense:

;topic Langslopen voortgang

sense:

http://wiki.ubuntu-nl.org/community/Meetings//ListMaandelijkseVoortgang

sense:

Die voor deze maand staat op http://wiki.ubuntu-nl.org/community/Meetings/Meeting20111210/VoortgangTeams

sense:

Zijn er dingen die besproken moeten worden hierbij?

leoquant:

ik denk dat dit meer leeft nu

leoquant:

positief

sense:

Dat is mooi.

johanvd:

updates van meer teams dan vorige maanden, dus het gaat idd de goede kant op :)

Ronnie:

het leeft idd genoeg nu. ik denk ook dat de mailtjes met de vraag om deze up-tp-date te houden erg helpen

leoquant:

ja

sense:

Oké, dan kunnen we volgens mij wel door naar het volgende punt.

sense:

;onderwerp Stichting binnen of buiten de community

Ronnie:

de internationale rapportage moet nog even geupdated worden

sense:

johanvd: Introduceer het punt voor ons!

Ronnie:

de nieuwe maand moet aangemaakt en gelinkt worden

Ronnie:

zal ik wel doen

leoquant:

Ronnie, bedankt

Ronnie:

;action Ronnie maakt de rapportage pagina van december voor de internionale wiki

Actiepunt:

Ronnie maakt de rapportage pagina van december voor de internionale wiki

sense:

;action Ronnie maakt de rapportage pagina van december voor de internionale wiki

johanvd:

niet de vorige vergadering, maar de vergadering daarvoor hebben we besloten dat de stichting niet als team onderdeel uitmaakt van Ubuntu NL. In de vorige vergadering (en via de mail etc.) zag ik dat het bestuur van de stichting hier wel wat problemen mee heeft

sense:

Niks maakt als team deel uit van Ubuntu Nederland. Dat bestaat niet (meer).

leoquant:

johanvd de stichting staat nu buiten de teams/launchpad teams, maar gebruikt verder alle facaliteiten imho

sense:

Teams hebben geen formele band met de organisatie, ze krijgen slechts middelen toegewezen.

leoquant:

a=i

gijsbert:

Geen formele band?

sense:

Nee, niks.

johanvd:

bedoel je dan de LP teams of iets anders? ik dacht dat de teams wel degelijk binnen de community staan

leoquant:

dat dacht ik ook

gijsbert:

Teams vallen onder de gemeenschapsleiding, toch?

sense:

nee

sense:

We hebben een 'ubuntu-nl' team op Launchpad, lidmaatschap daarvan geeft aan dat je in de nederlandse Ubuntu-gemeesnchap actief bent.

gijsbert:

Waar voor zitten wij hier dan?

sense:

Dat team wordt beheerd door de gemeesnchapsleiding.

sense:

Maar dat zegt niks over erkenning van een bepaald niveau of iets dergelijks.

gijsbert:

Vreemde constructie

sense:

Dat is gedaan om gedoe met erkenning te voorkomen. Anders moet je toelatingsvoorwaarden en -procedures op gaan stellen.

johanvd:

erkenning van wat?

sense:

De organisatie beheert de middelen (geld, hosting, naam) van Ubuntu Nederland.

gijsbert:

Dan mag het organogram wel aangepast worden

leoquant:

de stichting bedoel je?

sense:

gijsbert: Dit is het organigram: http://wiki.ubuntu-nl.org/community/Organisatie

sense:

De teams zijn leden van de gemeenschap die samen werken aan een bepaald iets.

leoquant:

ja ok sense

gijsbert:

Waar staan de teams?

sense:

Bijvoorbeeld het forum.

sense:

De teams hebbne dus geen officiële status.

leoquant:

maar wat is de status van de stichting in dit geheel?

johanvd:

de teams (als in: de groepen mensen die samen iets doen, niet de LP technische teams) vallen toch gewoon binnen de gemeenschap?

leoquant:

dat was het punt

sense:

