• Vastliggende pagina
  • Info
  • Bijlages

Meeting started by Thomas_de_Graaff at 18:01:19 UTC. The full logs are available at http://mootbot.libertus.co.uk/ubuntu-nl-meeting/2011/ubuntu-nl-meeting.2011-06-24-18.01.log.html .

Meeting summary

  • 0 Mededelingen van de voorzitter.
  • 1 Actiepunten afvinken
  • 2 Back-up functie LoCo contact Ubuntu-nl

ACTION: Ronnie neemt contact op internationaal om als backup-loco geregistreerd te worden zodat hij de Loco taken kan uitvoeren. (Thomas_de_Graaff, 18:24:45)

  • 3 Loco reapproval: update

ACTION: Ronnie regelt reapproval datum zodra backup Loco geregeld is. (Thomas_de_Graaff, 18:27:39)

  • 4 Team rapportages, hoe zorgen we dat het werkt?

LINK: http://wiki.ubuntu-nl.org/community/Meetings/Meeting20110410/VoortgangTeams (Thomas_de_Graaff, 18:29:13) ACTION: Thomas zet agendapunten nalopen voortgangsverslagen op de vergaderingen van de gemeenschapsraad (Thomas_de_Graaff, 18:31:50) ACTION: leoquant Overleggen met teams over voortgangsverslagen. (Thomas_de_Graaff, 18:32:08)

  • 5 Reapproval pagina bijwerken

LINK: https://wiki.ubuntu.com/DutchTeamApprovalApplication (Thomas_de_Graaff, 18:33:10) ACTION: Thomas gaat reapproval pagina oppakken, verversen e.d. (Thomas_de_Graaff, 18:35:08)

  • 6 Stichting: vergeten besluitpunten vorige vergadering

ACTION: Thomas vraagt of Jan Stedehouder Ubuntu-nl wil adviseren ivm. doel gelden stichting bij opheffing. (Thomas_de_Graaff, 18:45:11)

  • 7 Afwezigheid

ACTION: Iedereen stuurt Gijsbert een bericht over afwezigheid tijdens de vakantie. (Thomas_de_Graaff, 18:50:49) ACTION: gijsbert stuurt iedereen een overzicht van de afwezigheid van raadsleden tijdens de vakantie (Thomas_de_Graaff, 18:51:10)

  • 8 Update serveroverzetten

ACTION: Thomas neemt contact op met Dennis ivm. bespreken serverovergang en hoe dat is gelopen. (Thomas_de_Graaff, 18:58:50) ACTION: Gijsbert plant meeting gemeenschapsraad en beheerteam (Thomas_de_Graaff, 19:09:31)

Meeting ended at 19:10:24 UTC.

Votes

  • Gaan we als raad akkoord met de kosten die een stichting met zich meebrengt?
    • For: 4 Against: 0 Abstained: 0

Action items

  • Ronnie neemt contact op internationaal om als backup-loco geregistreerd te worden zodat hij de Loco taken kan uitvoeren.
  • Ronnie regelt reapproval datum zodra backup Loco geregeld is.
  • Thomas zet agendapunten nalopen voortgangsverslagen op de vergaderingen van de gemeenschapsraad
  • leoquant Overleggen met teams over voortgangsverslagen.
  • Thomas gaat reapproval pagina oppakken, verversen e.d.
  • Thomas vraagt of Jan Stedehouder Ubuntu-nl wil adviseren ivm. doel gelden stichting bij opheffing.
  • Iedereen stuurt Gijsbert een bericht over afwezigheid tijdens de vakantie.
  • gijsbert stuurt iedereen een overzicht van de afwezigheid van raadsleden tijdens de vakantie
  • Thomas neemt contact op met Dennis ivm. bespreken serverovergang en hoe dat is gelopen.
  • Gijsbert plant meeting gemeenschapsraad en beheerteam

Action items, by person

  • gijsbert
  • * gijsbert stuurt iedereen een overzicht van de afwezigheid van raadsleden tijdens de vakantie
  • leoquant
  • * leoquant Overleggen met teams over voortgangsverslagen.
  • Ronnie
  • * Ronnie neemt contact op internationaal om als backup-loco geregistreerd te worden zodat hij de Loco taken kan uitvoeren.
  • * Ronnie regelt reapproval datum zodra backup Loco geregeld is.

* **UNASSIGNED**

  • * Thomas zet agendapunten nalopen voortgangsverslagen op de vergaderingen van de gemeenschapsraad
  • * Thomas gaat reapproval pagina oppakken, verversen e.d.
  • * Thomas vraagt of Jan Stedehouder Ubuntu-nl wil adviseren ivm. doel gelden stichting bij opheffing.
  • * Iedereen stuurt Gijsbert een bericht over afwezigheid tijdens de vakantie.
  • * Thomas neemt contact op met Dennis ivm. bespreken serverovergang en hoe dat is gelopen.
  • * Gijsbert plant meeting gemeenschapsraad en beheerteam

People present (lines said)

  • Thomas_de_Graaff (151)
  • leoquant (94)
  • Ronnie (51)
  • gijsbert (45)
  • meetingology (32)
  • UndiFineD (2)

