• Vastliggende pagina
  • Info
  • Bijlages

19:59:59

Thomas_de_Graaff

Trrrrringgggg... 20:00 :D

20:00:13

Thomas_de_Graaff

We kunnen beginnen met de vergadering.

20:00:25

Thomas_de_Graaff

Kunnen alle aanwezige raadsleden even hun hand op steken?

20:00:33

Thomas_de_Graaff

o/

20:00:33

gijsbert_

\o

20:00:57

Ronnie

o/

20:01:00

leoquant

o/

20:01:13

Thomas_de_Graaff

johanvd, ?

20:01:20

johanvd

o/

20:01:25

Thomas_de_Graaff

:)

20:01:28

Thomas_de_Graaff

We zijn er allemaal.

20:01:40

Thomas_de_Graaff

#topic a. Mededelingen van de voorzitter.

20:01:50

Thomas_de_Graaff

#startmeeting

20:01:50

Thomas_de_Graaff

#chair leoquant

20:01:51

meetingology

Meeting started Sat 18:01:49 2011 UTC. The chair is Thomas_de_Graaff. Information about MeetBot at http://wiki.ubuntu.com/AlanBell/mootbot.

20:01:51

meetingology

Available commands: #accept #accepted #action #agree #agreed #chair #commands #endmeeting #endvote #halp #help #idea #info #link #lurk #meetingname #meetingtopic #nick #progress #rejected #replay #restrictlogs #save #startmeeting #subtopic #topic #unchair #undo #unlurk #vote #voters #votesrequired

20:01:51

meetingology

Current chairs: Thomas_de_Graaff leoquant

20:02:03

Thomas_de_Graaff

#topic a. Mededelingen van de voorzitter.

20:02:21

leoquant

topic is stuk, gewoon doorgaan ツ

20:02:24

Thomas_de_Graaff

Wat doe ik verkeerd met het topc?

20:02:32

Thomas_de_Graaff

ow. thx. voor het melden. :)

20:02:33

leoquant

nee

20:02:46

Thomas_de_Graaff

Welkom iedereen bij deze vergadering. Het eerste deel van de vergadering spreken in principe alleen de raadsleden. Heb je dringend iets in te brengen dat niet kan wachten tot het publieke deel van de vergadering, en ben je geen raadslid, vraag dan netjes het woord.

20:02:46

Thomas_de_Graaff

Het publieke deel van de vergadering daar kan iedereen meepraten. Alleen de raadsleden stemmen, zowel in het raadsdeel als het publieke deel van de vergadering.

20:02:59

Thomas_de_Graaff

Is er nog iemand met een dringende mededeling voordat we overgaan naar de agenda?

20:03:20

Thomas_de_Graaff

Dan beginnnen we nu met het raadsdeel van de meeting.

20:03:20

Thomas_de_Graaff

#topic b. Actiepunten afvinken

20:03:30

Thomas_de_Graaff

Geef het aan als je actiepunt afgevinkt mag, of hoe het er mee staat als deze niet afgevinkt kan worden.

20:03:43

Thomas_de_Graaff

Thomas: Agendapunten screenen of ze zijn voorbesproken op de mailinglijst.

20:03:43

Thomas_de_Graaff

Gedaan

20:03:51

Thomas_de_Graaff

Thomas: De agenda van de meeting vooraf naar de mailinglijst sturen.

20:03:51

Thomas_de_Graaff

Gedaan

20:04:01

Thomas_de_Graaff

Thomas: Contact opnemen met het webteam ivm. updaten verouderde content websit, overleg hierover of het webteam daar mee aan de slag wil gaan.

20:04:01

Thomas_de_Graaff

Gedaan. Commandoline, Marten, staat open voor het idee dat het webteam aan de slag gaat in de toekomst met verouderde content website. Maar dan moet het team wel eerst versterking krijgen. Er is als het goed is inmiddels een vacature door het webteam uitgezet. Zie ook punt D agenda.

20:04:13

leoquant

klopt

20:04:24

Thomas_de_Graaff

Thomas: Plannen meeting overleg forum, website

20:04:24

Thomas_de_Graaff

Gedaan, er staat een meeting geplanned voor 22 september om 21:00.

20:04:42

Thomas_de_Graaff

Thomas: Kijken of er iets te regelen is voor een team meeting centraal in het land.

20:04:42

Thomas_de_Graaff

Gedaan, er is een meeting geplanned in Apeldoorn, 29 october, 12:00-17:00. Zie: http://loco.ubuntu.com/events/ubuntu-nl/1206/detail/

20:04:56

Thomas_de_Graaff

Gijsbert: Agenda meeting vooraf langslopen, topics waarbij samenwerking van belang is op het publieke deel zetten, en teams uitnodigen voor de meeting als de onderwerpen daar om vragen.

20:05:06

gijsbert_

Ik zie inmiddels dat het beheerteam aanwezig is, kan datr afgehandeld worden in het publieke deel?

20:05:26

Thomas_de_Graaff

Dat staat voor punt c?

20:05:36

Thomas_de_Graaff

ehh. d?

20:05:50

gijsbert_

Kan

20:05:57

Thomas_de_Graaff

Is het de bedoeling dat punt d naar het publieke deel wordt doorgeschoven dan?