De stichting is net zozeer onderdeel van de gemeenschap als de forumgroep en kan net zo min een erkend team worden als de forumgroep.

gijsbert:

De teams hebben toch wel sturing nodig?

leoquant:

mijn punt was dat de stichting volstrekt los staat van launchpad teams van ubuntu-nl als rechtspersoon

gijsbert:

Zit mij allemaal niet zo lekker.

sense:

De Launchpad-teamindeling is arbitrair.

sense:

Volgens het organisatievoorstel: "De hierboven genoemde organisatie is de Organisatie van Ubuntu Nederland. Deze staat los van de

sense:

Groepen van Ubuntu Nederland. De groepen opereren onafhankelijk en zijn niet formeel gebonden

sense:

aan een bepaalde organisatievorm.

sense:

"

sense:

Als de stichting zo graag eigen macht en een eigen bestuur wil hebben, prima, maar dan vind ik niet dat die boven een gekozen iets als de raad moet staan.

sense:

De stichting is er om de gemeenschap te helpen, niet om hem aan te sturen.

sense:

De middelen staan onder controle van de raad.

sense:

Ook het geld.

sense:

Dus de raad zou het geld toe moeten kunnen wijzen.

leoquant:

dat was exact mijn punt

johanvd:

precies, daarom is het een aparte organisatie

sense:

Waarom daarom?

leoquant:

dat was idd mijn insteek johanvd

leoquant:

niet boven,maar er naast

leoquant:

niet nog een beslis/beheer orgaan toevoegen an de bestaande organisatie

johanvd:

en nu kreeg ik het idee van de stichting dat ze dachten dat ze door deze manier van indelen geen gebruik meer zouden kunnen maken van de faciliteiten van Ubuntu NL, dat het niet mogelijk zou zijn om fondsen te werven via het forum, enz.

sense:

Wanneer je het ernaast doet heb je dat wel.

sense:

johanvd: Waarom zouden ze daar niet gebruik van mogen maken?

leoquant:

johanvd dat doet ze reeds: wiki/etc

johanvd:

geen idee, volgens mij kan dat wel gewoon

sense:

Maar het lijkt me verkeerd om de stichting naast Ubuntu Nederland op te zetten als een lost iets.

johanvd:

maar ik kreeg het idee dat zij dachten dat dat niet kon

sense:

Dat is niet zo.

sense:

Zolang de raad er mee instemt.

sense:

De middelen van Ubuntu Nederland horen de controle van de gemeenschapsraad, dus ik heb er wel een beetje moeite mee dat het bestuur van de stichting alles in eigen hand lijkt te willen houden.

leoquant:

faciliteiten staan hen ter beschikking

leoquant:

de raad lijkt mij het orgaan om inhoudelijk te zijn

leoquant:

sticvhting beheert enkel

leoquant:

-v

johanvd:

sense, zij zijn wel aansprakelijk voor wat er met de middelen en het geld gebeurt dacht ik, vandaar dat ze er wel controle over willen houden

sense:

Dan is de constructie als volgt: de gemeenschapsraad van Ubuntu Nederland geeft het vermogen van de gemeenschap in beheer aan de stichting.

sense:

Dat is de formele relatie: die opdracht.

gijsbert:

Zij werven fondsen enkel ter ondersteuning van Ubuntu NL

johanvd:

dat is het idee ja

leoquant:

wij als raad prioriteren eventueel

sense:

precies

gijsbert:

idd

sense:

De vraag of de stichting binnen of buiten de gemeenschap valt is de verkeerde vraag; dat onderscheid bestaat niet. De formele relatie is de opdracht.

sense:

Moeten we nog formeel met stemming de opdracht geven?

gijsbert:

Maar de stichting gaat over hun eigen financieel beleid

leoquant:

sense, is al gebeurd

sense:

gijsbert: De stichting gaat over het eigen financiële beleid zoals het forum over het moderatorbeleid gaat.

sense:

leoquant: Oh, oké.

leoquant:

in vorige vergaderingen

leoquant:

toch raad?

gijsbert:

Overleg middels een contact persoon uit de raad.