   1 18:01:19 <Thomas_de_Graaff> #startmeeting
   2 18:01:19 <meetingology> Meeting started Fri Jun 24 18:01:19 2011 UTC.  The chair is Thomas_de_Graaff. Information about MeetBot at http://wiki.ubuntu.com/AlanBell.
   3 18:01:19 <meetingology> Useful Commands: #topic #action #link #idea #voters #vote #chair #action #agreed #help #info #endmeeting.
   4 18:01:27 <Thomas_de_Graaff> #chair Thomas_de_Graaff
   5 18:01:27 <meetingology> Current chairs: Thomas_de_Graaff
   6 18:01:34 <Thomas_de_Graaff> #chair leoquant
   7 18:01:34 <meetingology> Current chairs: Thomas_de_Graaff leoquant
   8 18:01:48 <Thomas_de_Graaff> #topic 0 Mededelingen van de voorzitter.
   9 18:01:48 <meetingology> TOPIC: 0 Mededelingen van de voorzitter.
  10 18:01:57 <Thomas_de_Graaff> Welkom iedereen bij deze vergadering. Het eerste deel van de vergadering spreken alleen de raadsleden. Heb je dringend iets in te brengen dat niet kan wachten tot het publieke deel van de vergadering, en ben je geen raadslid, vraag dan netjes het woord. Het openbare deel van de vergadering daar kan iedereen meepraten. Alleen de raadsleden nemen beslissingen, zowel in het raadsdeel als het publieke deel van de verg
  11 18:01:57 <Thomas_de_Graaff> adering.
  12 18:02:12 <Thomas_de_Graaff> Laten we nu beginnen met het raadsdeel van de vergadering.
  13 18:02:12 <Thomas_de_Graaff> Kunnen alle aanwezige raadsleden even hun hand op steken?
  14 18:02:17 <Thomas_de_Graaff> o/
  15 18:02:23 <leoquant> o/
  16 18:02:29 <gijsbert> o/
  17 18:02:33 <Ronnie> o/
  18 18:02:53 <Thomas_de_Graaff> RawChid, ben je er?
  19 18:03:02 <Thomas_de_Graaff> johanvd, ben je er?
  20 18:03:02 <leoquant> is geen raadslid
  21 18:03:07 <leoquant> johanvd?
  22 18:03:18 <Thomas_de_Graaff> UndiFineD, ben je er?
  23 18:03:26 <Ronnie> UndiFineD: kon niet
  24 18:03:30 <leoquant> UndiFineD, zal niet komen
  25 18:03:43 <Thomas_de_Graaff> Ok, dan missen we johan, UndiFineD en Sense.
  26 18:03:49 <leoquant> <UndiFineD> heren, mijn excuses voor vanavond, ik kan niet bij de vergadering aanwezig zijn
  27 18:04:07 <leoquant> zowat de helft
  28 18:04:15 <Thomas_de_Graaff> Dat betekend dat het lastig wordt om besluiten te nemen. Maar goed, het is niet anders. Misschien dat Johan later nog komt dan.
  29 18:04:22 <Thomas_de_Graaff> Is er nog iemand met een dringende mededeling voordat we overgaan naar de agenda?
  30 18:04:42 <gijsbert> nee
  31 18:04:44 <Thomas_de_Graaff> #topic 1 Actiepunten afvinken
  32 18:04:44 <meetingology> TOPIC: 1 Actiepunten afvinken
  33 18:04:53 <Thomas_de_Graaff> Nu de actiepunten langslopen om te kijken of ze afgevinkt kunnen worden. Graag het aangeven als je deadline afgevinkt mag of niet, of hoe het er mee staat als er geen deadline is.
  34 18:05:08 <Thomas_de_Graaff> Ronnie: Doorgeven aan #! dat het overleg over een communityserver voorlopig is uitgesteld.
  35 18:05:11 <Thomas_de_Graaff> ?
  36 18:05:12 <Ronnie> Done
  37 18:05:21 <Thomas_de_Graaff> Thomas: Wensen gemeenschap inventariseren project opstarten.
  38 18:05:21 <Thomas_de_Graaff> Zodra het wat rustiger is wordt dit opgepakt.
  39 18:05:30 <Thomas_de_Graaff> Ronnie: Opstarten discussie op mailinglijst over weergave algemene verschillen tussen LTS en normale uitgave op site zodat gebruikers een goede keuze kunnen maken.
  40 18:05:32 <Thomas_de_Graaff> ?
  41 18:05:59 <Ronnie> Begin is gemaakt, discussie loopt. maar is nog niet voorbij
  42 18:06:08 <Thomas_de_Graaff> ok, dan laten we het punt staan ok?
  43 18:06:14 <Ronnie> ja, goed
  44 18:06:23 <Thomas_de_Graaff> Sense: Vragen bij Canonical of ze bezwaar hebben tegen het gebruik van de naam �Stichting ondersteuning Ubuntu�NL�.
  45 18:06:34 <Thomas_de_Graaff> Sense is al enige tijd afwezig, zie punt later op de agenda.
  46 18:06:37 <Ronnie> is sense hierover ingelicth?
  47 18:06:45 <Thomas_de_Graaff> Thomas: De punten "Doel geld stichting bij opheffing" en "kosten stichting" punt 4 vergadering zijn vergeten door de voorzitter, en dienen alsnog in stemming te worden gebracht (de volgende vergadering).
  48 18:06:45 <Thomas_de_Graaff> Gedaan, zie vervolg vergadering.
  49 18:06:50 <leoquant> komt later
  50 18:06:54 <Thomas_de_Graaff> Leoquant: Plan maken voor vastleggen afwezigheid.
  51 18:06:55 <Thomas_de_Graaff> ?
  52 18:07:03 <leoquant> gijsbert