20:06:42

Thomas_de_Graaff

gijsbert_, ?

20:06:43

gijsbert_

Ik bedoel over het beheer team en hun aandeel in punt d

20:07:07

gijsbert_

Ja?

20:07:36

Thomas_de_Graaff

Prima.

20:07:45

Thomas_de_Graaff

Gijsbert: Na de vakantie een meeting plannen voor overleg gemeenschapsraad en beheerteam.

20:08:22

gijsbert_

Dat dus ook in de commuinicatie is er wat foutr gegaan

20:09:43

Thomas_de_Graaff

Ok. Het is blijkbaar lastig om een meeting voor elkaar te krijgen.

20:09:57

Thomas_de_Graaff

Misschien moeten we even kijken of we het nog steeds nodig vinden?

20:10:21

johanvd

straks even een lijstje maken van dingen die er besproken moeten worden, dan moet dat wel lukken

20:10:34

johanvd

evt. via de mail

20:10:47

gijsbert_

Het liefst wel

20:10:58

gijsbert_

via de mail

20:10:59

Thomas_de_Graaff

Ok, we kijken er wel even naar bij wvtt straks. En dan ronden we dat af via de mail.

20:11:34

Thomas_de_Graaff

Gijsbert: Raad via de mailinglijst op de hoogte houden van planning meeting gemeenschapsraad en beheerteam

20:11:44

Thomas_de_Graaff

Dat is volgens mij ook niet helemaal gelukt of wel. ?

20:11:47

Thomas_de_Graaff

;)

20:12:07

Thomas_de_Graaff

Leoquant: Verantwoordelijken voor bijhouden voortgangsrapportages teams attenderen. Teams benaderen ivm. bijhouden voorgangsverslagen, overleg hierover. Lijst maken met verantwoordelijke teamleden hiervoor zodat deze voor de gemeenschapsraad te benaderen zijn.

20:12:14

gijsbert_

Zoals eerder al vermeld.

20:12:51

leoquant

attenderen gedaan

20:13:15

Thomas_de_Graaff

Heb je ook een lijstje met leden van alle teams die de verantwoordelijkheid voor het bijhouden oppakken?

20:13:16

leoquant

veel teams hebben gereageerd, er zijn contactpersonen

20:13:35

leoquant

alleen niet alle teams hebben gereageerd

20:13:45

Thomas_de_Graaff

Mmm. dat is dan wel vervelend. Ik zie dat er maar weinig teams iets hebben ingevuld.

20:13:50

leoquant

dus geen complete lijst met contactpersnen

20:13:55

Thomas_de_Graaff

Welke mis je?

20:14:30

leoquant

dat zou ik moeten nakijken

20:14:48

leoquant

ook zijn er wisselingen geweest

20:14:54

Thomas_de_Graaff

Kan dat vlot? Want misschien kennen de aanwezigen hier nog wel wat contactpersonen hier en daar?

20:15:00

leoquant

bijv. mwanzo zou maik doen bijv.

20:15:17

leoquant

die heeft zich teruggetrokken

20:15:52

Thomas_de_Graaff

Tegelijkertijd met dat hij zich uit het webteam terugtrok toen?

20:16:05

leoquant

kortom rommelig, ik zet het binnenkort op papier

20:16:21

leoquant

maar ik kan geen deelname afdwingen uiteraard

20:16:22

Thomas_de_Graaff

Prima. Dan schuif ik het punt van lijst door naar de volgende vergadering.

20:16:27

Ronnie

leoquant: papier == wiki?

20:17:02

Thomas_de_Graaff

p.s. er is de vorige vergadering besloten dat we niet voor reapproval gaan tot dat de voortgang wordt bijgehouden.

20:17:03

leoquant

Ronnie, via de mailinglist eerst?

20:17:12

leoquant

klopt

20:17:19

Thomas_de_Graaff

Ronnie: Regelen nieuwe LoCo reapproval datum.

20:17:19

Thomas_de_Graaff

Ongeldig actiepunt, er was vorige vergadering besloten de LoCo reapproval uit te stellen tot de voortgangsrapportages op orde zijn.

20:17:30

Thomas_de_Graaff

Ronnie: Webteam op de hoogte brengen resultaten discussie over het duidelijk weergeven verschillen tussen LTS en normale uitgave.

20:17:54

Thomas_de_Graaff

(Ik weet niet of dit helemaal ok. is daar het webteam op het moment de verantwoordelijkheid daarvoor niet heeft)

20:17:57

Ronnie

ik heb zonet een mail gestuurd naar commandoline. laat het punt nog even staan tot hij geantwoord heeft

20:18:03

Thomas_de_Graaff

Prima.

20:18:15

Thomas_de_Graaff

Ronnie: Contact opnemen via irc met Canonical om te vragen binnen welke termijn er duidelijkheid te verwachten is over het gebruik van de voorgestelde naam van de stichting, en tevens of er bezwaar is als de stichting met de voorgestelde naam vast wordt opgericht.

20:18:54

Ronnie

ik heb verschillende keren contact gehad met verschillende personen van canonical, maar ze kunnen mij nu nog geen duidelijk antwoord geven...

20:19:31

Thomas_de_Graaff

Ik vind dat wel vervelend. Het is al weer jaren geleden dat we dit voor het eerst gevraagd hebben.