Ronnie:

leoquant: in de vorige vergadering is gestemd voor 'binnen of buiten de gemeenschap'

Ronnie:

niet over het beheer van het vermogen

Ronnie:

als ik me niet vergis

johanvd:

daar zijn dan misverstanden over denk ik

sense:

Er is geen binnen of buiten.

gijsbert:

23 november is daar over gesproken

leoquant:

dan moeten we stemmen over de cstatus van de stichting mbt de raad

gijsbert:

zie punt f

leoquant:

De stichting is opgericht ter ondersteuning van Ubuntu-NL. Mogen teams direct ondersteuning vragen bij de stichting waarbij de stichting bepaald of deze ondersteuning wel of niet wordt gegeven, of dient dat via de gemeenschapsraad te gaan zodat de raad kan beslissen of deze ondersteuning wel of niet wordt gegeven?

leoquant:

en prioriteiten kan vaststellen

sense:

Als we de stichting opdracht geven om het financiële beleid te bepalen, is het aan de stichting om te bepalen hoe ze het gaan verdelen en dus ook de verzoekprocedures.

leoquant:

Uiteindelijk kan de stichting voor de keuze komen te staan wat voor Ubuntu-Nl belangrijk en minder belangrijk is, welke aanvragen relevant of minder relevant zijn. Dat is een taak nu net een taak voor de raad lijkt mij. Langs/via welk overleg bepaalt de stichting de geldstromen, en via welke richtlijnen? Waar staan die richtlijnen? Imho beheert zij (de stichting) donaties, niet meer en ook niet minder, want een

sense:

Bij het verwerken van de verzoeken moeten ze dan de door ons vastgestelde prioriteiten meenemen.

sense:

Verder is het aan de stichting zelf.

sense:

Net zoals wij ook niet bepalen hoe de moderators werken.

leoquant:

hoe formuleren we dit helder?

leoquant:

zodat stemming mogelijk is

gijsbert:

Zie ook punt f en g op de agenda

gijsbert:

Anders wordt het een rommeltje

sense:

Voorstel: De gemeenschapraad geeft de Stichting Ondersteuning Ubuntu-NL opdracht om de bezittingen van de gemeenschap te beheren naar eigen inzicht, volgens de door de door de gemeenschapsraad gestelde prioriteiten.

sense:

Dat regels gelijk alles.

Ronnie:

prima voorstel sense

sense:

..., binnen de door de gemeenschapsraad gestelde prioriteiten en grenzen.

sense:

ipv volgens

leoquant:

goed

sense:

Oké, dan breng ik die laatste in stemming.

johanvd:

ik stel voor dat we dit nog even doorspreken met het bestuur van de stichting

gijsbert:

Niet goed

sense:

Waarom niet goed?

gijsbert:

De 23 hebben we het een en ander besproken, daaruit zijn punten gekomen die we deze vergadering bespreken

gijsbert:

Daar vind ik niks van terug

johanvd:

http://wiki.ubuntu-nl.org/community/Gemeenschapsraad/Vergadering20111123

johanvd:

zie punt 2

gijsbert:

Ik ben het dan ook absoluut niet eens met de manier waarop dit gaat

sense:

Oplossing punt d: de opdracht. Oplossing punt f: de stichting bepaalt binnen de door ons gestelde grenzen. Oplossing punt g: nog niet besproken, maar meer een zaak voor de stichting zelf.

sense:

gijsbert: Hoe zou het volgens jou moeten gaan?

leoquant:

het model stedehouder zou besproken worden, bedoel je dat gijsbert ?

leoquant:

als logische volgorde?

gijsbert:

Ik wil eerst een betere kijk op de zaak hebben.

sense:

Wat is er onduidelijk?

gijsbert:

Ook wat de teams betreft, dat zit mij absoluut niet lekker.