  53 18:07:21 <leoquant> (dacht ik)
  54 18:07:21 <Thomas_de_Graaff> Punt 7 volgens mij he?
  55 18:07:31 <leoquant> yep
  56 18:07:33 <Thomas_de_Graaff> Komt later ter sprake nog dus.
  57 18:07:34 <gijsbert> Ik heb even een voorbeeld rondgestuurd.
  58 18:07:45 <Thomas_de_Graaff> Thomas: Contact opnemen met Johan ivm. leiding, aansturen beheerteam.
  59 18:07:45 <Thomas_de_Graaff> Gedaan.
  60 18:07:47 <leoquant> ik heb niets ontvangen gijsbert
  61 18:07:48 <gijsbert> Nog geen response op gehad
  62 18:07:59 <Thomas_de_Graaff> Dat bespreken we bij punt 7 nog. ok?
  63 18:08:04 <gijsbert> Via de mail verstuurd
  64 18:08:16 <Thomas_de_Graaff> Dat waren de actiepunten.
  65 18:08:43 <Thomas_de_Graaff> Ik wil nog even melden dat ik nog een punt aan de agenda heb toegevoegd, punt 8, update serveroverzetten, mocht er iemand zijn die een tussenstand kan toelischten.
  66 18:09:06 <Thomas_de_Graaff> Nu verder dan.
  67 18:09:07 <Thomas_de_Graaff> #topic 2 Back-up functie LoCo contact Ubuntu-nl
  68 18:09:07 <meetingology> TOPIC: 2 Back-up functie LoCo contact Ubuntu-nl
  69 18:09:16 <Thomas_de_Graaff> Onderwerp: Voor iedere functie moet in principe een back-up zijn. Nu is dit ook gebleken voor het de functie van LoCo contact. Deze functie is nu ruim 8 weken niet meer ingevuld, dus is het verstandig een vice- LoCo contact aan te wijzen voor Ubuntu-nl.
  70 18:09:16 <Thomas_de_Graaff> Leoquant het woord:
  71 18:09:20 <leoquant> zie toelichting op wiki
  72 18:09:37 <leoquant> sense is afwezig, geruime tijd
  73 18:09:51 <leoquant> er is gemaild etc. we krijgen geen respons
  74 18:10:19 <leoquant> maar willen de reapproval wel doorzetten
  75 18:10:24 <leoquant> op korte termijn
  76 18:10:40 <leoquant> het is een rare situatie
  77 18:10:45 <Ronnie> ik zie de reapproval nog niet als grote prio op het moment
  78 18:11:04 <leoquant> Ronnie, loco dingen blijven liggen
  79 18:11:11 <Ronnie> dan sense zo lang niets van zich laat weten is wel een 'rare situatie'
  80 18:11:12 <leoquant> zie oprichting stichting
  81 18:11:29 <gijsbert> Is er nog een tijdslimiet gesteld hiervoor?
  82 18:11:33 <Thomas_de_Graaff> Voor de stichting is idd. in principe toestemming nodig voor naamsgebruik.
  83 18:11:39 <leoquant> voor wat gijsbert ?
  84 18:11:58 <gijsbert> de reapproval
  85 18:12:04 <Thomas_de_Graaff> Hoewel het ook wel zonder toestemming kan gezien de constructie ondersteuning ubuntu-nl in de naam.
  86 18:12:04 <leoquant> nee
  87 18:12:27 <Thomas_de_Graaff> Ik vind het belangrijk dat er een backup komt voor Sense als Loco.
  88 18:12:28 <leoquant> kortom we missen sense
  89 18:12:33 <leoquant> al erg lang
  90 18:12:43 <gijsbert> te lang
  91 18:12:51 <Thomas_de_Graaff> En ik vraag me daarnaast ook af of Sense nog Loco wil zijn. Hij is zo lang afwezig zonder iets te melden...
  92 18:13:27 <gijsbert> Is Sense telefonisch ook niet te bereiken?
  93 18:13:28 <leoquant> het blijft gissen en raden
  94 18:13:42 <Thomas_de_Graaff> Ik heb geen telefoonnr. van Sense helaas, iemand anders?
  95 18:13:43 <leoquant> heeft geen tel. doorgegeven
  96 18:13:46 <leoquant> de rest wel
  97 18:14:25 <leoquant> op de planet stond nog een stuk van hem overigens
  98 18:15:15 <gijsbert> Misschien moet er een lid bij komen zodat er weer een voorzitter en vice voorzitter zijn
  99 18:15:50 <leoquant> voorlopig is er enkel sprake van een back-up
 100 18:16:03 <leoquant> (nood maatregel)
 101 18:16:07 <Thomas_de_Graaff> Ik zou Sense ook nog niet vervangen zolang we niets van hem hebben gehoord.
 102 18:16:14 <leoquant> precies
 103 18:16:29 <Thomas_de_Graaff> Maar een termijn stellen daarvoor is misschien wel goed.
 104 18:16:49 <Thomas_de_Graaff> Daar kunnen we het de volgende vergadering wellicht over hebben.
 105 18:16:57 <leoquant> prima
 106 18:17:18 <gijsbert> Het gaat er mij niet om zomaar iemand te vervangen, maar wel een leemte op te vullen.
 107 18:17:22 <Thomas_de_Graaff> Is er iemand die Loco backup zou willen zijn? Ik denk aan Ronnie, die internationaal aardig wat ervaring heeft?
 108 18:17:56 <Ronnie> ik zit momenteel erg krap in de tijd. UndiFineD lijkt me erg geschikt, en leoquant is het misschien ook iets voor jou?
 109 18:18:40 <Thomas_de_Graaff> UndiFineD is volgens mij met onenigheid uit alle internationale groepen gestapt toch? Is het dan verstandig om Loco contact te worden?
