• Vastliggende pagina
  • Info
  • Bijlages

19:57:21

gijsbert

Goedenavond allemaal

19:57:30

Wanda

Idem

19:59:45

Ronnie

hey gijsbert

19:59:50

Ronnie

en Wanda :)

20:00:01

Wanda

Oke denk ik.

20:00:08

Thomas_de_Graaff

Avond

20:00:17

leoquant

hallo allen

20:00:23

Thomas_de_Graaff

#chair Thomas_de_Graaff

20:00:33

Thomas_de_Graaff

Ok, de bot doet het weer niet?

20:00:37

leoquant

StefandeVries, ?

20:01:01

Thomas_de_Graaff

Nou, dan doen we het vandaag zonder bot.

20:01:09

Thomas_de_Graaff

#startmeeting

20:01:31

Thomas_de_Graaff

Kunnen alle raadsleden even hun aanwezigheid melden?

20:01:35

Thomas_de_Graaff

o/

20:01:37

Ronnie

o/

20:01:46

Wanda

o/

20:01:47

leoquant

o/

20:01:50

gijsbert

o/

20:02:13

Thomas_de_Graaff

Ik mis johanvd, en sense?

20:02:17

leoquant

we hebben geen tel. nummer van sense?

20:02:24

leoquant

johanvd ping

20:02:39

Thomas_de_Graaff

idd. sense hebben we nog geen foon van, johan wel.

20:03:57

Thomas_de_Graaff

Ok, johanvd neemt de foon niet op.

20:04:05

Thomas_de_Graaff

Dan gaan we zonder sense en johanvd aan de slag.

20:04:16

Thomas_de_Graaff

#topic 1a: Mededelingen van de voorzitter.

20:04:25

Thomas_de_Graaff

Allereerst, welkom Wanda :)

20:04:31

johanvd

1 moment

20:04:32

Wanda

Dank

20:04:36

leoquant

\o/

20:04:43

Ronnie

\o/

20:04:53

Thomas_de_Graaff

a, johanvd is er nu ook. :)

20:04:57

leoquant

goed je hier te zien Wanda

20:05:09

Wanda

;-)

20:05:22

Thomas_de_Graaff

Verder als tweede opmerking, we hebben een heel volle agenda, dus laten we proberen als een speer door die punten gaan die dat toestaan.

20:05:35

Thomas_de_Graaff

#topic 1b: Actiepunten afvinken

20:05:35

Thomas_de_Graaff

Iedere vergadering worden er actiepunten bijgehouden die een deadline krijgen. In dit punt worden actiepunten nagelopen om te kijken of deze uitgevoerd zijn. Is dat niet het geval, en is de deadline verlopen, dan wordt gekeken wat de reden is, en of er alsnog actie ondernomen dient te worden.

20:05:50

Thomas_de_Graaff

Thomas: Agendapunten screenen of ze zijn voorbesproken op de mailinglijst.

20:05:50

Thomas_de_Graaff

Gedaan

20:05:50

Thomas_de_Graaff

Thomas: De agenda van de meeting vooraf naar de mailinglijst sturen.

20:05:50

Thomas_de_Graaff

Gedaan

20:05:50

Thomas_de_Graaff

Thomas: Openen discussie op de mailinglijst over bijhouden voorgangsverslagen door teams.

20:05:50

Thomas_de_Graaff

Gedaan, geen enkele reactie hierop.

20:05:50

Thomas_de_Graaff

Thomas: Vragen aan het nieuwe Nieuws team om de volgende vergadering wat links te laten zien van geplaatste nieuwtjes.

20:05:50

Thomas_de_Graaff

Gedaan, geen reactie.

20:05:50

Thomas_de_Graaff

Thomas: Vragen aan het nieuwsteam of er een bericht naar alle teamleden kan met het verzoek nieuwsberichten door te geven aan het nieuwsteam.

20:05:50

Thomas_de_Graaff

Gedaan, geen reactie.

20:05:52

johanvd

even tussendoor: moet ook bij de vergadering van het beheer zijn, zal dus 2 kanalen in de gaten houden Smile :) ping maar even

20:06:01

Thomas_de_Graaff

thx. voor het melden johanvd

20:06:29

Thomas_de_Graaff

Voor wat betreft het nieuwsteam, ik zie ook niemand aanwezig. Dat blijft dus nog even afwachten denk ik.

20:06:41

Thomas_de_Graaff

Gijsbert: Agenda meeting vooraf langslopen, topics waarbij samenwerking van belang is op het publieke deel zetten, en teams uitnodigen voor de meeting als de onderwerpen daar om vragen.

20:06:55

Thomas_de_Graaff

gijsbert, gedaan?

20:07:07

gijsbert

Gedaan weinig reactie

20:07:16

Thomas_de_Graaff

Ok, dat is dan aan de teams he.

20:07:18

Thomas_de_Graaff

Gijsbert: Gijsbert maakt een overzicht van de ideeën uit het innovatietopic op de wiki, en gaat deze bespreken met de betreffende teams die over de onderwerpen gaan.

20:07:38

gijsbert

1 punt afgehandeld met cees

20:07:47

gijsbert

verder geen reactie

20:08:13

Thomas_de_Graaff

Ok. Is dat ok, of wil je dit punt nog warm houden?

20:08:33

gijsbert

Ik hoor graag reactie

20:08:42

gijsbert

Dus warm houden

20:09:11

Thomas_de_Graaff

Ok, dan schuif ik het door naar over 2 maanden, dan kijken we er dan nog eens naar. Heb je meer tijd om navraag te doen.

20:09:21

Thomas_de_Graaff

Johan: Regelen rechten webteam voor het updaten www content (prikboard moet nog)

20:09:27

leoquant

gijsbert, hoe communiceer je de punten op de je wiki? via de mail? hoe benader je teams?

20:09:45

gijsbert

Mail, Wiki Irc

20:10:09

Thomas_de_Graaff

johanvd, ping

20:10:15

leoquant

ok, ik heb geen mail gehad

20:10:25

gijsbert

?

20:10:26

johanvd

het prikbord moet idd nog

20:10:40

Thomas_de_Graaff

Ok, dan schuif ik dat punt door naar de volgende maand.

20:10:41

Thomas_de_Graaff

Johan: Aanpassen launchpad teamstructuur zodat bugs van het www gedeelte bij het webteam terecht komen.

20:10:59

johanvd

dat komt ook nog

20:11:04

Thomas_de_Graaff

ok, idem dan.

20:11:42

Thomas_de_Graaff

leoquant, misschien zit jij niet bij een team waarvoor gijsbert zaken had bedacht? Vandaar geen bericht?

20:12:07

gijsbert

Idd

20:12:18

leoquant

ok

20:12:20

Thomas_de_Graaff

Ok, iemand nog iets op te merken verder over de actielijst?

20:12:33

Thomas_de_Graaff

#topic 1c: Langslopen voorgang verschillende teams

20:12:35

Thomas_de_Graaff

De verschillende teams houden een voortgangsrapportage bij. In dit punt worden de rapportages langsgelopen zodat de gemeenschapsraad op de hoogte blijft van de bezigheden van de verschillende teams.