sense:

Dan moet de hele organisatiestructuur weer op de schop, tot op de basis.

johanvd:

ik denk dat er een raar misverstand is dat de stichting helemaal buiten de gemeenschap opereert, zoals in de link hierboven beschreven is.

sense:

johanvd: Precies, dat is niet zo.

johanvd:

ben ik met je eens

sense:

Er is geen erkenning, er is geen scheiding tussen teams die 'onderdeel' zijn van Ubuntu NL.

sense:

Je kunt geen 'onderdeel' zijn van Ubuntu NL, want dat is juist van Ubuntu NL niet is.

gijsbert:

Wat de stichting betreft, deze staat naast Ubuntu NL, zelf opererend met een overleg c.q. contact persoon van de raad

sense:

gijsbert: Er s geen naast.

sense:

is

gijsbert:

Hoezo niet?

gijsbert:

Een stichting die opdracht krijgt?

gijsbert:

Vreemde zaak

sense:

De stichting staat net zozeer *los* van de organisatie van Ubuntu Nederland als de vertaalgroep en de forumgroep.

leoquant:

een stichting is toch een rechtspersoon dat faciliteert met geld

sense:

ja

leoquant:

een team faciliteert met inzet

leoquant:

urenmaken

sense:

De enige formele relatie is de opdracht. Andere formele relaties zijn er niet mogelijk.

leoquant:

wie dat doet verwerft zich een plek

sense:

precies

sense:

Dat is hoe het werkt. Je doet iets en verwerft daar een plek mee. De raad kan je vervolgens of van tevoren dingen toewijzen als hosting.

leoquant:

ik ben licht in de war

gijsbert:

Wat is het doel van een stichting dan?

sense:

gijsbert: 'De gemeenschapraad geeft de Stichting Ondersteuning Ubuntu-NL opdracht om de bezittingen van de gemeenschap te beheren naar eigen inzicht, volgens de door de door de gemeenschapsraad gestelde prioriteiten.'

leoquant:

kan ze wensen naast zich neerleggen ?

gijsbert:

Ik wil eerst de statuten van de stichting doorlezen voordat ik over iets stem.

johanvd:

http://wiki.ubuntu-nl.org/community/Stichting/Statuten

sense:

leoquant: Juridisch is ze volgens mij wel onafhankelijk. Maar volgens de opdracht moet ze gehoor geven aan de prioriteiten en grenzen die de raad geeft.

leoquant:

"naar eigen inzicht" mag er uit wat mij betreft

leoquant:

ze mag beheren

sense:

Oké

leoquant:

dan ben ik akkoord

sense:

Dan krijgen we: 'Ubuntu-NL opdracht om de bezittingen van de gemeenschap te beheren binnen de door de gemeenschapsraad gestelde prioriteiten en grenzen.'

sense:

ho

leoquant:

+

leoquant:

ja....

sense:

'De gemeenschapraad geeft de Stichting Ondersteuning Ubuntu-NL opdracht om de bezittingen van de gemeenschap te beheren binnen de door de gemeenschapsraad gestelde prioriteiten en grenzen.'

leoquant:

+1

sense:

Kunnen we daarover gaan stemmen, of zijn er nog bezwaren?

Ronnie:

sense kun je er ;vote voor zetten

sense:

gijsbert?

johanvd:

ho

leoquant:

kun je daar mee leven gijsbert ?

johanvd:

ik denk dat dit toch eerst even met het bestuur van de stichting overlegd zou moeten worden

leoquant:

en johanvd ?

gijsbert:

Ik wil de stemming uitstellen tot de volgende vergadering

johanvd:

mee eens

sense:

gijsbert: Waarom?

sense:

Overleg met de stichting.

johanvd:

eerst overleg met stichting over hoe zij dit zien

sense:

Hmm

Ronnie:

johanvd heeft idd wel een punt

gijsbert:

Heel veel te lezen en voor mij zelf op een rijtje te zetten.

sense:

Als ze het anders willen moeten we de hele structuur van de organisatie van de gemeenschap omgooien.

sense:

Wie gaat dan met de stichting praten?

leoquant:

gijsbert, en johanvd en Ronnie dan moeten we het mandaat ook eventuel omgooien

leoquant:

dat wil ik niet erg graag

johanvd:

ik denk dat het handig is om eerst de misverstanden (zie notulen 23-11) uit de weg te ruimen

leoquant:

mandaat en organisatiemodel...