 110 18:18:47 <UndiFineD> Ronnie, met onze dochter in de crisisopvang pas ik momenteel
 111 18:18:51 <leoquant> Ronnie, ik hou teveel ballen in de lucht dan....voor een korte periode zie ik geen probleem, al ben ik binnenkort lang afwezig
 112 18:19:34 <Thomas_de_Graaff> Ok, niemand dus. :)
 113 18:19:46 <Thomas_de_Graaff> Nou, dan moeten we denk ik toch buiten de raad gaan zoeken.
 114 18:20:00 <leoquant> dat heb ik niet gezegd ツ
 115 18:20:13 <Thomas_de_Graaff> O, vertel. :)
 116 18:20:23 <leoquant> buiten de raad kan ook
 117 18:20:48 <leoquant> moet iemand zijn met wortels in de intern. community
 118 18:20:59 <Thomas_de_Graaff> Ok, iemand een goed idee voor een kandidaad buiten de raad als Loco contact?
 119 18:21:17 <Thomas_de_Graaff> Ik zou zelf zeggen, Jan Stedehouder, alhoewel ik verwacht dat hij er geen tijd voor heeft.
 120 18:21:49 <Ronnie> ik zou het zo niet weten
 121 18:21:59 <Ronnie> Jan S is volgens mij niet internationaal gericht
 122 18:22:07 <leoquant> ik heb er over nagedacht: geen kandidaten
 123 18:22:16 <leoquant> behalve ronnie en johanvd
 124 18:22:34 <gijsbert> We kunnen Jan altijd polsen
 125 18:22:39 <Ronnie> ik zal kijken wat ik kan doen. volgens mij is het ook niet erg veel werk op het moment
 126 18:22:49 <leoquant> Ronnie, dat klopt
 127 18:23:10 <leoquant> het is een back-up functie
 128 18:23:21 <Ronnie> idd, ik wil het voorlopig wel op me nemen
 129 18:23:25 <leoquant> wanneer sense afhaakt zitten we anders hier
 130 18:23:27 <Thomas_de_Graaff> Tof! :D
 131 18:23:35 <leoquant> idd bedankt Ronnie
 132 18:23:52 <gijsbert> bedankt Ronnie
 133 18:23:53 <Thomas_de_Graaff> Ronnie, weet je met wie je contact moet opnemen in de internationale community hiervoor?
 134 18:24:14 <Ronnie> Thomas_de_Graaff: ik zal eerst eens aan Jono vragen, die weet wel waar ik moet wezen
 135 18:24:17 <leoquant> paultag cjaikowsky etc
 136 18:24:22 <Thomas_de_Graaff> Ok, prima.
 137 18:24:25 <Ronnie> paultag zou ook kunnen ja
 138 18:24:45 <Thomas_de_Graaff> #action Ronnie neemt contact op internationaal om als backup-loco geregistreerd te worden zodat hij de Loco taken kan uitvoeren.
 139 18:24:45 * meetingology Ronnie neemt contact op internationaal om als backup-loco geregistreerd te worden zodat hij de Loco taken kan uitvoeren.
 140 18:24:46 <Ronnie> alle drie kennen ze me ondertussen wel een beetje
 141 18:25:00 <Thomas_de_Graaff> Dan zijn we klaar met dit punt.
 142 18:25:03 <leoquant> dat is juist zo mooi Ronnie
 143 18:25:17 <Thomas_de_Graaff> #topic 3 Loco reapproval: update
 144 18:25:17 <meetingology> TOPIC: 3 Loco reapproval: update
 145 18:25:26 <Thomas_de_Graaff> Onderwerp: Is er al een datum voor een nieuwe reapproval van Ubuntu-NL? Zo niet, wie pakt dit op, en zorgt dat we zo snel mogelijk weer voor een reapproval op kunnen gaan?
 146 18:25:46 <Thomas_de_Graaff> Volgens mij is er nog geen datum geprikt?
 147 18:26:08 <leoquant> reapproval pagina goed bekijken/updaten
 148 18:26:23 <leoquant> laten zien dat we een nieuwe structuur hebben
 149 18:26:40 <leoquant> nee Thomas_de_Graaff
 150 18:26:45 <leoquant> geen datum nog
 151 18:26:59 <Thomas_de_Graaff> Ok, dan hebben we denk ik iemand nodig die zo'n datum kan prikken.
 152 18:27:13 <leoquant> en het mwanzo initiatief wil ik graag in de reapproval zien
 153 18:27:16 <Ronnie> Thomas_de_Graaff: ik zou dat kunnen zodra ik backup-contact ben
 154 18:27:29 <leoquant> zal dat zelf toelichten dan, daar
 155 18:27:39 <Ronnie> kunnen we dit de datum de volgende vergadering bespreken
 156 18:27:39 <Thomas_de_Graaff> #action Ronnie regelt reapproval datum zodra backup Loco geregeld is.
 157 18:27:39 * meetingology Ronnie regelt reapproval datum zodra backup Loco geregeld is.
 158 18:27:48 <Ronnie> ook prima
 159 18:27:52 <leoquant> ok
 160 18:27:58 <gijsbert> ok
 161 18:28:03 <Thomas_de_Graaff> mwanzo lijkt me idd. en nieuwe structuur, nieuwe server e.d.
 162 18:28:20 <leoquant> nieuwe punten aandragen is key
 163 18:28:47 <Thomas_de_Graaff> agendapunt 5 gaat over de reapproval pagina.
 164 18:29:02 <Thomas_de_Graaff> #topic 4 Team rapportages, hoe zorgen we dat het werkt?
 165 18:29:02 <meetingology> TOPIC: 4 Team rapportages, hoe zorgen we dat het werkt?