20:19:37

Ronnie

de laatste tijd heb ik regelmatig daarover contact met Jono, en blijf er bovenop zitten. Ik zal proberen te kijken of de kunnen beginnen voordat bij canonical hierover een antwoord is

20:19:39

leoquant

kunnen we niet om de naam "ubuntu"heen werken ?

20:19:50

Ronnie

leoquant: liever niet

20:19:56

leoquant

het vervangen naar opensource?

20:20:29

Thomas_de_Graaff

Misschien kunnen we bij de community council klagen dat we al jaren wachten op een antwoord hierop.

20:20:34

leoquant

een wat generalere term imo

20:20:51

Ronnie

open source stichtings zijn er volgens mij al een aantal. wij willen ecth richten op Ubuntu, i kvind dat we dan ook in de naam duidelijk moeten maken (als mogeljk)

20:20:52

Thomas_de_Graaff

Idd. en het dekt daarom de lading niet helemaal.

20:21:08

johanvd

het lijkt me nogal moeilijk om de naam niet te noemen, aangezien het hele doel de community Ubuntu NL is.

20:21:24

leoquant

ik vrees dat men nauwlijks hier bevredigend op gaat antwoorden ron en Thomas_de_Graaff

20:21:46

gijsbert_

Gaat anders niet iedereen als opensource aankloppen voor steun?

20:21:54

Thomas_de_Graaff

Ik vraag me af of we er dan niet wat ruchtbaarheid aan kunnen geven. Ik hoor dat namelijk dan gewoon graag.

20:22:08

Thomas_de_Graaff

Het is toch van te gekke dat men ons aan het lijntje houdt zo lang.

20:22:13

Thomas_de_Graaff

Zeg dan gewoon. Nee.

20:22:16

Ronnie

leoquant: ik heb het idee dat ze nu want serieuser er mee bezig zijn, en dat wij niet de enige loco zijn die een stichting willen oprichten

20:22:40

leoquant

onze broeders en zusters in het oosten hebben een "stichting"

20:23:06

gijsbert_

Of wacht met op de keuring van Ubuntu Nl

20:23:12

leoquant

punt is hoe je dit een naam geeft

20:23:16

Ronnie

en in het zuiden (fr)

20:23:22

leoquant

yep

20:23:44

leoquant

dholbach is benaderbaar hierover Ronnie

20:23:51

Thomas_de_Graaff

Ok. ik ga nu verder met de agenda, eventueel kunnen we hier verder over praten bij wvttk ok?

20:24:00

Ronnie

leoquant: zal het onthouden, die ken ik wel

20:24:22

Thomas_de_Graaff

Johan: Kijken of de verkiezingsapplicatie op de hoofdserver van Ubuntu-NL kan draaien.

20:24:45

Thomas_de_Graaff

johanvd, ?

20:24:51

johanvd

nog niet uitgebreid besproken of uitgezocht, maar volgens mij liever niet

20:25:06

Thomas_de_Graaff

Ok. Dan moeten we een alternatief zoeken.

20:25:19

Thomas_de_Graaff

#topic c. Langslopen voortgang van de verschillende teams

20:25:29

Thomas_de_Graaff

http://wiki.ubuntu-nl.org/community/Meetings/Meeting20110910/VoortgangTeams

20:25:53

Thomas_de_Graaff

Niets te bespreken hier dunkt me.

20:26:02

Thomas_de_Graaff

#topic d. Webteam en www.ubuntu-nl.org bijhouden

20:26:04

johanvd

wel

20:26:16

johanvd

de afwezigheid van de verslagen van een aantal teams

20:26:18

Ronnie

valt me op dat er weinig teams iets vermeld hebben...

20:26:25

Thomas_de_Graaff

Ok.

20:26:27

johanvd

precies

20:26:44

johanvd

even vragen of ze dat alsnog willen doen?

20:26:48

Ronnie

kunnen we niet een lijstje bijhouden en wanneer er 2x een team vermist word, dat we dan contact po kunnen nemen met de verantworodeljike hiervoor

20:27:24

Thomas_de_Graaff

Leoquant is daar mee bezig, er staat iedere vergadering een actiepunt dat hij de betreffende teams attendeert hierop.

20:27:49

Ronnie

oke, prima

20:27:58

leoquant

ok

20:28:18

Thomas_de_Graaff

Dat was een vorige vergadering besloten. Ik weet niet meer precies welke.

20:28:33

Thomas_de_Graaff

Is dat voldoende op dit moment?

20:28:50

Ronnie

ja, een toezichthouder is voldoende

20:29:04

Thomas_de_Graaff

Of moeten we wellicht een verzoek van de raad doen aan de teams, en erbij vermelden dat er geen reapproval komt zolang dit niet op orde is. Dat kan misschien helpen?

20:29:31

leoquant

ja, dat heb ik ook wel gemeld

20:29:32

johanvd

nog een keer expliciet vermelden kan geen kwaad nee

20:29:43

Ronnie

dan zou kunnen helpen, alhoewel lang niet iedereen een approval belangrijk vind

20:30:21

leoquant

hallo team,

20:30:21

leoquant

zou iemand van het team, voor/namens het team de teamreports pagina

20:30:21

leoquant

willen bijwerken, maandelijks? Voor de reapproval moeten we dat netjes

20:30:21

leoquant

op orde hebben vind ik.

