Vergadering vertaalteam
Inhoud
Publieke aankondiging geef hier aan of je aanwezig bent
Locatie : Op IRC, irc.freenode.net, #ubuntu-nl-meeting.
Datum : De vergadering is op 1 oktober, 20:30-21:30.
Agenda
Agendapunten |
||
# |
Omschrijving |
Eigenaar* |
1 |
Notulen verg. 14-9-10 |
Hannie |
2 |
Nieuwe starterspagina voor Launchpad + TODO-pagina |
Redmar |
3 |
Vertaalrechten Rachid |
Redmar |
4 |
Gnome-vertalingen |
Hannie |
5 |
Rondvraag |
Hannie |
6 |
OTRS |
Redmar |
* De eigenaar van een agendapunt is degene die het punt op de agenda heeft gezet. Als deze persoon niet aanwezig is op de meeting vervalt het punt.
Toelichting Agendapunten
Hier kan eventueel extra toelichting op een agenda punt gegeven worden mocht dat nodig zijn.
2.
Launchpad stuurt Nederlandse vertalers door naar de naslag-pagina, die is niet geschikt als introductie voor nieuwe vertaler die niet weten hoe het vertalen in zn werk gaat. Daarom heb ik hier een begin gemaakt voor een welkomspagina voor mensen die via Launchpad doorverwezen worden. Het lijkt me ook handig om een vaste 'statuspagina' of TODO-pagina te hebben waarop de pakketten staan waar aan gewerkt kan worden, zodat ook mensen die maar eenmalig iets vertalen weten dat hun werk gebruikt zal worden.
Idee Hannie: geef de pagina Startersgids een pakkende titel (b.v. Welkom nieuwe vertaler) en plaats een koppeling in de Top bar. Voeg hieraan tekst toe ter verwelkoming (voor alle nieuwkomers, niet alleen van LP).
1. en 5.
De punten "Notulen vorige vergadering" (eerste) en "Rondvraag" (laatste) moeten eigenlijk standaard opgenomen worden in de agenda.
Notulen
Voorzitter
Hannie
Notulator
Rachid
Aanwezigen
Hannie, Rachid, trijntje, JanC, asfyxia, benno
Conclusies
Notulen vorige vergadering
Taakverdeling
Rachid onderhoudt contact met ubuntu-nl
Redmar doet het contact met i18n (ubuntu translators)
Actiepunten
De actiepunten van de vorige keer zijn allemaal afgehandeld
Deze vergadering
Nieuwe starterspagina voor Launchpad + TODO-pagina
Hiermee gaat Redmar aan de slag. Een groot gedeelte is al gedaan op http://wiki.ubuntu-nl.org/community/Vertaalteam/welkomLP
Vertaalrechten Rachid
Er zijn een aantal suggesties afgekeurd. Vooral koppeltekens en samenstellingen moet Rachid nog aan denken. Verder is het wel oke. Rachid zal stukken van Ubuntu manual vertalen. Hier zitten langere zinnen in, dus is dit een betere test. De volgende vergadering zullen we hierover beslissen.
Gnome-vertalingen
< Hannie> Bij Gnome zijn ze behoorlijk kritisch (kijk maar naar gcalctool) < Hannie> Ze letten ook op de kleine dingetjes, zoals die aanhalingstekens en gebruik infinitief < Hannie> Ik heb iets over de infinitief op onze wiki gezet (zie conventies) < Hannie> b.v. Show list is niet Toon lijst maar Lijst tonen
We houden ons nu aan de conventies van upstream, gnome
OTRS
Wordt opgeheven, en komt mailinglijst voor in de plaats.
Rondvraag
Actiepunten (TODO)
Wat |
Wie |
Conventie over het gebruik van aanhalingstekens op de wiki zetten op de pagina leestekens. |
|
Mailinglijst ipv OTRS |
Redmar |
Nieuwe starterspagina verder afmaken |
Redmar |
Stukjes Ubuntu Manual vertalen |
|
wat |
Volgende vergadering