 166 18:29:06 <Ronnie> we kunnen de pagina weer aanwakkeren op het forum
 167 18:29:12 <Thomas_de_Graaff> Het laatste voortgangsverslag is van 10-04-2011:
 168 18:29:13 <Thomas_de_Graaff> http://wiki.ubuntu-nl.org/community/Meetings/Meeting20110410/VoortgangTeams
 169 18:29:13 <Thomas_de_Graaff> Wat doen we hier mee?
 170 18:29:34 <Thomas_de_Graaff> Blijkbaar worden de voortgangsverslagen niet goed bijgehouden.
 171 18:29:54 <leoquant> ik zal het beter bijhouden
 172 18:30:27 <leoquant> zal ik dit oppikken?
 173 18:30:37 <leoquant> teams benaderen?
 174 18:30:45 <Thomas_de_Graaff> Misschien moeten we deze voortgangsverslagen als gemeenschapsraad iedere vergadering langslopen. Vast agendapunt oid.? Zo blijven we dan ook goed op de hoogte van wat de teams doen.
 175 18:30:57 <Ronnie> Thomas_de_Graaff: +1
 176 18:31:06 <Ronnie> leoquant: als je dat op zou willen pikken, graag
 177 18:31:18 <Ronnie> ik merk dat het er bij mij ook vaak bijeen schiet
 178 18:31:20 <Thomas_de_Graaff> Leoquant, dat lijkt me zowieso goed. Contact opnemen met de teams. Een lijstje van verantwoordelijken hiervoor regelen zou ook mooi zijn.
 179 18:31:50 <Thomas_de_Graaff> #action Thomas zet agendapunten nalopen voortgangsverslagen op de vergaderingen van de gemeenschapsraad
 180 18:31:50 * meetingology Thomas zet agendapunten nalopen voortgangsverslagen op de vergaderingen van de gemeenschapsraad
 181 18:31:52 <leoquant> ik ga dit in overleg oppikken, vormgeven
 182 18:32:08 <Thomas_de_Graaff> #action leoquant  Overleggen met teams over voortgangsverslagen.
 183 18:32:08 * meetingology leoquant  Overleggen met teams over voortgangsverslagen.
 184 18:32:18 <Thomas_de_Graaff> (en dit vormgeven)
 185 18:32:20 <Thomas_de_Graaff> :)
 186 18:32:30 <leoquant> hehe
 187 18:32:37 <Thomas_de_Graaff> #topic 5 Reapproval pagina bijwerken
 188 18:32:37 <meetingology> TOPIC: 5 Reapproval pagina bijwerken
 189 18:32:48 <Thomas_de_Graaff> Onderwerp: Er is het afgelopen half jaar enorm veel gebeurd. Er is een nieuw organisatievoorstel dat is ge�lementeerd, er zijn verkiezingen geweest voor een nieuwe gemeenschapsraad, er is een Global Jam geweest, er is een Linux Themadag geweest, de oprichting van een stichting is weer opgepakt, er is een nieuwe hostingprovider gevonden, etc.
 190 18:33:01 <Thomas_de_Graaff> Het wordt tijd om de reapprovalpagina bij te werken zodat deze up to date is voor de volgende reapproval.
 191 18:33:09 <Thomas_de_Graaff> Wie pakt dit op, en enthousiasmeert de juiste mensen om de pagina bij te werken?
 192 18:33:10 <Thomas_de_Graaff> https://wiki.ubuntu.com/DutchTeamApprovalApplication
 193 18:33:38 <Thomas_de_Graaff> Ik kan hier wel wat tijd in gaan stoppen, als dat akkoord is?
 194 18:34:20 <Thomas_de_Graaff> Iemand anders liever?
 195 18:34:42 <Ronnie> volgens mij kun jij dat er goed thomas
 196 18:34:55 <Thomas_de_Graaff> Ok, dan ga ik daar mee aan de slag.
 197 18:34:57 <leoquant> Thomas_de_Graaff, +1
 198 18:35:08 <Thomas_de_Graaff> #action Thomas gaat reapproval pagina oppakken, verversen e.d.
 199 18:35:08 * meetingology Thomas gaat reapproval pagina oppakken, verversen e.d.
 200 18:35:21 <Thomas_de_Graaff> #topic 6 Stichting: vergeten besluitpunten vorige vergadering
 201 18:35:21 <meetingology> TOPIC: 6 Stichting: vergeten besluitpunten vorige vergadering
 202 18:35:31 <Thomas_de_Graaff> Besluitpunt: waar gaat het geld bij opheffing heen?
 203 18:35:34 <Thomas_de_Graaff> Iemand een goed idee?
 204 18:36:29 <Thomas_de_Graaff> Ik zou zeggen Debian? Want het kan zijn dat het ter ziele gaan van Ubuntu de reden is dat Ubuntu-NL stichting ermee stop, dan downstream doel is stabieler?
 205 18:37:05 <Ronnie> heeft debian een 'rekening' waar we dit kwijt kunnen?
 206 18:37:20 <Thomas_de_Graaff> Dat is een goeie...
 207 18:37:40 <Thomas_de_Graaff> Of de Free Software Foundation Europe, die heeft zeker een rekening.
 208 18:37:51 <Thomas_de_Graaff> En die strijd voor de belangen van Open Source
 209 18:37:54 <Ronnie> lijkt me een prima oplossing
 210 18:37:56 <gijsbert> Naar een "partij" die  Linux bevorderd in Nederland
 211 18:38:21 <gijsbert> geen politieke
 212 18:38:33 <Thomas_de_Graaff> Zoiets als Holland Open (ook een stichting)?
 213 18:39:00 <gijsbert> bijv. als het een stichting is
 214 18:39:07 <Thomas_de_Graaff> Je wil wel iets dat met zekerheid lang blijft bestaan, anders moet je wellicht de notulen gaan wijzigen.
