• Vastliggende pagina
  • Info
  • Bijlages

<< Terug naar meeting

   1 17:35 <Luckiboy> #startmeeting
   2 
   3  17:35 <meetingology> Meeting started Wed Oct  9 17:35:00 2013 UTC.  The chair is Luckiboy. Information about MeetBot at http://wiki.ubuntu.com/meetingology.
   4 
   5  17:35 <meetingology> 
   6 
   7  17:35 <meetingology> Available commands: #accept #accepted #action #agree #agreed #chair #commands #endmeeting #endvote #halp #help #idea #info #link #lurk #meetingname #meetingtopic #nick #progress #rejected #replay #restrictlogs #save #startmeeting #subtopic #topic #unchair #undo #unlurk #vote #voters #votesrequired
   8 
   9  17:35 <Luckiboy> #meetingtopic Team doorlopen
  10 
  11  17:35 <Luckiboy> https://launchpad.net/~ubuntu-nl-mwanzo-team/+members#active
  12 
  13  17:35 <Luckiboy> Is dat allemaal nog up-to-date?
  14 
  15  17:35 <RobHaz> ^- heel mwanzo of alleen het team?
  16 
  17  17:36 <Luckiboy> Alleen het team.
  18 
  19  17:36 <RobHaz> Oke.
  20 
  21  17:36 <hannie> Is Ronnie nog actief? En Yordi de Graaf?
  22 
  23  17:36 <Luckiboy> Ik heb wel meer mensen die ik niet meer zo vaak zie, inderdaad.
  24 
  25  17:36 <Timo> Idroy/Yordi heb ik al een tijd niet meer van gehoord.
  26 
  27  17:36 <hannie> Yordi deed volgens mij alleen grafisch werk
  28 
  29  17:36 <Luckiboy> Zal ik een mailtje sturen?
  30 
  31  17:36 <hannie> Ik ken Soul-Sing niet
  32 
  33  17:37 <Timo> hannie: Soul-Sing is leoquant.
  34 
  35  17:37 <Timo> Luckiboy: Goed plan.
  36 
  37  17:37 <commandoline> hij komt nog wel eens langs geloof ik, alleen een stuk minder (idroy/yordi)
  38 
  39  17:37 <hannie> Nou ja zeg :)
  40 
  41  17:37 <Luckiboy> Soul-Sing is leoquant, die heeft op verzoek zijn nick laten wijzigen.
  42 
  43  17:37 <Luckiboy> Iedereen mee eens? (mailtje sturen)
  44 
  45  17:37 <hannie> En ja, een mailtje naar idroy en Ronnie is misschien geen slecht idee
  46 
  47  17:38 <Luckiboy> Oké, dan zet ik dat als actiepunt.
  48 
  49  17:38 <hannie> Rachid is denk ik een beetje slapend lid
  50 
  51  17:38 <Luckiboy> :P
  52 
  53  17:38 <hannie> En CeesSluis?
  54 
  55  17:38 <RobHaz> en stevan?
  56 
  57  17:39 <Timo> Dat is Cees toch? En Stefan is zeker nog actief.
  58 
  59  17:39 <Luckiboy> Ja, die heb ik ook al lang niet meer gezien hier. Evenals ik, maar soit.
  60 
  61  17:39 <RobHaz> v/f ?
  62 
  63  17:39 <RobHaz> Oke
  64 
  65  17:39 <MichaelTel> Stefan is nu toch Fermata (in -offtopic)?
  66 
  67  17:39 <commandoline> klopt.
  68 
  69  17:39 <Luckiboy> Yep.
  70 
  71  17:39 <hannie> Ik moet wel even wennen aan die nieuwe nicks :(
  72 
  73  17:40 <Luckiboy> Cees is zeker nog actief in "teams", maar in mwanzo weet ik niet zo zeker.
  74 
  75  17:40 <MichaelTel> Wees gerust, hannie. Ik blijf bij deze :-)
  76 
  77  17:40 <hannie> he, gelukkig, MichaelTel
  78 
  79  17:40 <Luckiboy> Voorstel: mailtje naar Yordi, Ronnie en Cees. Nog meer of genoeg?