20:30:31

leoquant

is de huidige tekst

20:31:03

Thomas_de_Graaff

Ok, dat kan dan misschien iets strakker. Wink ;) Ubuntu-NL wordt geen officieel LoCo team zolang dat niet op orde is. oid.

20:31:42

Thomas_de_Graaff

Maar goed, je zit erop, dat is denk ik voldoende op dit moment. Het is ook net vakantie geweest.

20:31:53

leoquant

ik zal het wederom aanpassen en plaatsen, met additionele info

20:32:16

Thomas_de_Graaff

#topic d. Webteam en www.ubuntu-nl.org bijhouden

20:32:25

Thomas_de_Graaff

Marten de Vries van het webteam heeft aangegeven dat hij het wel ziet zitten als het webteam het bijhouden/updaten van de content van het www gedeelte oppakt zodra het team versterkt is. Dit was historisch ook altijd de taak van het webteam, naast het bijhouden van prikbord, planet. Is dat ok (beheerteam, raad)?

20:32:42

leoquant

+1

20:32:49

gijsbert_

+1

20:32:52

Ronnie

+1

20:32:57

Thomas_de_Graaff

+1

20:33:00

johanvd

+1

20:33:25

Thomas_de_Graaff

Misschien kan het beheerteam meteen nu al iets zeggen hierover?

20:33:55

johanvd

het toevoegen van extra gebruikers met rechten kan vrij snel gebeuren

20:34:19

Thomas_de_Graaff

Dat is mooi! Dus in principe zou er iemand snel aan de slag kunnen?

20:34:31

leoquant

ja

20:34:33

johanvd

klopt

20:35:02

Ronnie

mooi!

20:35:14

Thomas_de_Graaff

Ok, dan geef ik dat aan het webteam door, bij wie mag het webteam zich voor de rechten melden?

20:35:24

johanvd

moi

20:35:26

gijsbert_

Zijn er al nieuwe leden?

20:35:38

Thomas_de_Graaff

#action Thomas_de_Graaff geeft het webteam door dat bij johanvd gemeld kan worden voor rechten www gedeelte.

20:35:38

meetingology

ACTION: Thomas_de_Graaff geeft het webteam door dat bij johanvd gemeld kan worden voor rechten www gedeelte.

20:35:41

leoquant

commandoline, is bezig gijsbert_

20:36:00

Thomas_de_Graaff

Is dit punt zo dan afgerond?

20:36:01

commandoline

en Vistaus heeft nu gereageerd zoals hij ook op het forum al aangaf :)

20:36:24

leoquant

: http://forum.ubuntu-nl.org/ubuntu-nl/vacature-webteammedewerker/

20:36:27

Thomas_de_Graaff

Ik had je nog niet gezien commandoline. Smile :) Ik hoef dus niets meer door te geven.

20:36:39

commandoline

nee, dat is hierbij geregeld :)

20:36:45

Thomas_de_Graaff

Helemaal mooi. :D

20:37:21

Thomas_de_Graaff

Dan gaan we nu verder met het volgende punt.

20:37:27

Thomas_de_Graaff

#topic e. Besloten mailinglijst voor gemeenschapsraad?

20:37:35

Thomas_de_Graaff

Leden kunnen raadsleden persoonlijk benaderen voor zaken die niet op de openbare mailinglijst besproken kunnen worden. Is het beter om daar een besloten mailinglijst voor te maken? De gemeenschapsleiding heeft trouwens wel een besloten mailinglijst, deze zou ook gebruikt kunnen worden.

20:37:49

Thomas_de_Graaff

Heeft iemand hier iets over te zeggen?

20:37:51

Ronnie

ja

20:37:59

Thomas_de_Graaff

Ga je gang. :)

20:38:24

Ronnie

door een nieuwe mailinglijst te maken, denk ik dat het eerder een gewoonte wordt om deze te gebruiken, dan wanneer je persoonlijk mails gebruikt

20:38:37

Ronnie

ik ben bang dat er dan te veel besloten vergaderd gaat worden

20:38:54

Thomas_de_Graaff

Daar ben ik het wel mee eens geloof ik.

20:38:58

Ronnie

een besloten topic zal er hoogstwaarschijnlijk niet meer dan 1 per jaar zijn

20:39:30

Thomas_de_Graaff

Wel is het zo dat volgens het organisatievoorstel de gemeenschapsraad de taak heeft te bemiddelen bij conflicten binnen de gemeenschap.

20:39:48

Thomas_de_Graaff

Maar dat zou via de mail kunnen wat mij betreft.

20:39:58

Ronnie

lijkt mij ook

20:40:01

gijsbert_

Lijkt mij ook

20:40:08

johanvd

onze persoonlijke e-mailadressen zijn redelijk makkelijk te vinden lijkt me, anders kan een PB via forum of irc ook nog

20:40:27

Thomas_de_Graaff

Het melden zou dan bij een raadslid persoonlijk kunnen, of anders bij de gemeenschapsleiding die wel een besloten lijst heeft.

20:40:34

Thomas_de_Graaff

De gemeenschapsleiding is ook een deel van de raad.