 215 18:39:37 <Thomas_de_Graaff> Verder nog iemand idee�
 216 18:39:55 <leoquant> unicef
 217 18:40:19 <Thomas_de_Graaff> Een heel ander vlak, maar waarom niet.
 218 18:40:44 <Ronnie> mijn voorkeur heeft een OSS stichting
 219 18:41:57 <Thomas_de_Graaff> Ik weet even niet goed hoe we tot een keuze moeten komen. We zijn maar met vier raadsleden.
 220 18:42:21 <Thomas_de_Graaff> We hebben nu drie keuzes. Laten we eerst eens stemmen welke er afvalt?
 221 18:42:54 <Thomas_de_Graaff> Dus, als iedereen even aangeeft welke er mag afvallen, dan kunnen we daarna tussen de twee overgebleven kiezen. Akkoord?
 222 18:43:11 <Thomas_de_Graaff> Ok.
 223 18:43:26 <gijsbert> FSFE
 224 18:43:30 <Ronnie> twijfel, is er tijd om te wachten tot volgende meeting?
 225 18:43:31 <leoquant> debian
 226 18:43:49 <Thomas_de_Graaff> Wachten kan ook. Maar dan moeten we wel iets doen in de tussentijd.
 227 18:44:07 <Thomas_de_Graaff> Misschien Jan Stedehouder om advies vragen, hij is goed thuis in de Nederlandse Open Source wereld?
 228 18:44:33 <Ronnie> Thomas_de_Graaff: +1
 229 18:44:45 <gijsbert> +1
 230 18:44:46 <leoquant> hmm goed idee
 231 18:44:57 <leoquant> valt unicef wel af ツ
 232 18:45:09 <leoquant> of die mcgee
 233 18:45:11 <Thomas_de_Graaff> #action Thomas vraagt of Jan Stedehouder Ubuntu-nl wil adviseren ivm. doel gelden stichting bij opheffing.
 234 18:45:11 * meetingology Thomas vraagt of Jan Stedehouder Ubuntu-nl wil adviseren ivm. doel gelden stichting bij opheffing.
 235 18:45:19 <leoquant> die afrika meneer van het forum
 236 18:45:28 <gijsbert> Hoeft niet speciaal Leoquant
 237 18:45:30 <leoquant> die laptops schenkt aan afrika
 238 18:45:34 <Thomas_de_Graaff> Besluitpunt: kosten stichting: oprichting +- 400 euro, jaarlijks +- 200 euro (90 euro bankkosten, 25 euro kamer van koophandel, 75 euro reservering overige), is dat akkoord? (exclusief kosten die de stichting maakt voor activiteiten etc. puur kosten onderhoud stichting zelf)
 239 18:45:49 <Thomas_de_Graaff> Meteen stemmen?
 240 18:46:13 <gijsbert> Ja
 241 18:46:42 <Thomas_de_Graaff> #vote Gaan we als raad akkoord met de kosten die een stichting met zich meebrengt?
 242 18:46:42 <meetingology> Please vote on: Gaan we als raad akkoord met de kosten die een stichting met zich meebrengt?
 243 18:46:42 <meetingology> Public votes can be registered by saying +1, +0 or -1 in channel, (private votes don't work yet, but when they do it will be by messaging the channel followed by +1/-1/+0 to me)
 244 18:46:45 <Thomas_de_Graaff> +1
 245 18:46:45 <meetingology> +1 received from Thomas_de_Graaff
 246 18:46:48 <Ronnie> Hoeveel cash hebben we op dit moment al als Ubuntu-nl?
 247 18:46:53 <gijsbert> +1
 248 18:46:53 <meetingology> +1 received from gijsbert
 249 18:46:59 <leoquant> +1
 250 18:46:59 <meetingology> +1 received from leoquant
 251 18:47:02 <Ronnie> +1
 252 18:47:02 <meetingology> +1 received from Ronnie
 253 18:47:11 <Thomas_de_Graaff> #endvote
 254 18:47:11 <meetingology> Voting ended on: Gaan we als raad akkoord met de kosten die een stichting met zich meebrengt?
 255 18:47:11 <meetingology> Votes for:4 Votes against:0 Abstentions:0
 256 18:47:11 <meetingology> Motion carried
 257 18:47:23 <Thomas_de_Graaff> We hebben nu zo'n 700 euro ex btw.
 258 18:47:37 <Thomas_de_Graaff> #topic 7 Afwezigheid
 259 18:47:37 <meetingology> TOPIC: 7 Afwezigheid
 260 18:47:46 <Thomas_de_Graaff> Onderwerp: Nog niets van het voorbeeld afwezigheidslijst gehoord die ik (Gijsbert) rondgestuurd heb per mail. Is dit goed zo? En afwezigheid door een ieder zelf in te vullen of door mij?
 261 18:47:46 <Thomas_de_Graaff> Gijsbert het woord:
 262 18:48:01 <leoquant> doodle was een flop, gijsbert heeft dat overgenomen
 263 18:48:29 <Thomas_de_Graaff> Ik heb geloof ik geen mail van Gijsbert ontvangen?
 264 18:48:40 <gijsbert> Ik begrijp inmiddels dat niemand het voorbeeld ontvangen heeft.
 265 18:49:08 <gijsbert> Ik zal het nog eens persoonlijk verzenden.
 266 18:49:21 <leoquant> dank gijsbert
 267 18:49:25 <Thomas_de_Graaff> Misschien is het handig ivm. de korte tijd nog voor vakanties beginnen als iedereen zijn afwezigheidsdata aan Gijsbert doorgeeft?
 268 18:49:39 <gijsbert> Het is gewoon een spreadsheet met de namen en per maand