  80 
  81  17:41 <hannie> Misschien ook Ron Bakker?
  82 
  83  17:41 <Timo> hannie: Ron is wel actief op het forum, maar in Mwanzo weet ik het niet.
  84 
  85  17:41 <hannie> Als je toch  ��n mailtje opstelt...
  86 
  87  17:41 <Timo> Ach ja.
  88 
  89  17:42 <Timo> Naar Cees, Ron, Idroy en Ronnie dus.
  90 
  91  17:42 <MichaelTel> Stuur het dan naar alle teamleden
  92 
  93  17:42 <hannie> Het zou wel goed zijn om te weten wie er nog lid willen zijn van dit team.
  94 
  95  17:42 <Timo> MichaelTel: Dat is misschien een beter idee.
  96 
  97  17:42 <hannie> Als ik voor mezelf mag spreken:
  98 
  99  17:42 <Luckiboy> MichaelTel: goed plan.
 100 
 101  17:42 <hannie> ik ben niet erg actief binnen Mwanzo, maar ik hecht er toch waarde aan er lid van te zijn
 102 
 103  17:43 <Luckiboy> Mailtje naar mailing list met verzoek om door te geven of (actief) lid of niet?
 104 
 105  17:43 <hannie> Liever een mailtje naar alle leden pesoonlijk denk ik? Kwestie van cc-en
 106 
 107  17:44 <Luckiboy> Maakt dat verschil?
 108 
 109  17:44 <Timo> Ja.
 110 
 111  17:44 <hannie> Nou, het lijkt mij iets persoonlijker
 112 
 113  17:44 <Luckiboy> Ja, dat is waar.
 114 
 115  17:44 <Timo> Een mailinglijst skip, ik in ieder geval, soms gewoon. Persoonlijke mail lees ik altijd.
 116 
 117  17:44 <Luckiboy> Is goed, doe ik dat.
 118 
 119  17:44 <hannie> En als je cc gebruikt zien anderen wie het bericht krijgen
 120 
 121  17:44 <Timo> En ik denk dat ik daar niet de enige in ben.
 122 
 123  17:45 <Luckiboy> Dus ik stuur een mailtje naar iedereen persoonlijk om het team up-to-date te krijgen?
 124 
 125  17:45 <Timo> +1
 126 
 127  17:45 <Luckiboy> Iedereen mee eens?
 128 
 129  17:45 <MichaelTel> +1
 130 
 131  17:45 <hannie> +1
 132 
 133  17:45 <commandoline> +1
 134 
 135  17:45 <Luckiboy> #action Luckiboy stuurt een persoonlijke mail rond om het team up-to-date te krijgen
 136 
 137  17:45 * meetingology Luckiboy stuurt een persoonlijke mail rond om het team up-to-date te krijgen
 138 
 139  17:45 <Luckiboy> Volgende punt.
 140 
 141  17:46 <Luckiboy> #topic Workshops
 142 
 143  17:46 <Luckiboy> Ideeën wat/hoe?
 144 
 145  17:46 * RobHaz is ff weg
 146 
 147  17:46 <hannie> Ik vind het nog altijd jammer dat er vaak weinig cursusdeelnemers zijn
 148 
 149  17:46 <Timo> hannie: Dat is ook mijn punt.
 150 
 151  17:47 <Luckiboy> hannie: dat zijn er meer met je eens denk ik.
 152 
 153  17:47 <RobHaz> Kreeg het idee, om ff een docu te schrijfen over sshfs voor ubuntu-nl
 154 
 155  17:47 <hannie> Ik zou graag tijd willen stoppen in een goede voorbereiding, maar niet voor anderhalve paardenkop excusez le mot
 156 
 157  17:47 <Timo> Als je een workshop geeft, is het leuk als er mensen komen. Laatste keer kwamen er misschien vier mensen opdagen. Daarvoor zit je niet een hele workshop voor te bereiden.