20:12:35

Thomas_de_Graaff

http://wiki.ubuntu-nl.org/community/Meetings/Meeting20111110/VoortgangTeams

20:12:45

Thomas_de_Graaff

Ik zie vooruitgang. :)

20:13:07

leoquant

vestuurt 19-10-11 09:57 mail over teams die niet/nauwlijks aan voortgang deden

20:13:23

Ronnie

ja, vorige maand was erg mager. Ben tevreden nu met het resultaat

20:13:25

leoquant

gericht aan contactpersonen

20:13:32

Thomas_de_Graaff

Vertaalteam, documentatieteam en promotieteam ontbreken.

20:13:50

leoquant

ertai is gemaild oa

20:14:22

leoquant

dit zal geleidelijk goed komen is mijn indruk ツ

20:14:32

Thomas_de_Graaff

Op de irl meeting gaf cees aan dat we eens moesten navragen waarom teams dit niet doen. Is er iemand die hierover navraag wil doen bij cees?

20:14:36

gijsbert

Berichtje dat er niets te melden is, is ook een bericht

20:15:39

Ronnie

Deze team reports zijn erg fijn voor de lokale community, maar we moeten ook eens gaan denken over de TeamReports internationaal (erg belangrijk voor de reapproval!)

20:15:39

Ronnie

Ik heb alvast een begin gemaakt door deze howto te volgen: https://wiki.ubuntu.com/BuildingCommunity/TeamReporting/HowTo

20:15:39

Ronnie

Het resultaat: https://wiki.ubuntu.com/DutchTeam/TeamReports

20:16:17

Thomas_de_Graaff

Ok, leoquant keep up the good work. Smile :) Blijven vragen, dan komt het wel goed denk ik.

20:16:44

Thomas_de_Graaff

Ronnie, prima werk.

20:17:00

leoquant

Ronnie, idd goed werk. de reapproval gloort

20:17:20

Thomas_de_Graaff

Is het de bedoeling dat die internationale rapportage ook continue wordt bijgewerkt, of vooral bij een approval?

20:17:28

Ronnie

De dealine van deze verslagen is elke 1e zondag van de nieuwe maand. We moeten dus zorgen dat we deze blijven bijwerken

20:17:47

Thomas_de_Graaff

Ok, dat is veel werk voor al die teams.

20:18:06

Thomas_de_Graaff

Is er iemand die de Nederlandse rapportages op de internationale rapportage wil overzetten maandelijks?

20:18:19

Ronnie

ik denk dat we hier alleen de belangrijkste dingen op moeten zetten

20:18:22

Thomas_de_Graaff

(komt dan op de actielijst voor diegene)

20:18:34

leoquant

ik ken iemand die dubbeltalig is: engels-nl

20:18:34

Thomas_de_Graaff

Ronnie, +1, maar ook dat moet dan met regelmaat gebeuren.

20:18:38

leoquant

ik vraag hem

20:18:41

Ronnie

gewoon een paar punten die internationaal van belang zijn, dus events, irl meetings etc

20:19:02

Thomas_de_Graaff

#action leoquant vraagt iemand voor bijhouden internationale rapportage

20:19:07

leoquant

ja

20:19:14

Thomas_de_Graaff

#topic 1d: Lidmaatschap gemeenschapsleiding

20:19:36

Thomas_de_Graaff

sense is er niet, dus volgens mij moeten we dit punt doorschuiven naar de volgende vergadering.

20:19:42

Ronnie

prima

20:19:44

gijsbert

+1

20:19:53

Thomas_de_Graaff

ok.

20:19:54

leoquant

goed

20:20:03

Thomas_de_Graaff

#topic 1e: Roadmap bijhouden

20:20:08

Thomas_de_Graaff

http://wiki.ubuntu-nl.org/community/Roadmap?action=diff&rev1=10&rev2=11

20:20:08

Thomas_de_Graaff

De bovenstaande roadmap behoeft aandacht zodat deze weer up-to-date is. Misschien is het goed om hier een terugkerend actiepunt voor een raadslid van te maken zodat deze zo nu en dan aandacht krijgt? Bijvoorbeeld iedere drie maanden?

20:20:08

Thomas_de_Graaff

Is er iemand die deze taak op zich zou willen nemen?

20:20:30

Wanda

Als iemand het mij leert = ok.

20:20:42

leoquant

Wanda, dat kan

20:20:50

Wanda

Goed.

20:20:50

leoquant

via mij en mwanzo

20:20:56

Wanda

Ja

20:21:21

Thomas_de_Graaff

#action leoquant en Wanda gaan aan de slag met leren bijhouden roadmap, en Wanda krijgt dit als driemaandelijks actiepunt.

20:21:25

Thomas_de_Graaff

Thx. Wanda :)

20:21:32

Wanda

:-)

20:21:33

Thomas_de_Graaff

#topic 1f: Faciliteert Ubuntu-NL het verwerven van donaties voor de stichting?

20:21:41

Thomas_de_Graaff

Er is nu een stichting opgericht. Het doel van deze stichting is het ondersteuning van Ubuntu-NL bij haar activiteiten. Nu kan Ubuntu-NL het werk van deze stichting makkelijker maken door de stichting te faciliteren bij het verwerven van inkomsten. Denk bijvoorbeeld aan een donatiemogelijkheid op de website. Gaan we dit doen?

20:21:57

gijsbert

+1

20:22:00

Thomas_de_Graaff

+1

20:22:04

leoquant

doneerbutton of iets anders?

20:22:05

Wanda

+1

20:22:06

leoquant

+1

20:22:18

Ronnie

+1

20:22:21

Thomas_de_Graaff

Doneerbutton of rekeningnr. Doneerbutton kan in de kosten lopen.

20:22:30

Thomas_de_Graaff

Maar dat werken we later wel uit.

20:22:31

leoquant

prima

20:22:34

Wanda

Rek.

20:22:48

Thomas_de_Graaff

Ok, dan was dit het einde van het raadsdeel van de vergadering.

20:22:51

johanvd

komt er dan ook een overzicht van de plannen die we met dat geld hebben?

20:23:10

Thomas_de_Graaff

johanvd, lijkt me een goed plan

20:23:27

gijsbert

Is aan de Stichting

20:23:29

johanvd

dan weet de rest ook waarvoor ze zouden doneren, en dat we er niet een feestje voor onszelf van gaan vieren ofzo

20:23:32

gijsbert

lijkt mij

20:23:34

leoquant

daar wil ik later nog iets over kwijt

20:23:49

Thomas_de_Graaff

Het is nog even de vraag wie dat moet gaan doen, zie ook punt 2d, de raad of het bestuur van de stichting.

20:24:08

Wanda

Bestuur stichting dacht ik.

20:24:15

leoquant

dat lijkt me het punt om dit te behandelen idd

20:24:26

leoquant

2d

20:24:31

Thomas_de_Graaff

Ok, als dit in punt 2d niet genoeg ter sprake komt is er nog de wvttk.

20:24:38

Thomas_de_Graaff

Gaan we nu verder met de agenda.