 269 18:50:30 <gijsbert> Maar naar mij opsturen van de afwezigheid mag ook stuur ik het verder naar een ieder :)
 270 18:50:39 <leoquant> graag
 271 18:50:48 <gijsbert> Ok
 272 18:50:49 <Thomas_de_Graaff> #action Iedereen stuurt Gijsbert een bericht over afwezigheid tijdens de vakantie.
 273 18:50:49 * meetingology Iedereen stuurt Gijsbert een bericht over afwezigheid tijdens de vakantie.
 274 18:51:10 <Thomas_de_Graaff> #action gijsbert stuurt iedereen een overzicht van de afwezigheid van raadsleden tijdens de vakantie
 275 18:51:10 * meetingology gijsbert stuurt iedereen een overzicht van de afwezigheid van raadsleden tijdens de vakantie
 276 18:51:23 <Thomas_de_Graaff> #topic 8 Update serveroverzetten
 277 18:51:23 <meetingology> TOPIC: 8 Update serveroverzetten
 278 18:51:35 <leoquant> ah....spannend:P
 279 18:51:37 <Thomas_de_Graaff> Is er iemand die iets kan zeggen over de voortgang?
 280 18:51:48 <Ronnie> ja
 281 18:51:48 <Thomas_de_Graaff> (+ aanwezig )
 282 18:51:56 <Thomas_de_Graaff> Ok, Ronnie  het woord:
 283 18:52:18 <Ronnie> een groot deel is al overgezet, de planet, wiki, chat en de www
 284 18:52:43 <Thomas_de_Graaff> Mooi! En de kaart ook geloof ik? (tot mijn verbazing)
 285 18:52:48 <Ronnie> SWAT zou binnenkort voor deze sites al de DNS omzetten, zodat deze ook echt online komt
 286 18:52:56 <Ronnie> ja, tot mijn verbazing ook
 287 18:53:06 <gijsbert> Even een vraag over de kaart, daar komt een ander voor?
 288 18:53:13 <Ronnie> de wiki is geupgrade naar de nieuwste versie en draait redelijk stabiel.\
 289 18:53:24 <leoquant> die blijft denk ik gijsbert
 290 18:53:27 <Ronnie> laatste wat ik heb gehoord, is dat ze deze aan het testen waren
 291 18:53:38 <Ronnie> en geen grote problemen zijn tegengekomen
 292 18:53:55 <Thomas_de_Graaff> Mooi om te horen ook dat er samengewerkt wordt bij het testen. :)
 293 18:54:03 <leoquant> gaat het forum ergens uit de lucht?
 294 18:54:05 <Ronnie> ik denk dat er wel een keer een andere kaart gaat komen, maar tot nu toe nog neit
 295 18:54:17 <Ronnie> leoquant: ik denk niet zo heel lang
 296 18:54:19 <gijsbert> Hoeveel mensen kunnen er bij de nieuwe server?
 297 18:54:41 <Ronnie> gijsbert: alleen SWAT heeft volgens mij root toegang, maar kan me vergissen
 298 18:54:54 <Ronnie> johanvd en RawChid hebben al enkel rechten om dingen in te stellen
 299 18:55:05 <Ronnie> misschien hebben ze ook we lroot rechten
 300 18:55:12 <gijsbert> Ik vind een persoon erg weinig
 301 18:55:29 <leoquant> dat gaat ook veranderen straks gijsbert
 302 18:55:33 <Ronnie> de sites zijn al te testen als je de volgende regel in je hostfile zet (/etc/hosts)
 303 18:55:35 <gijsbert> ok
 304 18:55:47 <Ronnie> 212.72.227.42   chat.ubuntu-nl.org wiki.ubuntu-nl.org www.ubuntu-nl.org ubuntu-nl.org  www.ubuntu-fy.org ubuntu-fy.org
 305 18:56:01 <Ronnie> planet.ubuntu-nl.org er ook bij
 306 18:56:01 <Thomas_de_Graaff> SWAT heeft de verantwoordelijkheid op zich genomen om de overgang op zich te nemen. Als dat rond is kunnen er wel meer mensen aan de slag denk ik.
 307 18:56:17 <leoquant> lijkt mij nodig
 308 18:56:24 <gijsbert> mij ook
 309 18:56:33 <leoquant> dennis heeft overigens ook root toegang gevraagd
 310 18:56:46 <leoquant> (zie serververgadering)
 311 18:56:49 <gijsbert> ?
 312 18:57:30 <gijsbert> Voor het overzetten ok
 313 18:57:35 <Thomas_de_Graaff> Idd. Dennis zou in eerste instantie ook helpen met het overzetten. Maar het is anders gelopen. Het is denk ik goed als iemand contact met Dennis opneemt om de situatie te bespreken.
 314 18:57:55 <Thomas_de_Graaff> Ik kan dat wel doen, ik heb eerder met hem daarover gesproken.
 315 18:58:15 <Thomas_de_Graaff> Dan horen we wel wat zijn gedachten verder nog zijn hierover.
 316 18:58:20 <Thomas_de_Graaff> Akkoord?
 317 18:58:25 <gijsbert> Ok
 318 18:58:38 <Ronnie> oke
 319 18:58:50 <Thomas_de_Graaff> #action Thomas neemt contact op met Dennis ivm. bespreken serverovergang en hoe dat is gelopen.
 320 18:58:50 * meetingology Thomas neemt contact op met Dennis ivm. bespreken serverovergang en hoe dat is gelopen.
 321 18:58:54 <Thomas_de_Graaff> e.d.
 322 18:59:13 <leoquant> wie gaan er rootrechten krijgen straks?
 323 18:59:15 <Thomas_de_Graaff> Ok, ik ben blij dat het overzetten van de server tot nu toe voorspoedig loopt.