 158 
 159  17:48 <Luckiboy> Tja, maar hoe willen we meer interesse wekken dan? We hebben al vrij veel geprobeerd, toch?
 160 
 161  17:48 <commandoline> toch zijn er genoeg leden actief als je Ubuntu NL als geheel neemt... Misschien moeten we standaard het hele arsenaal aan communicatiemiddelen opentrekken
 162 
 163  17:48 <Timo> Ik denk persoonlijk dat niet enkel het aankondigen maar ook de drempel van IRC een probleem is. We hadden JFL maar de communityserver is kapot.
 164 
 165  17:48 <hannie> De vraag is hoe we meer belangstellende kunnen krijgen. Is er wel behoefte aan workshops, of is het meer een kwestie van adverteren
 166 
 167  17:48 <commandoline> dus forum (incl. het nieuwsvakje), irc, twitter, prikbord.
 168 
 169  17:49 <Luckiboy> commandoline: Dat is vorig seizoen ook al meerdere malen gebeurd.
 170 
 171  17:49 <commandoline> twitter, prikbord, nieuwsvakje forum, irc topics (incl. #ubuntu-nl) toch niet?
 172 
 173  17:49 <commandoline> Timo: http://vps.marten-de-vries.nl/justforlearning/
 174 
 175  17:49 <RobHaz> misschien meer mensen bereiken dan enkel de mensen op ubuntu?
 176 
 177  17:49 <Timo> commandoline: In dat geval heb ik niets gezegd.
 178 
 179  17:50 <hannie> commandoline, doet JFL het wel of niet?
 180 
 181  17:50 <commandoline> hannie: wel. Tenminste, de laatste keer dat ik testte draaide het nog :P
 182 
 183  17:50 <hannie> ok
 184 
 185  17:50 <Timo> Ik kan mij herinneren dat toen ik een workshop gaf JFL niet werkte... :P
 186 
 187  17:51 <Luckiboy> RobHaz: De workshops zijn bedoeld voor Ubuntu (Linux) gebruikers, dus daarbuiten zul je niet veel belangstellenden verkrijgen...
 188 
 189  17:51 <hannie> Timo, jij hebt toch de laatste keer via hangout cursus gegeven?
 190 
 191  17:51 <Luckiboy> Dat waren commandoline en ik.
 192 
 193  17:51 <Luckiboy> :)
 194 
 195  17:51 <hannie> ah, sorry
 196 
 197  17:52 <RobHaz> Luckiboy: Ik heb het idee, dat er nu alleen op de ubuntu mensen word gefocused, misschien kan je ook mensen over heel nl-linux bereiken?
 198 
 199  17:52 <RobHaz> en ze *uiteindelijk* ubuntu laten gebruiken
 200 
 201  17:52 <hannie> Luckiboy, ook potenti�le ubuntu-gebruikers zouden er baat bij kunnen hebben
 202 
 203  17:52 <commandoline> verschilt per workshop. Wiki/launchpad is vrij specifiek, basiscursus python breder.
 204 
 205  17:52 <Luckiboy> Dat is waar.
 206 
 207  17:53 <Timo> We kunnen natuurlijk wel de groep Dutch Linux Users op Facebook inzetten, dan bereik je al wat meer publiek.
 208 
 209  17:53 <Luckiboy> Misschien op grotere fora aanprijzen? Fok, Tweakers, oid.
 210 
 211  17:53 <Luckiboy> Onder de tech.
 212 
 213  17:53 <hannie> En misschien eerst onderzoek doen of er voor een bepaalde cursus belangstelling is alvorens deze voor te bereiden
 214 
 215  17:53 <RobHaz> Luckiboy: ja
 216 
 217  17:54 <RobHaz> Luckiboy: Misschein dat tweakers het ook wil aankondigen
 218 
 219  17:54 <RobHaz> :P
 220 
 221  17:54 <hannie> Hebben we niet al eerder via het forum gevraagd waar mensen behoefte aan hebben?
 222 
 223  17:54 <Luckiboy> hannie: alleen op ubuntu-nl forum
 224 
 225  17:54 <Timo> Luckiboy: Tweakers foetert je uit als je zoiets dergelijks plaatst, geloof me.