20:24:45

Thomas_de_Graaff

Publiek deel vergadering

20:24:45

Thomas_de_Graaff

Alle gemeenschapsleden mogen spreken, raadsleden stemmen. Geen nieuwe onderwerpen introduceren tijdens de vergadering, wacht daarmee tot het einde van de vergadering (wvttk).

20:24:55

Thomas_de_Graaff

#topic 2a: Evaluatie verkiezingen

20:24:55

Thomas_de_Graaff

Er zijn een aantal voorstellen gedaan op de mailinglijst naar aanleiding van de evaluatie:

20:24:55

Thomas_de_Graaff

- 1) Teamleiders vragen het binnen hun team nog te bespreken dat er een verkiezing aankomt.

20:24:55

Thomas_de_Graaff

- 2) Meer promotie, bijvoorbeeld een banner met afteller boven de site, forum e.d.

20:24:55

Thomas_de_Graaff

- 3) Voorlichtingsmoment op irc (vragen stellen komt bij agendapunt 2c aan de orde)

20:24:55

Thomas_de_Graaff

- 4) Handleiding hoe te stemmen.

20:24:55

Thomas_de_Graaff

- 5) Kandidaten en organisatoren plaatsen berichten op planet.

20:24:55

Thomas_de_Graaff

Ik stel voor dat we besluiten deze punten voor de volgende verkiezing uit te voeren.

20:25:10

Thomas_de_Graaff

Iemand hier iets over te zeggen?

20:25:44

gijsbert

Waarschuwings mail naar stemgerechtigde?

20:26:02

Thomas_de_Graaff

+1, maar dat is deze keer ook al gedaan, volgende keer weer idd.

20:26:18

Thomas_de_Graaff

Ok, voor de vorm allemaal even stemmen.

20:26:21

Thomas_de_Graaff

+1

20:26:21

gijsbert

Een aantal mensen was te laat voor kandidaat

20:26:28

gijsbert

+1

20:26:31

Thomas_de_Graaff

gijsbert, wie?

20:26:33

Wanda

+1

20:26:46

gijsbert

Hannie bijv.

20:27:04

Thomas_de_Graaff

Hannie was niet te laat, ze had ruim de tijd om zich aan te melden gehad.

20:27:25

gijsbert

Het kwam zo bij mij over

20:27:37

leoquant

ik vond de herverkiezing een kwetsbaar moment, waar we ons goed doorheen hebben geslagen

20:27:45

gijsbert

idd

20:27:54

leoquant

als organisatie en als community

20:27:59

Thomas_de_Graaff

Ja, dat kan, maar het was feitelijk niet zo. Meerdere dagen voor het aflopen van de inschrijfperiode had ik al met Hannie contact over het inschrijven gehad.

20:28:25

gijsbert

Jammer

20:28:48

Thomas_de_Graaff

Ik denk dat het volgende keer beter nog gaat lopen, de draad waarin kritiek op de verkiezingen was heeft volgens mij wel zin gehad, ook al was niet alle kritiek terecht.

20:29:00

Ronnie

Maar stemmen we nu precies over...

20:29:01

Thomas_de_Graaff

Bovenstaande punten waren er anders wellicht niet geweest.

20:29:03

gijsbert

Dat is zo

20:29:19

Thomas_de_Graaff

Ronnie, over de 5 punten die we voor volgende verkiezingen kunnen gaan doen.

20:29:52

Ronnie

Ik denk namelijk dat er een plan/workflow op moeten stellen hoe we een volgende verkiezing uit gaan voeren. Dus waar plaatsen we een bericht, wie en wanneer mailen we etc

20:30:10

Thomas_de_Graaff

Goed plan Ronnie.

20:30:15

Thomas_de_Graaff

Iemand die dat wil oppakken?

20:30:34

Thomas_de_Graaff

(Ik ben zelf te druk met website e.d. op het moment.)

20:30:35

leoquant

ik denk zelfs aan een team die dit stroomlijnt

20:30:39

Ronnie

De handleiding kan al gemaakt worden, maar de banner/afteller lijkt me nu nog niet aan de orde (al kunnen er wel voorbereidingen gedaan worden)

20:30:50

leoquant

individueel is het best veel werk

20:31:11

Thomas_de_Graaff

Lijkt me wel iets voor sense. Hij is daar altijd actief mee geweest.

20:31:18

leoquant

idd

20:31:23

Thomas_de_Graaff

Ik stel voor dat we sense volgende vergadering vragen hier iets mee te doen?

20:31:33

Ronnie

+1

20:31:41

leoquant

met hulp van anderen indien nodig

20:31:42

leoquant

+1

20:31:59

Wanda

+1

20:32:07

Thomas_de_Graaff

#action Thomas zet vraag verkiezingshandleiding door naar sense

20:32:16

Thomas_de_Graaff

#topic 2b: Openbaar / besloten stemmen gemeenschapsraad?

20:32:22

Thomas_de_Graaff

Wanneer er leden van Ubuntu-NL stemrecht aanvragen, dan besluit de gemeenschapsraad er over of dit wel of niet gegeven wordt. Tot nu toe werd dit besluit gesloten genomen, het voorstel is om dit in de toekomst openbaar te doen.

20:32:30

Thomas_de_Graaff

Iemand hier iets over te zeggen?

20:32:51

gijsbert

Besloten houden

20:32:58

leoquant

dat openbaar heel kwetsbaar en gevoelig kkan liggen

20:33:02

Wanda

Zet je dan niemand voor schut?.

20:33:18

Wanda

Besloten +1.

20:33:23

johanvd

besloten +1

20:33:25

Thomas_de_Graaff

Ik denk persoonlijk dat je zo'n besluit best respectvol kan houden. Maar dat is mijn mening.

20:33:26

leoquant

Wanda, nooit de bedoeling, maar het kan zo worden opgevat idd

20:33:37

Wanda

Dat bedoel ik.

20:34:07

Thomas_de_Graaff

Ok, ik zie dat er al gestemd wordt. Drie stemmen voor besloten tel ik.

20:34:11

Thomas_de_Graaff

Open +1

20:34:12

Ronnie

het is een overweging tussen vriendjespolitiek en kwatsbaarheid. Ik blijf het een moeilijke keus vinden

20:34:15

leoquant

besloten +1

20:34:26

gijsbert

besloten +1

20:34:50

Ronnie

Internationaal gebeurt het ook open (member worden), maar misschien is onze community daar te klein voor en schikt het te veel af

20:34:53

Ronnie

+0

20:34:58

Thomas_de_Graaff

Ik tel vijf stemmen voor besloten, daarmee is het besluit genomen.

20:35:13

Thomas_de_Graaff

#topic 2c: Bij verkiezingen voor de gemeenschapsraad een plek waar kandidaten zich kunnen voorstellen, en waar leden met kandidaten in discussie kunnen gaan? Wel of niet doen? Later kijken we hoe dit uitgewerkt kan worden.

20:35:25

Thomas_de_Graaff

Meteen stemmen maar denk ik?

20:35:33

Thomas_de_Graaff

Doen +1

20:35:40

gijsbert

-1

20:35:42

leoquant

via welk medium? irc?