20:41:03

Thomas_de_Graaff

Wel is het denk ik belangrijk zoals leoquant al eerder heeft aangegeven dat dit duidelijk vermeld wordt dan

20:41:28

Thomas_de_Graaff

Iemand verder nog iets te zeggen? Of zullen we stemmen?

20:41:35

leoquant

blijft toch moeilijk om op zeer korte termijn/adhoc te kunnen communiceren

20:41:45

leoquant

op besloten wijze

20:41:59

Thomas_de_Graaff

Leg uit?

20:42:27

leoquant

voordat iedereen er is.../reageert daar blijft een punt van vertraging in zitten

20:42:53

Thomas_de_Graaff

Dat is een punt.

20:43:01

leoquant

mwha dat is gewoon onvermidelijk ook

20:43:24

johanvd

ongeacht het medium is een vertraging van een dag altijd mogelijk

20:43:31

johanvd

tenzij je mensen gaat bellen ofzo

20:43:57

Thomas_de_Graaff

Misschien kunnen we bij belangrijke zaken die om snelheid vragen een besloten irc meeting plannen?

20:44:07

leoquant

+1

20:44:39

Thomas_de_Graaff

(Ik heb twijfels, omdat het vaak ook erg lastig is om iedereen aanwezig te krijgen...)

20:44:46

leoquant

hoor en wederhoor is daarbij het best

20:44:50

Ronnie

+1 en niet iederee nhoeft te kunnen, een meerderheid is genoeg (wordt gemakkelijker als de raad weer is bijgevult tot 7)

20:45:01

Thomas_de_Graaff

Zit wat in. +1

20:45:11

leoquant

via andere media ontstaat door vertraging ruis

20:45:13

gijsbert_

+1

20:45:37

Thomas_de_Graaff

Ok, dan even terug naar de vraag van het topic. Is een besloten lijst nodig?

20:45:44

johanvd

nee

20:45:49

Thomas_de_Graaff

-1

20:45:51

leoquant

liever niet

20:45:54

Ronnie

nee

20:46:03

gijsbert_

nee, besloten IRC ja

20:46:14

Thomas_de_Graaff

Prima, dat lijkt me een goede aanpak.

20:46:19

leoquant

adhoc/crisis===

irc idd

20:46:29

Ronnie

+1

20:47:10

leoquant

+1 ツ

20:47:12

Thomas_de_Graaff

Is er iemand die een opzetje wil maken waarin staat hoe dit werkt, zodat leden ook weten dat dit mogelijk is?

20:47:36

TonH (~ton_hafka@46-129-32-99.dynamic.upc.nl) has joined #ubuntu-nl-meeting

20:47:39

Thomas_de_Graaff

Of gaan we gewoon adhoc kijken hoe we dat regelen?

20:47:59

Ronnie

ad hoc lijkt me prima

20:48:02

leoquant

yep

20:48:11

johanvd

kijken per geval wat het handigste is

20:48:14

johanvd

ad hoc dus

20:48:19

Ronnie

misschien kan het nuttig zijn om leden met sms op de hoogte te stellen?

20:48:24

gijsbert_

Indien de raad het nodig vind

20:48:24

Thomas_de_Graaff

Maar nog steeds is er wel behoefte aan een besloten ingang voor leden waar ze met klachten, conflicten terecht kunnen.

20:48:39

Thomas_de_Graaff

Dat moet wel duidelijk vermeld worden ergens.

20:48:47

johanvd

Thomas_de_Graaff, dat kan toch via mail/PB/irc?

20:49:13

leoquant

conflicten/kritiek==

teams

20:49:13

gijsbert_

Iemand aanwijzen van de raad als vertrouwens persoon?

20:49:14

Thomas_de_Graaff

Dus een raadslid persoonlijk benaderen hiervoor? Ik vind het prima.

20:49:27

johanvd

of een mailtje naar de besloten maillijst van de leiding? die komt ook aan dacht ik

20:49:50

leoquant

de leidin/council kan bemiddelen

20:49:54

Thomas_de_Graaff

Als het maar ergens staat dan vind ik het prima. Nu weten leden alleen dat de gemeenschapsraad op een openbare lijst communiceert.

20:50:07

Ronnie

dit punt lijkt me wel de moeite waard om op de wiki van de gemeenschapsraad te plaatsen

20:50:08

leoquant

Thomas_de_Graaff, sterk punt

20:50:22

leoquant

het staat nergens hoe te handelen bij kritiek

20:50:22

Thomas_de_Graaff

Is jouw eigen punt hoor leoquant ;)

20:50:26

leoquant

voor leden

20:50:32

gijsbert_

Mag je mij voor melden, tenzij iemand anders wil

20:50:47

gijsbert_

oei beetje laat

20:50:58

Thomas_de_Graaff

Het lijkt mij het best leden zelf de keuze te geven welk raadslid ze contacteren.

20:51:12

gijsbert_

Prima

20:51:23

leoquant

wacht even

20:51:42

leoquant

lid heeft iets op zijn lever:

20:51:58

leoquant

dan contacty hij toch het betreffende team?

20:52:12

gijsbert_

In eerste instantie

20:52:13

Thomas_de_Graaff

In eerste instantie wel.