Ronnie:

leoquant: het kan ook even een 'verkeerde puntkomma' gaan, het hele idee hoeft niet meteen omgegooid worden

gijsbert:

Ik wil dit toch eerst goed bekijken

leoquant:

Ronnie, ok

johanvd:

mandaat en organisatie kloppen denk ik wel, alleen is het niet voor iedereen even duidelijk

gijsbert:

Misschien een aparte "vraag" naar de stichting

sense:

Vergeet niet http://wiki.ubuntu-nl.org/community/OrganisatieVoorstel te lezen als je het nog niet duidelijk hebt.

leoquant:

ikbegin je insteek te snappen sense

leoquant:

duurde even....

sense:

leoquant: Mooi. Smile :) Dit zou juist een heel lichtgewichte organisatie moeten zijn, maar blijkbaar is het vager dan ik dacht.

gijsbert:

Ik ken de stukken Sense, er zijn wat punten die mij niet zo bevallen.

leoquant:

nee, het is juist clear/duidelijk

sense:

We hebben hier al lang over gepraat nu, het is wel tijd om door te gaan.

leoquant:

gijsbert, vanuit het eerste organisatie model?

leoquant:

dat staat hier niet ter discussie

gijsbert:

Nee, dat punt zijn we voorbij

sense:

Als we de stemming uit gaan stellen, moeten we wel iets nuttigs met die extra maand gaan doen.

leoquant:

wat bedoel je gijsbert ?

sense:

Waarover moeten we praten met de stichting?

gijsbert:

Voormij de plaats van de teams en de plaats van de stichting

leoquant:

ok duidelijk gijsbert

gijsbert:

Met de stichting praten over hun inzicht over de plaats van de stichting

sense:

Het lijkt me wel zo best om ze eerst het hier besproken voorstel te vertellen.

sense:

Waar kunnen we ze op bereiken?

johanvd:

stichting@lists.ubuntu-nl.org

leoquant:

ze vergaderen ook/irc

sense:

Het lijkt me het beste wanneer iemand uit de gemeenschapsleiding dat doet.

leoquant:

doe ik wel

leoquant:

maar

leoquant:

heeft een stemming toch geen zin nu?

sense:

Dan stellen we dat uit.

leoquant:

maakt wel duidelijk hoe versch. we dit zien

sense:

:"Ex-Chat"

gijsbert:

stichting@lists.ubuntu-nl.org

sense:

oeps

sense:

Loopt de meeting nog?

Ronnie:

sense ja

leoquant:

;chair sense

sense:

goede bot!

Actiepunt:

leoquant neemt contact op met de Stichting Ondersteuning Ubuntu-NL over de voorgestelde opdracht van de raad aan de stichting.

sense:

;action leoquant neemt contact op met de Stichting Ondersteuning Ubuntu-NL over de voorgestelde opdracht van de raad aan de stichting.

leoquant:

goed

sense:

De volgende keer stemmen we hier dan over.

sense:

Dan hebben we nu wel genoeg gepraat over de stichtign: volgend punt!

johanvd:

ik stel voor om ook te overleggen over hoe zij hun positie zien, samen met de teams enz.

johanvd:

om misverstanden te voorkomen

gijsbert:

idd

sense:

Er lijkt inderdaad een vekeerd beeld te bestaan bij de stichting.

sense:

Dat moet rechtgezet worden.

leoquant:

ik stel een meeting voor guys

johanvd:

goed plan

leoquant:

met de stichting

gijsbert:

+1

leoquant:

eerste contact via de mailinglist

leoquant:

wordt vervolgd

gijsbert:

Er zijn toch nog een aantal zaken onduidelijk.

sense:

gijsbert: Wat is er onduidelijk?

gijsbert:

Van de stichting

leoquant:

dat komt dan wel/later

sense:

oké, laatste onderwerp snel, ik ben moe!