20:35:45

Ronnie

kandidaten konden zich al voorstellen op de website, daar is altijd ruimte voor geweest

20:35:59

leoquant

Ronnie, ok +1

20:36:04

leoquant

live -1

20:36:05

Ronnie

discussie met kandidaten weet ik niet zo, is dat echt nodig?

20:36:08

Thomas_de_Graaff

Het gaat vooral om de discussie, willen we dat of niet.

20:36:08

Wanda

Voorstellen ja ,discussie nee.

20:36:22

leoquant

op irc kan ik niet uit de voeten

20:36:29

gijsbert

Geen discussie

20:36:36

Ronnie

een openbare discussie kan oook weer erg gevaarlijk zijn en mogelijke kandidaten afschrikken

20:36:46

gijsbert

Idd

20:36:51

leoquant

zou mij afschrikken

20:37:19

Ronnie

ik zou er wel een 2e keer bij nadenken, waarschijnlijk zou ik ook ervoor passen.

20:37:23

Thomas_de_Graaff

Ok, met een natte vinger kom ik tot de conclusie dat discussie niet gewenst is.

20:37:26

Ronnie

discussie: -1

20:37:37

Thomas_de_Graaff

topic 2d: Kunnen teams direct bij de stichting aankloppen voor ondersteuning, of via de raad?

20:37:45

Thomas_de_Graaff

De stichting is opgericht ter ondersteuning van Ubuntu-NL. Mogen teams direct ondersteuning vragen bij de stichting waarbij de stichting bepaald of deze ondersteuning wel of niet wordt gegeven, of dient dat via de gemeenschapsraad te gaan zodat de raad kan beslissen of deze ondersteuning wel of niet wordt gegeven?

20:37:48

Wanda

Discussie -1.

20:37:54

gijsbert

Via de raad

20:37:55

leoquant

daar wil graag iets over kwijt

20:38:02

Thomas_de_Graaff

leoquant, ga je gang

20:38:07

gijsbert

Beslissing bij de stichting

20:38:33

leoquant

Wat feitelijk gebeurt imho is dat de stichting gaat bepalen waar geldstromen naar toe gaan, en dus zelfs de prioriteiten bepaald van de doelen

20:38:53

leoquant

Immers er kunnen vanuit meerdere kanten aanvragen tot ondersteuning komen.

20:39:13

leoquant

Uiteindelijk kan de stichting voor de keuze komen te staan wat voor Ubuntu-Nl belangrijk en minder belangrijk is, welke aanvragen relevant of minder relevant zijn. Dat is een taak nu net een taak voor de raad lijkt mij. Langs/via welk overleg bepaalt de stichting de geldstromen, en via welke richtlijnen? Waar staan die richtlijnen? Imho beheert zij (de stichting) donaties, niet meer en ook niet minder, want een

20:39:13

leoquant

stichting is nodig om als Ubuntu-Nl minder afhankelijk te zijn van individuen en individuele geregelde zaken.

20:39:37

leoquant

Zelfs is in mijn opinie het mandaat van de raad in het geding zoals is geformuleerd in de nieuwe opzet van de organisatie voor Ubuntu-Nl door sense. Immers er is onnodig een laag opgezet dat haar stempel op beleid kan zetten. Voor beleid hebben we geen stichting nodig. Daar is de raad voor conform de opzet van sense.

20:39:46

leoquant

de oplossing imho

20:39:52

leoquant

: komt ie

20:40:09

leoquant

Oplossing:

20:40:09

leoquant

Model stedehouder uit de openbare mailinglist: “Volgens mij is het nu zaak een samenwerkingsovereenkomst te sluiten tussen de stichting en gemeenschapsraad over de allocatie van de middelen (procedures, besluitvorming, verantwoording). Ik kan mij voorstellen (zou ik een voorstander van zijn) dat de gemeenschapsraad jaarlijks een plan met begroting voorlegt aan de stichting, met daarnaast ruimte voor onverwacht

20:40:09

leoquant

e zaken.”

20:40:09

leoquant

Zou ook halfjaarlijks kunnen zijn ipv jaarlijks, en in adhoc situaties onmiddellijk uiteraard. Een uitstekende oplossing lijkt me.

20:40:48

leoquant

hulde voor de oprichters van de stichting by the way

20:41:01

gijsbert

+1

20:41:04

leoquant

Thomas_de_Graaff, met team en Ronnie

20:41:17

Wanda

Lijkt mij eerlijk zo.

20:41:24

Wanda

+1.

20:41:28

Thomas_de_Graaff

Ok, dat is dus een nieuwe oplossing die niet in het agendapunt stond. Ik stel voor dat we dit agendapunt naar de volgende meeting doorschuiven zodat iedereen het nieuwe voorstel kan bekijken.

20:41:57

gijsbert

Dat is goed

20:41:57

leoquant

het voorstel is dus van jan he, ik onderschrijf het

20:42:04

Ronnie

Aangezien heet geen haast heeft kan dit wat mij betreft door naar de volgende meeting

20:42:19

Thomas_de_Graaff

Iemand er op tegen om dit door te schuiven?

20:42:32

leoquant

prima wanneer dit maar genotuleerd wordt

20:42:33

Ronnie

want in hoevere hebben wij nu een idee hoeveel we kunnen uitgeven dit jaar?

20:42:55

Thomas_de_Graaff

#action Thomas zet het agendapunt door naar de volgende meeting, en natuurlijk komt dit in de notulen.

20:43:04

Thomas_de_Graaff

topic 2e: Bestuur stichting als team in Ubuntu-NL, of buiten Ubuntu-NL?

20:43:12

Thomas_de_Graaff

Op dit moment vormt het bestuur van Stichting Ondersteuning Ubuntu-NL een gesloten team binnen Ubuntu-NL. Niet iedereen vind dit een goed idee omdat het de onafhankelijkheid van de stichting zou aantasten, en de stichting een tweede bestuurslaag binnen Ubuntu-NL zou vormen. Mag het bestuur een team vormen binnen Ubuntu-NL, of dient de stichting geheel buiten de Ubuntu-NL gemeenschap geplaatst te worden?

20:43:20

Thomas_de_Graaff

Iemand hier iets over te zeggen?

20:43:27

leoquant

ja

20:43:34

Thomas_de_Graaff

leoquant, ga je gang.

20:43:36

leoquant

voorbereid

20:43:38

leoquant

Dat tijdens de oprichting van stichting gebruik is gemaakt van middelen zoals we dat als teams gebruiken bij Ubuntu-Nl is zonneklaar. Launchpad is mij wat onduidelijk, maar IRC en wiki lijken mij in de voorbereiding normale middelen om te gebruiken. Nu de oprichting een feit is, zal imho de stichting zich keurig moeten losmaken van de teams van Ubuntu-Nl. Ze is een onafhankelijk orgaan dat volstrekt losstaat van

20:43:39

leoquant

de teams. Dat zou ze toch zelf moeten inzien.

20:44:00

leoquant

imho is de stichting een losstaande entiteit

20:44:22

leoquant

graag jullie mening

20:44:27

Wanda

+1.