 226 
 227  17:54 <Luckiboy> Met ca. 200 actieve leden.
 228 
 229  17:54 <Luckiboy> Timo: Waarom?
 230 
 231  17:56 <Luckiboy> Zijn er meerdere tech fora waar we kunnen plaatsen?
 232 
 233  17:56 <Timo> Luckiboy: Omdat Tweakers dat niet leuk vindt. En als Tweakers het wel leuk vindt vinden de leden het niet leuk.
 234 
 235  17:56 <Luckiboy> Hmm.
 236 
 237  17:57 <Timo> Dan zou het een initiatief vanuit *die* community moeten zijn, maar andere communities zijn eng, snap je.
 238 
 239  17:57 <Luckiboy> Ik ben qua fora niet zo bekend, andere suggesties.
 240 
 241  17:57 <Luckiboy> . = ?
 242 
 243  17:57 <Luckiboy> Lekker bezig.
 244 
 245  17:57 <RobHaz> ff snel vraagje, waar kan ik n nieuw document aan maken op de wiki?
 246 
 247  17:57 <Luckiboy> Timo: ah, die gedachte.
 248 
 249  17:57 <RobHaz> (netwerk en server)
 250 
 251  17:57 <Luckiboy> RobHaz: Onder /community
 252 
 253  17:58 <hannie> De vraag was: idee�n voor nieuwe workshops?
 254 
 255  17:58 <Luckiboy> Klopt, maar dan moeten we eerst weten of we überhaupt workshops willen houden, toch?
 256 
 257  17:58 <hannie> Idee: werken met Virtual Box
 258 
 259  17:59 <hannie> Ja, vandaar dat een enquete toch handig zou zijn
 260 
 261  17:59 * RobHaz gaat ff documentatie over sshfs schrijven :)\
 262 
 263  17:59 <Timo> Goed, enquete maken op het forum dan voor dit seizoen?
 264 
 265  17:59 <Luckiboy> Is goed.
 266 
 267  17:59 <hannie> Lijkt mij een goed plan, en niet alleen op forum publiceren
 268 
 269  17:59 <Luckiboy> Virtualbox is een goed idee, andere ideeën?
 270 
 271  18:00 <RobHaz> U hebt geen toestemming deze pagina te bewerken
 272 
 273  18:00 <Timo> Bureaublad op afstand ben ik wel weer bereid te doen.
 274 
 275  18:00 <Luckiboy> RobHaz: Nu even niet, we zijn met een vergadering bezig.
 276 
 277  18:00 <commandoline> de standaarddingen. Wiki/launchpad/python
 278 
 279  18:00 <hannie> Idee: script schrijven (bash)
 280 
 281  18:00 <Luckiboy> hannie: Goed idee, vernieuwend.
 282 
 283  18:00 <Luckiboy> Misschien meer belangstelling.
 284 
 285  18:01 <Luckiboy> En oude workshops kunnen ook herhaald worden natuurlijk.
 286 
 287  18:01 <hannie> Zeker
 288 
 289  18:01 <RobHaz> idee: rdp server opzetten (xrdp)
 290 
 291  18:01 <hannie> Opdrachtregel is altijd goed
 292 
 293  18:02 <Timo> hannie: Anders eerst werken met de terminal en als vervolg daarop scripting?
 294 
 295  18:02 <Luckiboy> Timo: daar zat ik ook aan te denken.
 296 
 297  18:02 <hannie> timo dat kan
 298 
 299  18:02 <commandoline> lijkt me dat er genoeg ideeën voor een forumtopic zijn (+ de optie 'anders, zoals uitgelegd in mijn onderstaande reactie')
 300 
 301  18:02 <hannie> Maar eerst nagaan of er genoeg belangstellenden zijn
 302 
 303  18:02 * Luckiboy maakt even een documentje.
 304 
 305  18:04 <commandoline> ik denk dat we zo'n poll als aardige graadmeter kunnen gebruiken van hoeveel mensen er geïnteresseerd zijn als we al onze promotiemogelijkheden ertegen aangooien.