Ronnie:

leoquant: +1, we moeten verder nu

Onderwerp:

'Wie gaat er over de vormgeving van de website van Ubuntu-NL?'

sense:

;topic 'Wie gaat er over de vormgeving van de website van Ubuntu-NL?'

sense:

Dat is aan het webteam.

gijsbert:

Webteam en Artteam samenvoegen?

sense:

Dat is niet aan ons, want wij bepalen die teams niet.

sense:

Dat is dus de opzet van de organisatie. ;)

gijsbert:

Dat wel, maar samenwerking zit er ook niet in

gijsbert:

tussen de teams

Ronnie:

sense, ja en nee....

Ronnie:

de raad gaat wel over hoe wij als 'ubuntu-nl' naar buiten treden. een goede duidelijke website hoort daar ook bij

sense:

Zijn er problemen in de onderlinge vehroudingen?

commandoline:

sense: nee, we willen alleen duidelijkheid.

commandoline:

dat is waarom Idroy en ik dit vorige week hebben ingebracht (sorry voor de onderbreking, maar dat wilde ik wel even zeggen ;))

sense:

Oké.

johanvd:

het voorstel zoals op http://loco.ubuntu.com/meetings/ubuntu-nl/214/detail/ staat lijkt me wel ok

johanvd:

webteam tekst, artwork vormgeving

leoquant:

ja +1

Ronnie:

johanvd: +1

sense:

Ik denk dat het de beste oplossing is om één team de verantwoordelijkheid voor een goede website te geven.

sense:

Dat team kan dan zelf bepalen hoe het aan de artwork komt.

sense:

Als je als raad met twee teams te maken hebt wordt het alleen maar lastig.

leoquant:

mha valt mee

leoquant:

als men er mee geholpen is...:)

leoquant:

http://loco.ubuntu.com/meetings/ubuntu-nl/214/detail/ is temming brengen?

leoquant:

in s

leoquant:

iemand bezwaar?

sense:

Wie doet de code? ;)

johanvd:

commandoline, kan het webteam leven met het voorstel zoals op de site staat? of zijn er vanuit jullie bezwaren?

Ronnie:

sense, het is niet erg ingewikkeld. het webteam gaat gewoon zorgen voor de website, maar het artwork team houd toezicht op de vormgeving en ondersteunt het webteam daarbij. Ook heeft het artwork team mijn inziens de verantwoordelijkheid over de vormgeving

Ronnie:

het voorstel op de agenda is prima wat mij betreft

commandoline:

johanvd: ik ben daar helemaal voor.

sense:

prima

leoquant:

lets vote!

commandoline:

en ik heb ook Heimen, het andere lid, op de discussie gewezen

Ronnie:

commandoline: weet jij zo de mening van heimen?

commandoline:

nee, hij heeft er verder niet op gereageerd.

leoquant:

tja

Ronnie:

dan zal hij er niet erg op tegen zijn, neem ik aan

sense:

;vote De gemeenschapsraad geeft de websitegroep verantwoordelijkheid voor de website van Ubuntu Nederland en de artworkgroep de verantwoordelijkheid voor de visuele elementen.

sense:

;vote [De gemeenschapsraad geeft de websitegroep verantwoordelijkheid voor de website van Ubuntu Nederland en de artworkgroep de verantwoordelijkheid voor de visuele elementen.]

gijsbert:

+1

sense:

;vote [De gemeenschapsraad geeft de websitegroep verantwoordelijkheid voor de website van Ubuntu Nederland en de artworkgroep de verantwoordelijkheid voor de visuele elementen.]