20:44:36

gijsbert

Buiten Ubuntu NL

20:44:37

Thomas_de_Graaff

Een stichting is een rechtspersoon, en net als een mens kan een rechtspersoon verbindingen aangaan met andere partijen, deelnemen aan samenwerkingsverbanden etc.

20:44:54

Thomas_de_Graaff

En volgens het organisatievoorstel zijn teams binnen Ubuntu-Nl onafhankelijk.

20:45:20

leoquant

Thomas_de_Graaff, tuurlijk maar gaat om het launchpad gedeelte, waar ze als team staat

20:46:01

Ronnie

Is er juridisch een verschil of de stichting binnen of buiten ubuntu-nl valt?

20:46:15

leoquant

Thomas_de_Graaff, en ik kennen elkaars standpunten ツ

20:46:48

gijsbert

Er is uiteindelijk gekozen voor een Stichting naast Ubuntu Nl i.p.v. boven

20:47:00

gijsbert

En niet binnen

20:47:07

leoquant

juridisch is ze a priori onafhankelijk Ronnie

20:47:43

Thomas_de_Graaff

Erg onhandig. Als het bestuur een team vormt binnen Ubuntu-NL kunnen de leden eenvoudig op de hoogte blijven van wat het bestuur doet, notulen vinden, vergaderingen komen dan in de agenda van Ubuntu-NL etc.

20:47:45

leoquant

we zijn geen vereniging aangegaan

20:48:13

leoquant

Thomas_de_Graaff, ook hier biedt oplossing stedehouder soelaas

20:48:19

Thomas_de_Graaff

Door het bestuur buiten te sluiten, sluit je de leden ook af van makkelijk informatie vinden etc.

20:49:01

gijsbert

Welke info?

20:49:06

Thomas_de_Graaff

leoquant, gaat het erom om achteraf je gelijk te halen oid? Had je eigenlijk liever een vereniging gezien of zo?

20:49:26

leoquant

nee Thomas_de_Graaff ,,,

20:49:35

leoquant

ik wil geen gelijk

20:49:41

leoquant

ik geef mijn mening

20:49:43

Thomas_de_Graaff

gijsbert, bijvoorbeeld hier kan je nu vergaderingen van de stichting vinden: http://loco.ubuntu.com/teams/ubuntu-nl

20:50:00

Thomas_de_Graaff

Dat zal niet meer het geval zijn als het bestuur geen team binnen Ubuntu-NL kan zijn.

20:50:07

leoquant

(mening en mogelijke oplossing)

20:50:37

Wanda

Als er een don knop of rek komt moet je toch verantwoording afleggen naar de leden toe of?.

20:50:54

Wanda

Tis ook hun geld.

20:51:13

Thomas_de_Graaff

Ok laten we maar stemmen nu?

20:51:26

Thomas_de_Graaff

Stichting buiten Ubuntu-NL.

20:51:33

leoquant

+1

20:51:33

Thomas_de_Graaff

-1

20:51:39

gijsbert

+1

20:51:44

Wanda

+1.

20:51:55

leoquant

johanvd?

20:52:05

Ronnie is aan het denken

20:52:13

johanvd

ik lees even snel bij, moment

20:52:28

leoquant

dat is heel goed Ronnie

20:53:05

johanvd

stichting buiten

20:53:58

Ronnie

-1, de plaats waar de stichting weergegeven worden en de media die de stichting gebruikt kan gemixed worden met ubuntu-nl vind ik. De taken/organisatie kan los staan (buiten) ubuntu-nl

20:54:37

Thomas_de_Graaff

Ok, besloten is dat het bestuur van de stichting geen team onder Ubuntu-NL mag zijn.

20:55:01

Thomas_de_Graaff

#action Thomas gaat de stichting verwijderen van Ubuntu-NL op Launchpad.

20:55:20

Thomas_de_Graaff

Ik begrijp dat de stichting nog wel gebruik mag maken van de wiki en mailinglijst e.d. ?

20:55:49

Wanda

Geen probleem dacht ik.

20:55:56

gijsbert

De stichting kan twee keer per jaar overleggen met de raad, en 1x per jaar een jaartverslag?

20:56:18

gijsbert

o.i.d

20:56:42

gijsbert

jaart=jaar

20:57:10

Thomas_de_Graaff

Ok, dan laat ik de wiki van de stichting en de mailinglijst zoals die zijn.

20:57:24

Thomas_de_Graaff

gijsbert, volgens mij komt dat ter sprake bij het doorgeschoven punt?

20:57:38

gijsbert

Kan

20:58:05

gijsbert

Is goed

20:58:11

gijsbert

bedoel ik

20:59:05

Thomas_de_Graaff

Prima. Misschien moet de raad met de stichting in overleg hierover in een aparte bijeenkomst.

20:59:10

Thomas_de_Graaff

?

20:59:22

gijsbert

+1

20:59:45

Wanda

+1.

20:59:48

Thomas_de_Graaff

+1

20:59:51

Ronnie

+1

20:59:55

leoquant

+1

21:00:19

Thomas_de_Graaff

#action Thomas gaat een meeting plannen tussen raad en stichting over hoe het e.e.a. te organiseren.

21:00:34

Thomas_de_Graaff

topic 2f: Publiek deel vergadering toegankelijker maken.

21:00:34

Thomas_de_Graaff

Op dit moment moeten leden die mee willen doen in het publieke deel van de irc vergadering wachten tot het raadsdeel is afgelopen.

21:00:34

Thomas_de_Graaff

Voorgestelde alternatieven:

21:00:34

Thomas_de_Graaff

- 1) publiek deel op vaste tijd beginnen na het raadsdeel

21:00:34

Thomas_de_Graaff

- 2) publiek deel op andere dag

21:00:34

Thomas_de_Graaff

- 3) het houden zoals het is

21:00:57

Thomas_de_Graaff

Ik stel voor dat we allemaal onze voorkeur voor een van de alternatieven geven?

21:01:05

Wanda

Houden zoals het is.

21:01:07

Thomas_de_Graaff

2) +1

21:01:13

leoquant

Wanda, +1

21:01:24

gijsbert

2) +1

21:02:10

Ronnie

wie van de community zijn er nu aanwezig. Ik neem aan dat de klacht van de community komt. Ik wil graag weten wat hun ideeen en voorkeuren zijn

21:02:33

Thomas_de_Graaff

Cees, ben je online?

21:02:37

leoquant

hmm idd

21:03:33

gijsbert

Ik denk dat in hoofdzaak het tijdstip een probleem is?

21:03:36

Idroy_

ik ben er ;), het maakt mij nu niet heel veel uit eerlijk gezegd, maar als je vaker wilt meedoen aan het publieke deel, dat dat wachten vervelend kan zijn.

21:03:52

leoquant

bedankt Idroy_

21:03:57

Wanda

Maar dan weet je wel waar het over gaat.

21:03:58

Thomas_de_Graaff

Ik denk dat er leden zijn die meetings zoals vroeger leuker vonden, in ieder geval geloof ik SWAT en Cees.

21:04:14

Idroy_

leoquant, geen probleem ;)

21:04:19

Wanda

Latyer tijd punt ben je misschien de helft vergeten.

21:04:25

leoquant

los van de raad dus?

21:04:27

Wanda

Later.