 324 18:59:29 <Thomas_de_Graaff> Maar over zo'n week gaat de stekker er uit.
 325 18:59:42 <Thomas_de_Graaff> Zijn er voor het overzetten van het forum nog problemen te verwachten?
 326 18:59:51 <gijsbert> In ieder geval Johan, de rootrechten
 327 19:00:03 <leoquant> en RawChid gijsbert ?
 328 19:00:14 <Ronnie> nee, verwacht het niet thomas
 329 19:00:26 <gijsbert> Ook maar verder?
 330 19:00:54 <leoquant> wie gaan er rootrechten krijgen straks?
 331 19:01:11 <leoquant> wie bepaalt dat?
 332 19:01:17 <Thomas_de_Graaff> Ik denk dat een kernteam van beheerders root rechten moet krijgen. Zowieso lijkt het me goed om nadat de server rond is te kijken hoe het met het beheerteam verder gaat. Wellicht nieuwe leden, wellicht dat sommige leden vinden dat met het overzetten hun taak erop zit, wellicht geen wijzigingen. ion ieder geval goed om een vergadering met het beheerteam te plannen denk ik.
 333 19:01:21 <Ronnie> RawChid, johanvd en UndiFineD dacht ik
 334 19:01:37 <leoquant> Ronnie, ok
 335 19:01:54 <Thomas_de_Graaff> JanC is ook lid van het beheerteam toch?
 336 19:01:58 <gijsbert> Met Johan en RawChid ben ik alvast tevreden
 337 19:01:58 <leoquant> dat is reeds besloten?
 338 19:02:11 <Ronnie> ow ja, janc ook
 339 19:02:12 <leoquant> Thomas_de_Graaff, dacht ik ook
 340 19:02:22 <leoquant> JanC?
 341 19:02:42 <gijsbert> Ik weet niet of  UndiFineD tijd heeft
 342 19:03:12 <Thomas_de_Graaff> Het lijkt me goed als we als gemeenschapsraad rond de tafel gaan zitten met het beheerteam. Er is destijds een team uit de grond gestampt uit nood. Goed om zodra er wat meer rust is de toekomst van het team te bespreken denk ik.
 343 19:03:27 <leoquant> mee eens Thomas_de_Graaff
 344 19:03:33 <Thomas_de_Graaff> Er waren meer kandidaat leden destijds bijvoorbeeld.
 345 19:03:35 <gijsbert> +1 Thomas
 346 19:03:44 <leoquant> dan beginnen we even opnieuw
 347 19:04:34 <leoquant> Goed om zodra er wat meer rust is de toekomst van het team te bespreken denk ik perfect
 348 19:04:37 <Thomas_de_Graaff> Helemaal opnieuw lijkt me ook niet nodig. De leden die nu zitten kunnen blijven zitten als ze willen lijkt me. Maar het is goed om te vragen in hoeverre mensen dat willen, en of er ruimte is voor nieuwe leden. e.d.
 349 19:04:52 <UndiFineD> ik heb veel tijd, maar ik ben momenteel amper in staat wat te doen. Ik wil wel, maar mijn thuis situatie is momenteel zodanig dat ik daar voornamelijk door opgeslokt word
 350 19:05:30 <Thomas_de_Graaff> Ok, fijn dat je dat meld UndiFineD, dat is goed om te weten.
 351 19:05:37 <leoquant> ik vind helemaal opnieuw wel gewenst, we kunnen de zaak evalueren, en opnieuw inrichten wanneer het nodig is
 352 19:05:57 <leoquant> het coreteam is wel het uitgegangspunt
 353 19:06:09 <gijsbert> Thomas wanneer wil je dit overleg plannen?
 354 19:06:13 <Thomas_de_Graaff> Wat ik meer bedoel is gewoon in goed overleg.
 355 19:06:34 <leoquant> altijd Thomas_de_Graaff
 356 19:06:37 <leoquant> 
 357 19:06:56 <Thomas_de_Graaff> Zullen we zo'n overleg plannen zodra de server over is? Dan is er meer rust in de tent.
 358 19:07:04 <leoquant> uiteraard
 359 19:07:17 <gijsbert> I.v.m de vakanties
 360 19:07:34 <Thomas_de_Graaff> Goed punt gijsbert . Misschien na de vakantie dan?
 361 19:07:41 <leoquant> +1
 362 19:07:49 <Thomas_de_Graaff> (ps. we zijn al over de tijd van de vergadering heen..)
 363 19:07:51 <Ronnie> +1
 364 19:07:52 <gijsbert> Lijkt mij het beste
 365 19:08:16 <Thomas_de_Graaff> gijsbert, zou jij zo'n overleg willen plannen dan, voor na de vakantie. Datum prikken, mailen e.d.?
 366 19:08:51 <gijsbert> Jawel, ik kan Johan aanschrijven voor het team?
 367 19:09:04 <Thomas_de_Graaff> Lijkt me goed.
 368 19:09:31 <Thomas_de_Graaff> #action Gijsbert plant meeting gemeenschapsraad en beheerteam
 369 19:09:31 * meetingology Gijsbert plant meeting gemeenschapsraad en beheerteam
 370 19:09:42 <leoquant> \o/
 371 19:09:53 <Thomas_de_Graaff> Ok, dan zijn we door de agenda heen. Nog iemand iets te vragen, melden bespreken verder?
 372 19:10:02 <leoquant> nee
 373 19:10:06 <gijsbert> Nu niet
 374 19:10:17 <Thomas_de_Graaff> Ok, dan sluit ik de vergadering. Ik zal de notulen morgen maken.
 375 19:10:24 <Thomas_de_Graaff> #endmeeting

community/Gemeenschapsraad/Vergadering20110624/Log (laatst bewerkt op 2011-06-25 12:27:59 door ThomasDeGraaff)