20:52:26

leoquant

wanneer er dan iets gaat broeien==

leiding als bemiddelaars

20:52:34

Thomas_de_Graaff

Daar kunnen wij dan ook meteen naar verwijzen indien dat niet is gebeurt.

20:52:43

leoquant

precies

20:53:00

Thomas_de_Graaff

Volgens het organisatievoorstel van Sense is de raad de bemiddelaar.

20:53:21

leoquant

ok

20:53:21

Thomas_de_Graaff

Nu is de leiding onderdeel van de raad, dus ook de leiding zou dat kunnen doen wat mij betreft.

20:53:30

Thomas_de_Graaff

Als de raad daarmee akkoort is?

20:53:45

Ronnie

+1

20:54:08

johanvd

+1

20:54:25

gijsbert_

Kan, ik zou wel de raad raadplegen indien nodig

20:54:31

Thomas_de_Graaff

En dan is het denk ik aan de leiding om te kijken wanneer het nodig is dat de raad betrokken wordt.

20:54:43

Thomas_de_Graaff

Idd. gijsbert_ +1

20:54:47

gijsbert_

+1

20:54:47

leoquant

Thomas_de_Graaff, inderdaad

20:55:27

Thomas_de_Graaff

Ok, ik vat het even samen. Een lid met iets op zijn lever neemt contact op met de leiding. Als het nodig is belegt de leiding een irc meeting waarbij de raad wordt uitgenodigd.

20:55:30

Thomas_de_Graaff

Zoiets?

20:56:12

gijsbert_

Als het lid niet met het team eruit komt

20:56:47

Thomas_de_Graaff

Idd. anders wordt het zowieso niet opgepakt door leiding nog raad indien dat niet eerst is geporbeerd.

20:57:09

leoquant

maar hoe weten de leden dit/deze volgorde: teams==

leiding/raad. een pagina met de team mailadressen is nuttig

20:57:31

Thomas_de_Graaff

Wie wil dat oppakken?

20:57:37

leoquant

ik wel

20:57:48

Thomas_de_Graaff

Zo'n pagina is er geloof ik al wel, maar die is niet up to date.

20:57:51

leoquant

met het webteam ツ

20:57:55

Thomas_de_Graaff

idd. :D

20:58:15

Thomas_de_Graaff

#action leoquant en het webteam gaan aan de slag met contactpagina teams/leiding/raad.

20:58:15

meetingology

ACTION: leoquant en het webteam gaan aan de slag met contactpagina teams/leiding/raad.

20:58:25

Thomas_de_Graaff

Kunnen we nu verder met het volgende punt?

20:58:40

gijsbert_

Ja

20:58:41

Ronnie

wat mij betreft wel

20:58:44

Thomas_de_Graaff

#topic f. Wil er iemand lid worden van de gemeenschapsleiding?

20:58:58

Thomas_de_Graaff

De gemeenschapsleiding bestaat uit twee personen op dit moment. Is er een raadslid die lid wil worden van de gemeenschapsleiding?

20:59:03

Thomas_de_Graaff

Wil iemand hier iets over zeggen?

20:59:06

leoquant krijgt visite, en moet gaan....erg excuses trouwens....

20:59:10

leoquant

dag

20:59:17

Thomas_de_Graaff

dag en bedankt.

20:59:22

leoquant has quit (Quit: bye, and later)

20:59:40

gijsbert_

Wat houd de functie precies in?

21:00:04

gijsbert_

En moeten we niet wachten op de verkiezingen?

21:00:15

Thomas_de_Graaff

http://wiki.ubuntu-nl.org/community/OrganisatieVoorstel/Document#De_gemeenschapsraad

21:00:21

johanvd

gijsbert_, iets met whiskey en sigaren ;)

21:00:33

gijsbert_

+10000

21:00:42

Thomas_de_Graaff

Dus gijsbert_ je wil?

21:00:44

Thomas_de_Graaff

:D

21:01:20

Thomas_de_Graaff

We vergaderen in principe wekelijks even kort

21:01:32

Thomas_de_Graaff

Meestal zonder agenda.

21:01:40

Thomas_de_Graaff

Gewoon even kort doornemen wat er speelt.

21:01:48

gijsbert_

Voorlopig ja, ik weet niet of het op termijn te druk wordt

21:02:03

dorkjan has quit (Ping timeout: 252 seconds)

21:03:02

Thomas_de_Graaff

Ok. Zullen we dan afpreken dat je voorlopig lid bent van de leiding, en dat we na de verkiezingen opnieuw bekijken of je dat wilt blijven doen, of dat een ander raadslid dit oppakt?

21:03:47

gijsbert_

Hangt ook af van Ronnie en jou. :-)

21:03:59

Ronnie

ik vind het prima

21:04:08

Thomas_de_Graaff

Ik vind het ook prima.

21:04:21

Thomas_de_Graaff

Mits je niet de meetings van de leiding gaat plannen. :D

21:04:55

Ronnie

;)

21:04:56

gijsbert_

Is misschien wat simpler te doe, ik ben er nog ziek van

21:05:14

Thomas_de_Graaff

De meetings zijn op dit moment iedere dinsdag om 19:30 schikt dat?