21:04:28

Thomas_de_Graaff

Daarom kan het denk ik prettig zijn voor leden als er een aparte dag is, dan kan de meeting een andere sfeer krijgen.

21:04:29

Ronnie

Wat is het grote verschil tussen de meetings van vroeger en nu?

21:04:40

Thomas_de_Graaff

Nu is er de raad.

21:04:48

Thomas_de_Graaff

Actielijsten

21:04:57

Thomas_de_Graaff

onderscheid publiek niet publiek

21:05:12

Thomas_de_Graaff

Meer zakelijk denk ik ook.

21:05:25

Thomas_de_Graaff

Punten afhandelen, niet veel discussie etc.

21:05:39

Thomas_de_Graaff

Het is minder "gezellig"

21:05:40

leoquant

zouden er meer leden deelnemen?

21:05:50

leoquant

los van de raad

21:05:53

Thomas_de_Graaff

Minder in ieder geval niet. ;)

21:05:58

leoquant

21:06:19

Thomas_de_Graaff

Misschien hoeven we als raad ook niet voltallig aanwezig te zijn bij de publieke meetings?

21:06:21

Ronnie

ik vraag het me af. kunnen we een pol houden op het forum of er animo voor de meeting is als we deze gescheiden houden

21:06:30

Thomas_de_Graaff

Ronnie, goed plan.

21:06:36

leoquant

goed idee

21:06:43

Wanda

Eerlijk plan.

21:06:46

Wanda

+1

21:06:47

gijsbert

Zoals ik voorstelde, laten we het een paar maanden proberen.

21:07:01

leoquant

eerst animo polsen

21:07:05

gijsbert

Kan je ook de belangstelling meten

21:07:10

Ronnie

en dan duidelijk vermelden dat het niet eenmalig een keer komen kijken, maar regelmatig bijdragen aan de discussies

21:07:11

leoquant

ok

21:07:28

Thomas_de_Graaff

Iemand die zo'n poll wil opzetten?

21:07:35

leoquant

voorstel Ronnie +1

21:07:59

Ronnie

want het aantal 'een keer komen kijken' zal wel hoog liggen, maar wie echt bij wil dragen op regelmatige basis zal een stuk minder zijn

21:08:36

Thomas_de_Graaff

#action Thomas zet poll op om te kijken of er in de gemeenschap behoefte is aan een aparte, minder zakelijke maandelijkse publieke irc meeting los van de raadsmeeting.

21:08:55

Thomas_de_Graaff

Ok, dan zijn we aanbeland bij wvttk

21:08:57

Thomas_de_Graaff

Iemand?

21:09:06

Idroy_

yep

21:09:07

leoquant

of tevens de frequentie van de meetings polsen

21:09:08

Idroy_

ik :P

21:09:19

Thomas_de_Graaff

Idroy_, ga je gang. :)

21:09:20

Idroy_

Het webteam en wij (het artwork team dus) hebben de laatste een discussie over de knoppen van de website. Marten (commandoline) en ik zijn het erover eens dat het artwork-team over de vormgeving van de website gaat, en dus ook die knoppen, iconen en afbeeldingen. Heimen (Vistaus) heeft echter gezegd dat er met de IRL meeting (van 29 oktober dit jaar) besloten is dat het artwork-team er helemaal niet over gaat.

21:09:21

Idroy_

Een tijdje terug heb ik een flowchart gemaakt waar ik dit idee heb uitgebeeld. (hier is de downloadlink: http://ubuntuone.com/1hkrT30aSKRWfksZCYQDFe) Let niet op uit uiterlijk, het gaat even om de inhoud. ;)

21:09:21

Idroy_

Dus... gaat het artwork-team nou wel over de vormgeving van de website of niet?

21:09:48

Thomas_de_Graaff

Ik kan me niet heugen dat er tijdens de IRL meeting zo'n besluit is genomen.

21:09:58

commandoline

het stond er iets anders, volgens mij

21:10:08

commandoline

de teams zouden er gezamelijk over gaan, o.i.d.?

21:10:18

commandoline

ik wil de precieze bewoording wel opzoeken als jullie willen...

21:10:22

gijsbert

Samenwerking

21:10:26

Ronnie

commandoline: graag

21:10:58

commandoline

hmm, twee keer:

21:11:02

commandoline

'Op de IRL-meeting afgelopen zaterdag is door de aanwezige teamleden van de verschillende teams, waaronder ik, Thomas en Sebastiaan van Beheer (maar de rest ook) besloten om de nieuwe knoppen te behouden omdat de nieuwe site niet lang meer op zich laat wachten. Daarom houden we de nieuwe knoppen dus.'

21:11:16

Idroy_

ja, precies

21:11:29

Thomas_de_Graaff

commandoline, zo is dat niet besloten. We hebben het niet eens over knoppen gehad.

21:11:30

commandoline

'tja, dat besluit kan ik ook weinig aan doen. Beheer met name vond dat het artworkteam er verder niet over ging, daar kan ik ook niks aan doen.' later

21:11:56

commandoline

hmm, dat is vervelend dan, want we hebben al een complete thread in de mailing list van het webteam die hierover gaat...

21:11:58

Thomas_de_Graaff

Volgens mij hebben we uberhaupt geen besluiten genomen tijdens de IRL meeting.

21:12:13

Idroy_

hmmm, vreemd dat hij dat dan zegt....

21:12:16

Thomas_de_Graaff

Dat kan namelijk niet eens, er waren maar een aantal mensen aanwezig.

21:12:24

Thomas_de_Graaff

We hebben wel meningen uitgewisseld.

21:12:25

leoquant

vervelend

21:12:41

Idroy_

Ye, ik zou het ook al raar gevonden hebben als het wel zo was geweest. :$

21:12:42

gijsbert

Idd Thomas

21:12:44

Thomas_de_Graaff

Dat is idd. vervelend.

21:13:17

commandoline

goed, even terug naar de vraag waar het om ging, misschien?

21:13:38

Thomas_de_Graaff

Ik kan me nog wel herinneren dat ik heb gezegd dat het wat mij betreft geen probleem is als er mensen energie in willen steken om de oude website bij te werken en te verbeteren mits dat in samenspraak gebeurt. Maar dat dit geen noodzaak is aangezien er een nieuwe website in de maak is.

21:13:45

commandoline

Wat vindt de gemeenschapsraad: hoort het artworkteam over dat soort dingen te kunnen beslissen?

21:14:14

commandoline

Thomas_de_Graaff: dat houden we in het achterhoofd momenteel, alleen is het zo dat die buttons als nadeel hebben dat ze de toegankelijkheid v/d huidige site minder maken

21:14:17

leoquant

artwork en webteam zouden heel goed kunnen samenwerken

21:14:20

commandoline

(geen alt-tekst bij de

img

s)

21:14:26

leoquant

volgens een bepaald plan

21:14:36

commandoline

leoquant: zie link Idroy_.