 306 
 307  18:04 <Luckiboy> Ik heb nu: Terminal, Vervolg: Scripts maken in bash, Virtualbox, Launchpad, Wiki en Python
 308 
 309  18:04 <hannie> Een deftig lijstje
 310 
 311  18:05 <Luckiboy> commandoline: Is het ook een idee om van daaruit eventueel ideeën uit de community te pijlen?
 312 
 313  18:05 <Luckiboy> Bijv. als een idee in een post heel populair blijkt bij de rest.
 314 
 315  18:05 * Timo moet toch echt even wiskunde doornemen met z'n vader, redden jullie het verder zonder mij?
 316 
 317  18:05 <hannie> Ja, er kan natuurlijk gevraagd worden waar men behoefte aan heeft
 318 
 319  18:05 <Luckiboy> Timo: ga je gang.
 320 
 321  18:06 <hannie> tot de volgende keer, Timo
 322 
 323  18:06 <Timo> Dan lees ik het later terug. Tot ziens iedereen!
 324 
 325  18:06 <Luckiboy> Dus: TOpic met poll met bovengenoemde workshops, alle promotiemiddelen gebruiken daarvoor.
 326 
 327  18:06 <Luckiboy> Zoiets?
 328 
 329  18:06 <hannie> lijkt me prima
 330 
 331  18:07 <Luckiboy> En communityideeën in topic pijlen.
 332 
 333  18:07 <hannie> ook dat, ja
 334 
 335  18:07 <Luckiboy> Goed, zal ik dat topic ook maken dan?
 336 
 337  18:07 <Luckiboy> Kleine moeite.
 338 
 339  18:07 <hannie> Als je dat wilt doen, graag. Ik zit aan diverse deadlines die voorrang hebben
 340 
 341  18:08 <Luckiboy> Ik zal ook een mailtje sturen naar webteam, forumteam etc. voor de promotie dan.
 342 
 343  18:08 <Luckiboy> Iedereen mee eens?
 344 
 345  18:08 <MichaelTel> Ja
 346 
 347  18:08 <hannie> mee eens
 348 
 349  18:09 <RobHaz> ja hoor, wat jij wil
 350 
 351  18:09 <Luckiboy> #action Luckiboy maakt topic voor workshops, stuurt mailtjes voor promotie
 352 
 353  18:09 * meetingology Luckiboy maakt topic voor workshops, stuurt mailtjes voor promotie
 354 
 355  18:09 <Luckiboy> #topic Wvttk
 356 
 357  18:09 <Luckiboy> Verder nog iets?
 358 
 359  18:10 <hannie> Nee, eigenlijk niet. Ik vind het wel nuttig af en toe te brainstormen
 360 
 361  18:10 <Luckiboy> Mee eens.
 362 
 363  18:10 <Luckiboy> Misschien kunnen we de mail wat meer gaan gebruiken, voor degenen die niet zo vaak op IRC zijn.
 364 
 365  18:10 <hannie> Als 13.10 uit is moet ik toch wat meer op dit kanaal verschijnen ;)
 366 
 367  18:10 <Luckiboy> Zoals Timo of Ik.
 368 
 369  18:10 <hannie> Ik ga zo. Wens jullie nog een hele prettige avond
 370 
 371  18:11 <Luckiboy> hannie: is goed.
 372 
 373  18:11 <MichaelTel> Fijne avond, hannie.
 374 
 375  18:11 <hannie> dag, dag
 376 
 377  18:11 <Luckiboy> Goed, niemand meer iets?
 378 
 379  18:11 <MichaelTel> Nope
 380 
 381  18:11 <Luckiboy> Anders verklaar ik deze meeting voor gëeindigd.
 382 
 383  18:11 <Luckiboy> Nee?
 384 
 385  18:11 <Luckiboy> commandoline?
 386 
 387  18:12 <Luckiboy> #endmeeting

community/mwanzo/Agenda/2013-10-09/Log (laatst bewerkt op 2013-10-09 19:00:58 door luckiboy)