sense:

Hoe werkt dit?

leoquant:

uh gewoon + etc

Ronnie:

bug denk ik. StefandeVries ^

leoquant:

?

johanvd:

+1 voor het voorstel van de site

Ronnie:

+1

leoquant:

+1

johanvd:

De eindverantwoordelijkheid voor vormgeving ligt dan bij het artwork team, die voor tekstuele inhoud bij het webteam.

johanvd:

zo dus

leoquant:

content/vormgeving idd

sense:

johanvd: Dat laat nog een enorm gat: de code en het beheer.

johanvd:

dat is beheerteam, daar was geen discussie over dacht ik?

commandoline:

sense: en daarvoor hebben we het beheerteam :)

Ronnie:

beheer is weer aan het server team

sense:

Allemachtig, wat wordt het dan een complex geheel.

leoquant:

valt mee...:)

sense:

Dan zijn er drie teams die iets met de website van doen hebben.

leoquant:

als het maar werkt

sense:

Wie coördineert dat?

sense:

leoquant: Dat is niet goed genoeg als je goed over wilt komen.

Ronnie:

sense, is dat nodig dan. de onderlinge communicatie tussen de teams gaat volgens mij prima

gijsbert:

Kijk eens hoe andere teams dat organiseren, buiten NL

gijsbert:

Ik dach dat ze in Duitsland met projectleiders werkten

Ronnie:

gijsbert: heel verschillend. Meestal word dat onofficieel beslist/georganiseerd door een klein actief groepje binnen de community

gijsbert:

dacht

leoquant:

kijk ideaal is het niet, als het werkt vind ik het helemaal prima

sense:

Het lijkt mij het beste om gewoon één groep te hebben dat de hele website regelt, maar goed, als de rest het daar niet mee eens is kunnen we nu wel over het laatste punt stemmen. Het is laat. ;)

gijsbert:

Ik vind dat met projectleiders zo slecht nog niet.

johanvd:

dat is het punt van de indeling van de LP teams. Ik zie het als beheer bijv. echt niet zitten om het artworkteam toegang te geven tot de server

sense:

Dat hoeft ook niet.

sense:

Daar zijn oplossingen voor te bedenken.

Ronnie:

sense, je doelt op een team die de 3 teams aanstuurt op het website-project vlak

sense:

Maar als we nog willen discussieren over de websitebeheermanieren kunnen we dat beter later doen.

gijsbert:

idd

Ronnie:

volgens mij geeft dit alleen maar een zwaardere organisatie structuur

sense:

Ronnie: Nee, op één team.

johanvd:

precies, de 3 teams (beheer, web, artwork) kunnen dat best onderling regelen.

leoquant:

\o/

Ronnie:

juist, zoals het nu gaat werkt het prima

sense:

Als ze allemaal werken aan hetzelfde, waarom moeten er dan verschillende teams zijn?

johanvd:

omdat ze niet allemaal aan hetzelfde werken.

leoquant:

dat kwam omdat er teamspecifieke taken waren

johanvd:

het beheerteam zorgt voor de infrastructuur, niet de tekstuele inhoud bijv.

Ronnie:

sense, met jou idee, zou het server team ook samnegevoegd moeten worden met het forum team en het documentatie team (maken beide gebruik van de server)

sense:

Ronnie: Het serverbeheer zou los staan van het websitebeheer.

leoquant:

rechterhersenhelft en linkerhersenhelft teams (johan cruyff taal)

leoquant:

sense:

Wat gaan we nu doen?

sense:

Stemmen of uistellen?

johanvd:

je kan het niet allemaal samenvoegen in 1 team, aangezien bijv. vistaus niet het beheer over de server moet doen en SWAT geen teksten op de website gaat tikken. en ik teken als een kleuter, dus dat schiet ook niet op :D

leoquant:

;vote http://loco.ubuntu.com/meetings/ubuntu-nl/214/detail/

sense:

Niet iedereen in een team hoeft hetzelfde te doen.

sense:

Oké, stemmen dus.