21:14:51

commandoline

daar hebben zoweel Heimen als ik mee ingestemd destijds :)

21:14:52

Idroy_

http://ubuntuone.com/1hkrT30aSKRWfksZCYQDFe

21:14:54

leoquant

dat is de weg imho

21:15:29

johanvd

ipv plaatjes als buttons zou je ook een tabel van 1 cel kunnen maken met een gekleurde achtergrond en afgeronde hoeken

21:15:39

johanvd

dan is de tekst nog gewoon als tekst op de website aanwezig

21:16:03

Thomas_de_Graaff

Ik vind dat flowchart prima.

21:16:30

Thomas_de_Graaff

Uiteindelijk zitten er in het artwork team waarschijnlijk mensen die goede smaak hebben.

21:16:32

Ronnie

ik denk dat het artwork team elke keer vragen te veel overhead zal leveren. Ik vind dat het webteam altijd met vragen bij het artwork team terecht moet kunnen, en het artwork team moet het webteam aan kunnen speken (en meehelpen met verbeteringen) als een pagina niet 'goed genoeg' eruit ziet

21:17:06

Wanda

Ronnie +1.

21:17:11

leoquant

precies content en uiterlijk is uiteindelijk een geheel

21:17:20

Ronnie

dus een wat meer vrijblijvende communicatie, zodat de flow door blijft gaan en niet blijft liggen omdat een team tijdgebrek heeft

21:17:29

Thomas_de_Graaff

Ik bedenk me nu ineens dat het wellicht beter is om het artwork team en het webteam gewoon gescheiden te houden. Het artwork team maakt artwork, het webteam beheert de website.

21:17:44

Wanda

Samenwerking is toch het a en o.

21:17:49

Thomas_de_Graaff

Wanneer leden van het artwork team invloed willen in het uiterlijk van de website, dan kunnen ze gewoon lid worden van het webteam.

21:18:13

gijsbert

Zoals eerder gemeld:Samenwerking

21:18:18

Thomas_de_Graaff

Niks handiger voor samenwerken dan gewoon in hetzelfde team gaan zitten. Waarom niet in en artwork team, en webteam?

21:18:19

Idroy_

Mjah, maar krijg je dan niet het probleem dat mensen in het webteam ¨artwork¨gaan maken?

21:18:35

Thomas_de_Graaff

Idroy_, wat is daar het probleem mee dan?

21:18:40

commandoline

vrijblijvende samenwerking is mooi, dat gebeurt momenteel zo ongeveer, maar dan komen er dus geen besluiten.

21:18:41

Ronnie

gijsbert: +1, ik denk dat samenwerking de beste oplossing is

21:19:05

leoquant

ik hoop dat samenwerking lukt guys

21:19:18

Thomas_de_Graaff

samenwerking -1: Je moet duidelijkheid hebben wie waar over gaat.

21:19:37

Thomas_de_Graaff

Als je dat in het ledige laat wordt er niets besloten.

21:19:39

leoquant

anders met behulp van een extern persoon, om de ruis eruit te halen

21:19:47

commandoline

Thomas_de_Graaff: mee eens, momenteel zijn we meer bezig met discussie hierover dan met de taken van het webteam binnen dat team.

21:19:54

Wanda

2gescheiden teams kunnen toch samen overleggen ?.

21:20:16

leoquant

tuurlijk, wanneer je duidelijk communiceert

21:20:23

Wanda

VBoilaz

21:20:33

Wanda

Voila.

21:20:40

gijsbert

Het beheer team moet het ook nog een keer op de server zetten.

21:20:50

gijsbert

Nog een partij

21:20:52

commandoline

ok, momentje. Even de mailing list erbij zoeken waarin die communicatie gebeurt.

21:20:55

Thomas_de_Graaff

Gewoon twee teams met eigen verantwoordelijkheden. Artworkteam maakt artwork, webteam beheert de website. Willen leden van het artworkteam helpen met het uiterlijk van de website, dan kunnnen ze zich aanmelden bij het webteam. Eenvoudig en duidelijk.

21:21:20

commandoline

dat is dus gebeurd bij de knoppenkwestie

21:21:43

commandoline

maar zolang een meerderheid van het webteam niet instemt, verandert er ook niets. En het artworkteam stemt daarbij dus momenteel niet mee.

21:22:11

Thomas_de_Graaff

Dan moeten leden van het artworkteam zich wellicht bij het webteam aanmelden?

21:22:32

Thomas_de_Graaff

Dan kan je meestemmen als lid van het webteam.

21:24:28

StefandeVries

Geen kans op belangenverstrengeling?

21:24:59

commandoline

ik vraag me dus af of dat wel echt een oplossing is.

21:25:29

commandoline

nu hebben de teams duidelijk gescheiden taken, dat wordt dan duidelijk minder.

21:25:54

TimoVWB

commandoline, +1, het artworkteam levert artwork voor heel ubuntu-nl

21:25:57

commandoline

het is vooral een heleboel administratief gedoe: aanmelden op launchpad, rechten regelen, taakverdeling bespreken binnen het team, etc.

21:26:02

Idroy_

Wordt het er dan ook niet onduidelijker op? Aangezien je dan net moet weten dat je eigenlijk ook het webteam moet joinen wil je mee bepalen aan de vormgeving van de website

21:26:06

TimoVWB

daarvoor hoeven ze niet in elk team te zitten

21:26:41

TimoVWB

Om het forumthema te maken hoeven ze ook niet in jet forumteam. Om flyers te maken ook niet in het promotieteam

21:26:47

Thomas_de_Graaff

Het lijkt mij alleen maar duidelijk als je lid moet zijn van het webteam om mee te bepalen aan de vormgeving van de website???

21:26:49

TimoVWB

dus om de website te stylen ook niet in het webteam

21:26:50

Ronnie

TimoVWB: +1

21:27:05

Idroy_

commandoline en TimeVWB +1

21:27:19

Idroy_

TimoVWB

21:27:24

StefandeVries

Eensch

21:27:29

commandoline

nou, de website is gewoon heel centraal binnen Ubuntu NL

21:27:45

commandoline

het webteam, beheerteam, artworkteam, documentatieteam hebben er allemaal hun aandeel in.

21:28:39

Ronnie

zodra het thema van drupal goed is, hoeft het artwork team weinig aan de site te veranderen. Het zullen vooral kleine opmerkingen zijn over de uitlijning van plaatjes en marges tussen delen

21:28:55

Idroy_

comandoline +1

21:29:25

TimoVWB

Het webteam gaat in mijn ogen over de content van de website

21:29:41

leoquant

klopt, en soms overlappen de wekzaamheden elkaar, webteam content

21:29:47

commandoline

TimoVWB: in mijn ogen ook, dat is voor zover ik weet de doelstelling geweest.

21:29:48

TimoVWB

misschien is het beter om leden van het webteam die ook layout willen veranderen zich aanmelden bij het artworkteam, en niet andersom

21:30:07

Idroy_

inderdaad

21:30:28

commandoline

dat lijkt mij idd een goede oplossing.

21:30:38

Thomas_de_Graaff

Volgens mij kan je content en uiterlijk niet scheiden, vandaar dat het webteam gewoon moet gaan over content en uiterlijk. Leden van andere teams die zich met de website willen bezighouden kunnen dan in dit team deelnemen zodat er één team is die zich daar over gaat, en niet vijf.