21:05:14

gijsbert_

doen

21:05:24

gijsbert_

Ja

21:05:32

Thomas_de_Graaff

Mooi. Dan is dat geregeld.

21:06:01

Thomas_de_Graaff

De publieke agenda is leeg.

21:06:09

Thomas_de_Graaff

We hebben nog wat wvttk ok

21:06:11

Thomas_de_Graaff

?

21:06:35

Thomas_de_Graaff

Of is het genoeg geweest?

21:06:46

gijsbert_

Wie heeft het meest van doen met de Wiki?

21:07:07

Thomas_de_Graaff

Hoe bedoel je dat?

21:07:41

gijsbert_

Ik neem aan dat je niet zomaar wat op de Wiki kan zetten?

21:08:13

gijsbert_

I.v.m. het innovatie topic

21:08:18

Thomas_de_Graaff

Dat hangt er vanaf welk deel van de wiki het betreft.

21:08:29

Thomas_de_Graaff

Het community deel, daar kan iedereen wat op zetten.

21:09:03

Thomas_de_Graaff

Heb je hulp nodig?

21:09:08

gijsbert_

OKe doe ik vast de voorbereiding, en dan zien waar het geplaatst wordt.

21:09:34

Thomas_de_Graaff

Als je me een doc opstuurt met wat op de wiki moet komen, wil ik het er wel voor je opzetten?

21:09:53

gijsbert_

Ik heb wel eens op de Wiki gezet, ik weet niet of er templates voor zijn?

21:10:37

johanvd

in principe kan je gewoon een nieuwe pagina maken

21:10:38

Thomas_de_Graaff

Je kan een willekeurige pagina die lijkt op wat je wilt als template gebruiken door de inhoud te kopieren, en vervolgens deze aan te passen naar wens.

21:10:46

johanvd

http://wiki.ubuntu-nl.org/community/ForumInnovatie bijvoorbeeld

21:11:11

gijsbert_

Oke, ik kijk of ik er uit kom,bedankt. :-)

21:11:32

Thomas_de_Graaff

(als je de link die johan geeft in je browser zet, dan krijg je vanzelf de vraag of je een nieuwe pagina wilt maken)

21:11:54

Thomas_de_Graaff

Ok, dan stond er nog het punt meeting met beheerteam, punten die besproken moeten worden.

21:12:10

Thomas_de_Graaff

johanvd, heb jij daar ideeën over?

21:12:34

johanvd

moet even denken wat we ook al weer zouden bespreken

21:13:14

gijsbert_

Ik zou graag willen weten of het beheer team in deze bezetting blijft?

21:13:31

johanvd

waarschijnlijk wel

21:14:19

johanvd

SWAT als opperhoofd en cees en ik die kleine dingetjes doen en evt. backup in nood

21:14:33

Thomas_de_Graaff

Volgens mij was o.a. de bedoeling duidelijkheid te krijgen of het beheerteam nu goed georganiseerd is.

21:14:45

gijsbert_

Is RawChid ook bij hety team?

21:15:07

johanvd

niet volledig dacht ik

21:15:38

Thomas_de_Graaff

Werkt het team nu naar tevredenheid?

21:16:06

johanvd

wat mij betreft wel, zeker nu het ergste voorbij is

21:16:17

Thomas_de_Graaff

Ok. Dat is goed om te horen.

21:16:26

gijsbert_

Vind het team dat er nog veranderingen moeten komen?

21:16:30

Thomas_de_Graaff

Wie is de contactpersoon voor de raad?

21:16:45

johanvd

je mag mij lastigvallen

21:16:50

Thomas_de_Graaff

Prima.

21:17:10

johanvd

veranderingen? ik maak me zorgen over het forumthema

21:17:10

Thomas_de_Graaff

Wat mij betreft hoeft er niet echt meer een meeting te komen. Het klinkt mij alsof de zaken nu goed lopen.

21:17:39

Thomas_de_Graaff

Dat is idd. een kwetsbaar punt denk ik ook.

21:17:44

gijsbert_

Welk thema hebben jullie in gedachten?

21:17:45

johanvd

in principe willen we om duidelijke redenen over naar SMF2, maar dat is pas haalbaar met een nieuw thema

21:17:52

Ronnie

johanvd: wordt er ook aan de bugs gewerkt: https://bugs.launchpad.net/ubuntu-nl-website/

21:18:22

johanvd

die bugs zijn vooral voor het webteam nu :)

21:18:45

johanvd

moment, ik zoek de andere bugs even op

21:18:52

commandoline komt na maandag, als de sollicitatieperiode afloopt, in actie

21:18:55

Ronnie

klopt, maar de bugs die niet voor het webteam zijn (https://bugs.launchpad.net/ubuntu-nl-website/+bug/823544) bijvoorbeeld

21:19:03

commandoline

anders moeten die rechten meerdere keren worden uitgedeeld -

niet handig

21:19:12

Thomas_de_Graaff

prima commandoline thx!

21:19:34

johanvd

Ronnie, daar moeten we nog naar kijken.

21:19:51

johanvd

vziw is de code van freenode aangepast waardoor het niet meer werkt.

21:20:00

johanvd

er moet dus een nieuwe pagina gemaakt worden

21:20:14

Ronnie

johanvd: ik dacht dat chat met mibbit werkte

21:20:23

Thomas_de_Graaff

Is het voorlopig niet mogelijk tijdelijk direct door te linken naar de webchat van freenode?