StefandeVries:

*kuch* ;endvote

gijsbert:

?

Resultaten voor stemming aangaande:

hierover

+1:

1; -1: 0; 0: 0.

Motie aangenomen.

leoquant:

;endvote

sense:

StefandeVries: Komt er geen melding dat Mwanzo open is voor stmemen wanneer iemand ;vote zegt?

leoquant:

nieuwe stemming

sense:

MwanzoBot: Fout: meerderheid heeft niet gestemd, dus motie uitgesteld.

sense:

;vote [De gemeenschapsraad geeft de websitegroep opdracht de inhoud van de website van Ubuntu Nederland te verzorgen en de artwork groep om de vormgeving te verzorgen.]

leoquant:

klopt :P

leoquant:

+1

StefandeVries:

Een stemming moet worden beëindigd voor een nieuwe kan worden gestart.

StefandeVries:

Dat leek me logisch.

johanvd:

+1

gijsbert:

0

sense!~qense@ubuntu/member/qense heeft gestemd.

Ronnie:

ik denk eerlijk gezegd dat er veel vrijwilligers af gaan vallen wanneer de teams samengesmolten worden

Ronnie:

+1

sense:

Jullie stemmen verkeerd

sense:

je moet /msg MwanzoBot {stem} {nummer} zeggen.

Ronnie!~Ronnie@ubuntu/member/ronnie heeft gestemd.

sense:

johanvd, gijsbert, leoquant: Jullie hebben nog niet gestemd.

leoquant!~leoquant@ubuntu/member/pdpc.supporter.active.leoquant heeft gestemd.

leoquant:

(secret....)

johanvd:

hij doet het niet

leoquant:

4878

sense:

johanvd: Vergeet je het nummer niet?

johanvd:

welk nummer?

sense:

johanvd: Lees de unstructies.

leoquant:

men door +1, -1 of 0 gevolgd door 4878 naar de bot te sturen

johanvd!~johan@unaffiliated/johanvd heeft gestemd.

johanvd:

ah :D

leoquant:

lol

johanvd:

beter lezen

sense:

gijsbert?

gijsbert:

Wat een gerommel

gijsbert:

Waar is de oude bot?

sense:

Stem nou maar. ;-)

gijsbert!~gijs@f247119.upc-f.chello.nl heeft gestemd.

Resultaten voor stemming aangaande:

[De gemeenschapsraad geeft de websitegroep opdracht de inhoud van de website van Ubuntu Nederland te verzorgen en de artwork groep om de vormgeving te verzorgen.]

+1:

3; -1: 0; 0: 0.

Motie aangenomen.

sense:

;endvote

gijsbert:

3?

sense:

Dat kan niet.

sense:

De bot werkt niet.

johanvd:

lol

leoquant:

haha

sense:

Nogmaals dan, maar nu gewoon in het kanaal:

sense:

Stem: '[De gemeenschapsraad geeft de websitegroep opdracht de inhoud van de website van Ubuntu Nederland te verzorgen en de artwork groep om de vormgeving te verzorgen.]'

sense:

0

Ronnie:

+1

leoquant:

+1

johanvd:

+1

gijsbert:

0

sense:

Uitslag: +1: 3, -1: 0, 0: 2 + 3 afwezigen. Motie uitgesteld.

sense:

Meerderheid onthouden -> uitstel naar volgende vergadering.

sense:

Zijn er verder nog punten die besproken moeten worden of kunnen we de vergadering sluiten?

gijsbert:

En haal de oude bot maar van stal :-)

sense:

Publieke deel?

gijsbert:

Geen punten

johanvd:

prima

leoquant:

ik ga :/ tot later

community/Gemeenschapsraad/Vergadering20111210/Log (laatst bewerkt op 2011-12-14 16:07:56 door ThomasDeGraaff)