21:31:05

Thomas_de_Graaff

Het artwork team is opgericht om artworkt te maken, niet om de website te beheren toch?

21:31:21

TimoVWB

Thomas_de_Graaff, weet ik zo nog niet. Content en pagina's kunnen gerust aangepast/aangemaakt worden zonder aan de layout te zitten

21:31:29

commandoline

nee, maar ze doen wel een heleboel aan design binnen Ubuntu NL.

21:31:40

TimoVWB

Thomas_de_Graaff, wel voor het design, niet de content

21:31:41

Idroy_

precies, artwork, dus ook de afbeelding op de website, en dus ook de knoppen

21:31:47

commandoline

het webteam is ook niet opgericht om de website te beheren, daarvoor hebben we eigenlijk het beheerteam voor zover ik weet.

21:31:51

TimoVWB

daarom is het toch een

artwork

-team, niet?

21:31:56

commandoline

de grens ligt momenteel bij content

21:31:59

Thomas_de_Graaff

Dan lijkt het me dat ze het best lid kunnen worden van het webteam. Ik ben ook lid geworden van het webteam omdat ik met Drupal bezig ben.

21:32:14

Thomas_de_Graaff

Voor de nieuwe site.

21:34:20

Ronnie

ik vind het zelf niet prettig om lid te zijn van team waar ik maar 3x per jaar een klein deel aan bijdraag

21:34:30

Idroy_

Ronnie +1

21:34:59

TimoVWB

en voor mij zou het artworkteam over al het uiterlijk/artwork moeten gaan binnen ubuntu-nl

21:35:00

commandoline

ok, dus we hebben twee opties. Of we maken de scheidingen sterker (artworkteam krijgt de layout), of we maken één groot webteam voor alles dat met de website te maken heeft

21:35:09

TimoVWB

als andere teams hun taken overlappen, kunnen ze zich erbij voegen

21:35:09

commandoline

met leden uit andere teams

21:35:14

Ronnie

ik denk dat het vanuit het team oogpunt ook niet handig is als het team vol zit met personen die om een kleine reden bij het team komen, maar verder weinig uitvoeren

21:35:40

Wanda

Dat klopt ook weer.

21:35:51

commandoline

als die ook rechten moeten hebben op de website, kunnen we een apart lid aanstellen om dat allemaal te regelen :P

21:35:55

Idroy_

Ronnie, idnerdaad, op een gegeven moment heb je een heel team, waar je niet echt goed meer weet wie wat doet.

21:35:56

Ronnie

dan weet je niet op wie je allemaal kunt rekenen zodra er garen van de klos moet komen

21:36:10

Thomas_de_Graaff

Ok. Even terug naar de basics. Als de raad hier een beslissing over moet nemen is het denk ik beter dat niet vanavond te doen.

21:36:14

commandoline

het punt is dus: zijn content en layout niet van elkaar te 'scheiden'?

21:36:48

Thomas_de_Graaff

Discussie hierover is wellicht beter op de mailinglijst te houden, dan kunnen we er voor de volgende vergadering een besluitpunt van maken?

21:36:57

Ronnie

Thomas_de_Graaff: het lijkt me idd beter om dit punt oip de mailinglijst verder te discussieren

21:36:59

commandoline

Thomas_de_Graaff: lijkt mij goed.

21:37:14

leoquant

(sorry mijn client gaf het op)

21:37:17

Idroy_

Thomas_de_Graaff, okay is goed

21:37:34

Thomas_de_Graaff

#action Thomas zet discussie artwork op mailinglijst, en zet agendapunt op volgende vergadering.

21:37:37

commandoline

bedankt voor het meedenken, alvast :)

21:38:47

Thomas_de_Graaff

Ik vind het gewoon belangrijk dat teams duidelijke taken hebben. Dat kan zijn het webteam gaat over zowel uiterlijk als inhoud, maar kan ook zijn dat het webteam alleen over inhoud gaat, en het artwork team over uiterlijk. Samenwerking zonder duidelijke scheiding van verantwoordelijkheden ben ik niet voor.

21:39:11

Thomas_de_Graaff

Dan is het idd. de vraag of inhoud en uiterlijk goed te scheiden zijn.

21:39:20

Thomas_de_Graaff

Ok.

21:39:25

Thomas_de_Graaff

Verder nog wvttk,

21:39:38

gijsbert

Nee

21:39:47

Idroy_

nope, hier niet ;)

21:39:51

Wanda

Nee.

21:39:53

leoquant

ik nog wel

21:40:11

Thomas_de_Graaff

leoquant, ga je gang (houdt het kort als het kan, want we zijn 10 minuten over tijd al)

21:40:21

Thomas_de_Graaff

(of eventueel punt naar volgende vergadering?)

21:40:41

leoquant

het is voor mij erg moeilijk om bij IRL meetings te zijn, ik wil alleen zeggen dat ik dat vervelend vindt

21:40:56

leoquant

thats all

21:40:57

Thomas_de_Graaff

Vanwege je gezondheidsproblemen?

21:41:03

leoquant

zeker

21:41:15

leoquant

het is geen desinteresse

21:41:18

Wanda

Je bent een fijne mens.

21:41:18

Thomas_de_Graaff

Dat is idd. erg jammer. Ik hoop dat je spraakherkenning een oplossing kan zijn?

21:41:25

gijsbert

Is in de buurt een optie?

21:41:33

leoquant

we zien het wel...:)

21:41:41

Thomas_de_Graaff

Hoe groot is je huiskamer?

21:41:42

leoquant

oh zeker

21:41:50

leoquant

ツ welkom

21:41:54

gijsbert

:-)

21:42:01

Wanda

;-).

21:42:03

leoquant

er zijn meerdere lui hier geweest hoor ツ

21:42:11

leoquant

ooit

21:42:21

leoquant

dat was het

21:42:22

Thomas_de_Graaff

Misschien de volgende irl meeting bij jou plannen dan?

21:42:36

leoquant

wie weet ツ

21:42:38

gijsbert

Of dicht bij?

21:42:49

Thomas_de_Graaff

Ok. iedereen weer bedankt. :)

21:43:00

Ronnie

StefandeVries, Idroy_, commandoline, bedankt voor het bijdragen tijdens het publieke deel

21:43:01

leoquant

jij bedankt en iedereen

21:43:03

gijsbert

Jij ook bedankt Thomas

21:43:11

leoquant

dag

21:43:13

Wanda

Idem hier.

21:43:17

Thomas_de_Graaff

Dan sluit ik hierbij de vergadering.

21:43:20

Ronnie

Thomas_de_Graaff: bedankt voor het voorzitten

21:43:26

gijsbert

Verder iedereen een fijne avond

21:43:29

commandoline

bedankt allemaal en een fijne avond nog verder

21:43:32

Idroy_

Ronnie, geen probleem :)

21:43:50

Idroy_

Bedankt allemaal, en een prettige avond ;)

21:44:09

Wanda

Ook iedereen nog een fijne avond.

21:44:41

Wanda

Tot ziens.

community/Gemeenschapsraad/Vergadering20111110/Log (laatst bewerkt op 2011-11-10 23:43:25 door ThomasDeGraaff)