21:20:51

johanvd

ik dacht dat de webchat van freenode gebruik maakte van mibbit?

21:21:21

Thomas_de_Graaff

De webchat van freenode werkt nog prima.

21:21:37

johanvd

wij hebben nog oude code daarvan dacht ik

21:21:47

Ronnie

maar idd zijn voor bugs voor het webteam

21:21:59

gijsbert_

Even tussen het tecnisch geweld door, veranderingen zijn afhankelijk van het webteam?

21:22:01

Ronnie

krijgt het webteam straks een eigen team + project met bugs?

21:22:17

johanvd

dat is wel de bedoeling ja

21:22:27

Thomas_de_Graaff

Er is al een launchpad team

21:22:37

johanvd

gijsbert_, een deel van de veranderingen gaat via het webteam, de rest is voor het beheer

21:22:51

Thomas_de_Graaff

https://launchpad.net/~ubuntu-nl-webteam

21:22:56

commandoline

is het niet handiger om het webteam team lid te maken van het Ubuntu NL website editors team?

21:23:10

commandoline

twee projecten kan nogal verwarrend zijn voor leden die niet precies weten welk team wat regelt

21:23:26

Thomas_de_Graaff

Ik zou het website editors team opheffen.

21:24:08

johanvd

die teams moeten nog even aangepast worden ja

21:24:20

Thomas_de_Graaff

samenvoegen

21:24:35

Thomas_de_Graaff

?

21:24:54

johanvd

dat zou kunnen ja

21:25:11

johanvd

er moet wel meer omgegooid worden om het wat logischer te maken.

21:25:12

commandoline

samenvoegen lijkt me minder duidelijk, dan zit opeens het complete serverteam in het webteam.

21:25:17

Ronnie

ik denk dat je beter de huidige website editors kunt hernoemen naar -server

21:25:29

johanvd

de bugs van "alles wat met ubuntu-nl.org te maken heeft" moeten bijv. allemaal naar de specifieke teams

21:25:45

Ronnie

-server is dan voor de technische werking en -website voor de inhoud

21:26:04

Thomas_de_Graaff

Ik zou niet te veel teams maken. Dat kan toch gewoon naar het serverteam dan?

21:26:31

Thomas_de_Graaff

Of bedoel je dat Ronnie ?

21:26:31

johanvd

daar gaan we nog naar kijken

21:26:35

commandoline

Ronnie: ik denk dus dat dat te ingewikkeld is, de lijst is niet lang, en het is prima mogelijk op launchpad om bijv. een overkoepelend team te maken waarin zowel het serverteam als het webteam zitten wat dan dat project beheert om maar iets te noemen

21:26:52

johanvd

het is een beetje chaotisch zo gegroeid en het is tijd dat we alles beter in gaan delen.

21:26:58

johanvd

een deel is al gebeurd maar het is nog niet klaar

21:27:57

Ronnie

als jullie met een team + project kunnen werken is dat natuurlijk ook prima

21:28:16

Ronnie

je kunt eventueel nog gemakkelijk met tags werken

21:28:23

Ronnie

inhoud/server

21:28:34

commandoline

ja, ik denk zelf dat één project genoeg is, het lijstje bugs is niet lang...

21:28:40

johanvd

inhoud/server is een mooi onderscheid ja

21:29:26

Thomas_de_Graaff

Ok, even praktisch, is er iets met de indeling dat iemand kan doen?

21:29:50

johanvd

dat pakt het beheerteam wel op

21:29:55

Thomas_de_Graaff

Prima.

21:30:04

Thomas_de_Graaff

Zodat de bugs goed terecht komen e.d.?

21:30:16

johanvd

precies

21:30:29

Thomas_de_Graaff

#action johanvd en beheerteam pakken indeling webteam/beheerteam op zodat bugs e.d. op de goede plek komen.

21:30:29

johanvd

en dat de leden van de ubuntu-nl-teams in de juiste LP-groepen komen

21:30:29

meetingology

ACTION: johanvd en beheerteam pakken indeling webteam/beheerteam op zodat bugs e.d. op de goede plek komen.

21:30:46

Thomas_de_Graaff

Overleg hierbij dan even met commandoline zodat iedereen het eens is ok?

21:30:58

commandoline

prima

21:31:20

Thomas_de_Graaff

Ok, dan wil ik de vergadering sluiten. akkoord?

21:31:21

johanvd

ok

21:31:36

Thomas_de_Graaff

#endmeeting

21:31:36

meetingology

Meeting ended Sat 19:31:35 2011 UTC.

21:31:36

meetingology

Minutes: http://ubottu.com/meetingology/logs/ubuntu-nl-meeting/2011/ubuntu-nl-meeting.2011-09-10-18.01.moin.txt

21:31:53

Thomas_de_Graaff

bedankt allen weer. Het was een lange zit...

21:32:26

gijsbert_

Fijne avond allen en Thomas weer bedant voor het voorzitten.

21:32:40

gijsbert_

bedankt

community/Gemeenschapsraad/Vergadering20110910/Log (laatst bewerkt op 2011-09-11 21:16:39 door ThomasDeGraaff)